Na obsah stránky Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Hlavní stránka ceskeserialy.juk.cz Mapa stránek na tomto webu

Diskusní fórum o seriálu Dispečer - Seriál Dispečer

Seriál Dispečer
no imageAutor: Webmaster
Datum: 05. 11. 2005, 22:17:37

Co říkáte na seriál Dispečer?

Odpovědět

Re: Seriál Dispečer
no imageAutor: zuggy
Datum: 02. 12. 2005, 10:05:19

Čau, 1. díl vypadal zpočátku "nevysílatelně", ale dále paráda.
Díky za tyto stránky, dozvěděl jsem se hooodně o zákulisí.
Ještě jedna věc, jako pilný divák vím, že K. Vochoč nebyl Pecherek (viz nyní na úvodní stránce), ale Bohouš Vicherek.

Odpovědět

Re: Re: Seriál Dispečer
no imageAutor: Webmaster
Datum: 02. 12. 2005, 12:35:04

Díky za upozornění, jméno jsem opravila. Problém s tímhle seriálem je v tom, že většinu informací musí člověk buď odkoukat z titulků, nebo odposlouchat přímo z vysílání.

Odpovědět

Re: Re: Re: Seriál Dispečer
no imageAutor: zuggy
Datum: 05. 12. 2005, 00:53:53

Pravda, jako u skoro všech TV seriálů / inscenací. Dobře o našich seriálech píší na _německých_ stránkách - http://www.geocities.com/phonik2 Odtamtud čerpá i IMDb...

Odpovědět

Re: Re: Re: Re: Seriál Dispečer
no imageAutor: Webmaster
Datum: 05. 12. 2005, 23:30:40

Díky za info, tu stránku jsem znala z vyhledávače, ale německy neumím. To, že z ní čerpá i IMDb je pro mě rozhodně nová informace. Na titulní stránku jsem dala odkaz přímo na stránku o seriálu - v němčině se jmenuje Feierabend mit Polda, což by mělo být podle slovníku a mých neumělých jazykových znalostí něco jako "Po práci s Poldou".

Odpovědět

Seriál Dispečer
no imageAutor: holger
Datum: 06. 12. 2005, 21:47:05

titul je to unikum, často máte seriály titulky který jsou 1:1 překlad v byvaly NDR. ale, možno je, že slovo dispečer byl neznámy v německych jazyk. Dispatcher was an english word which was translated into russian and (which is sientific verified) which was reimported from russian, perhaps it was not known at that time or the title was not "wanted" as "too english" (=too much western...)

Odpovědět

Re: Seriál Dispečer
no imageAutor: Matroskin Dimitrij
Datum: 09. 11. 2005, 18:02:25

Tento seriál jsem sledoval se zaujetím coby školou povinný hošík. velmi se mi nrávil a tak je tomu i teď. Kobr - klasa, Chmelová - kočka, Kaňkovský - můj vzor, Preisslerová -dokonalá manželka, Dietl- bůh seriálových autorů. Dál nelze nic dodat, nemám čas - musím se jít dívat na Dispečera (mám ho na DVD) !

Odpovědět

Re: Re: Seriál Dispečer
no imageAutor: holger
Datum: 05. 12. 2005, 22:25:47

Dietl neni "buh" seriálových autoru ale on byl jeden z nejlepsich. Ota Hofman a Jindr'ich Polak byli jsou take nejlepsi a take Václav Vorlicek a Milos Macourek.

Odpovědět

Re: Re: Re: Seriál Dispečer
no imageAutor: Matroskin Dimitrij
Datum: 07. 12. 2005, 18:51:16

Můj názor: Dietl byl mezi nejlepšími dospěláckými seriálovými autory ten nejlepší. Jeho postavy , to byli LIDI, kterým se dalo věřit, že to co dělají a říkají se zrodilo v jejich makůvkách. A děj seriálů přirozeně plynul a gradoval a byl prost nepřirozených, šokujících zvratů seriálů novodobých - netýká se děl pana Smyczka (ten ale měl kliku, že netočil pokračování Nemocnice, není liž pravda?). I když uznávám, že triu Rousek-Bujnoch-Adámek se vyrovná snad zas jen trio Kavánek-Šavrda-Zlobil!

Odpovědět


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace