Na obsah stránky Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Hlavní stránka ceskeserialy.juk.cz Mapa stránek na tomto webu

Seriál Gympl s (r)učením omezeným

Dobrý den, vítejte na stránce věnované seriálu Gympl s (r)učením omezeným.
Seriál Gympl s (r)učením omezeným je jedním z českých premiérových seriálů podzimu 2012, natáčela jej v letech 2012-2013 TV Nova. Dalšími jsou například seriály TV Prima Obchoďák a Základka.

Pilotní film seriálu byl vysílán v neděli 2.9.2012, první řada seriálu byla vysílán od 3.9.2012 do 19.12.2012 každé pondělí a středu večer na TV Nova.

Druhá řada byla vysílána od 25.2.2013 do 19.6.2013 každé pondělí a středu večer na TV Nova, každý díl byl opakován následující den dopoledne.

Premiérové díly byly vysílány od 26.8.2013 do 11.12.2013 každé pondělí a středu večer na TV Nova, každý díl byl opakován následující den dopoledne.

Seriál byl opakován nejprve od 29.6.2015 do 21.8.2015 každý všední den v podvečer na TV Nova, každý díl byl opakován následující pracovní den dopoledne na TV Nova, od 30.8.2015 do 9.10.2016 byl opakován v neděli dopoledne na TV Nova.

Seriál je opakován od 3.8.2019 každou sobotu a neděli dopoledne na Nova Gold.


Učitelský sbor plný pestrých charakterů, romantika, svébytný humor i drsnost školního prostředí, studentské trable i nikdy nekončící problematika vztahů rodičů, dětí a učitelů – kdo by tento osobitý, často vtipný, ale někdy i krutý svět neznal?
Seriál Gympl s (r)učením omezeným přenese televizní diváky zpátky do světa školních lavic, který kdysi důvěrně znali nebo se v něm, ať už jako rodiče, učitelé, nebo studenti, pohybují dodnes.

Beznadějný případ?
Jedno maloměstské gymnázium prohrává svůj boj se špatnou pověstí. Vše došlo tak daleko, že má před sebou pochybná střední škola poslední rok své existence. Situace se zdá být neřešitelnou. Muselo by se totiž stát „něco“ natolik zásadního, aby bylo blížící se zrušení odvráceno. Cesta k takovému cíli je ale trnitá a naděje na zázrak se den za dnem snižuje. Ředitel školy se rezignovaně oddává alkoholu, učitelský sbor je rozdělen na několik táborů a více než o výuku se zabývá konflikty uvnitř.

Vše začíná u Adama
Klíčovým okamžikem skomírající střední školy je den, kdy přichází na gymnázium mladý učitel Adam Kábrt, kterého hraje Ondřej Brzobohatý. Vypadá to, že bude učitelský sbor „bohatší“ o outsidera, kterého provází pověst stejně záporná jako pověst zdejší školy. Svérázné vyučovací metody, despekt k autoritám a někdy až příliš drsný přístup ke kolegům i studentům jeho špatnému jménu příliš nepřidají. Kdy přijde Adam o zbytek iluzí, je, zdá se, jen otázkou času.

Hvězdy zpátky do lavic!
Seriál představí v netradičních rolích české herecké legendy a další populární osobnosti showbyznysu. Každý týden se mohou diváci prostřednictvím televizních obrazovek setkávat například s rezignovaným ředitelem Matulou v podání Karla Heřmánka nebo s dobráckou učitelkou Eliškou ztvárněnou Libuší Šafránkovou. Zpátky mezi lavice se vrátí také Zuzana Bydžovská, Milan Šteindler, Václav Vydra, Kristýna Leichtová, Marta Jandová nebo Lucie Benešová a mnoho dalších. Vedle hereckých špiček se představí i řada mladých talentů, jako je Jáchym Kraus, Jan Maršál nebo Tereza Nvotová.


Gympl s (r)učením omezeným (TV seriál) - informace o seriálu na ČSFD.CZ

Gympl s (r)učením omezeným - Oficiální stránky seriálu

Tvůrci
Obsazení
Popis postav

Tvůrci:

Režie: Jiří Chlumský
Producent: Lenka Hornová
Výkonný producent: Zuzana Hrušková
Šéfautorka: Lucie Paulová
Scenáristé: Lucie Paulová, Lenka Hornová, Tomáš Baldýnský, Jan Prušinovský, Jan Drbohlav, David Litvák, Halina Pawlowská
2012 cet 21 spol. s r.o. – člen skupiny CME

Hrají:

Libuše Šafránková Eliška Holoubková
Karel Heřmánek Vladimír Matula alias "Starý"
Lucie Benešová Eva Lenerová
Ondřej Brzobohatý Adam Kábrt
Zuzana Bydžovská Milada Smutná
Milan Šteindler Marcel Lichtenberg
Václav Kopta Miroslav Kruliš
Kristýna Leichtová Denisa
Jáchym Kraus grázl Patrik
Petr Batěk Cyril
Martin Preiss Hynek
Miroslav Hrabě učitel Hlavatý
Marta Jandová Jana Pelnerová
Petr Štěpánek dirigent Jandourek
Václav Vydra bývalý učitel Pařízek
Libuše Švormová Dagmar Holoubková

Charakteristika hlavních postav:

Eliška Holoubková - hraje Libuše Šafránková
Učitelka češtiny a hudební výchovy.
I když je Eliška stará škola, mají ji studenti rádi a dokáže si u nich získat přirozenou autoritu. Je silnou osobností se smyslem pro humor a ironii. Žije především svým pěveckým sborem Zvonek, kterým sice mnozí studenti opovrhují, ale ona pro něj dýchá.
I když nikdy nemluví o svém soukromí, je všeobecně známo, že se stará o svou nemocnou matku. Kvůli ní před lety obětovala velkou lásku – úspěšného dirigenta, s nímž měla odjet za novým životem do zahraničí. Ani ve svém středním věku ale nemá o nápadníky nouzi. Otázkou však je, jestli dokáže po letech osamělého života bez muže začít znovu.

Vladimír Matula alias "Starý" - hraje Karel Heřmánek
Ředitel gymnázia a učitel dějepisu a českého jazyka.
Zdá se, že jeho rezignaci na práci i na osobní život už nic nedokáže zvrátit. A když už se objeví přece jen nějaké svědomí, alkohol ho spolehlivě umlčí. Vladimír je vdovec, jehož jediným cílem je nějak to doklepat do důchodu.
Doby, kdy chtěl napravovat a vzdělávat svět a kdy byl skvělým učitelem, už dávno minuly a on je v koncích. Stejně jako kapituloval v práci, vzdal i svůj soukromý život – jeho vztah s jediným synem Hynkem je napjatý, svou vnučku Nikol prakticky nezná. Na školu přijímá bývalého žáka Adama, který mu připomíná jeho slavná léta. A taky je přesvědčen, že o jednoho outsidera na škole víc už krachujícímu gymplu stejně nepřitíží.

Eva Lenerová - hraje Lucie Benešová
Zástupkyně ředitele a učitelka matematiky a fyziky.
Eva je sebevědomá, snobská a zákeřná mrcha, která se nedokáže smířit s přibývajícími roky. Manžela doma drží úspěšně pod pantoflem a zcela nekriticky miluje svého syna.
Na školní půdě má jeden hlavní cíl – vyštípat z ředitelského křesla ředitele Matulu alias „Starýho“ a začít sama vládnout gymnáziu. Největšími nepřáteli ve sborovně, které upřímně a vášnivě nenávidí, jsou jí nováček Adam a zkušená učitelka Eliška.

Adam Kábrt - hraje Ondřej Brzobohatý
Učitel biologie, občanské a hudební výchovy.
Jeho posudek z předchozího zaměstnání je mizerný. Adam je mladý pedagog, který má problémy s autoritami a naráží se svým moderním přístupem k výuce.
Na Gympl ale přichází stále ještě s odhodláním měnit věci k lepšímu. Za svou zásadovost a smysl pro spravedlnost ale bude také tvrdě platit. Ostatní členové učitelského sboru do nově příchozího mladého kolegy s pochybnou pověstí příliš naděje nevkládají. On je ale odhodlaný ukázat, že role outsidera není nic pro něj.

Milada Smutná - hraje Zuzana Bydžovská
Učitelka zeměpisu a chemie.
Matka tří dětí Milada je pevně rozhodnutá, že už své práci nervy obětovat nebude. Umí být laskavá a férová, ale kvůli svému přístupu k vyučování u studentů příliš autority nemá.
Jejím hlavním problémem je neustálý nedostatek peněz, i když manžel Václav jezdí tirákem jako o život. Velkým strašákem je pro Miladu jakýkoliv konflikt. Těm se vyhýbá za každou cenu a přiklání se vždy k té straně, která je smířlivější a jistější. Jejím krédem je „hlavně nemít nikde a s nikým žádný problém“.

Marcel Lichtenberg - hraje Milan Šteindler
Hospodář.
Je mistr na sebeironii a dokáže si poradit s jakoukoliv narážkou na svou homosexualitu. Jeho životem je práce, v soukromí je osamělý.
Svému řediteli je naprosto oddán a všichni ve škole se na něj mohou spolehnout. Také on je pyšný na to, že dokáže zařídit a vyřešit prakticky cokoliv. Zatímco někteří kolegové jím pohrdají, Eliška a Adam si váží jeho spolehlivosti a neschopnosti jakékoliv záludnosti.

Miroslav Kruliš - hraje Václav Kopta
Školník.
Po rozvodu přišel o všechen majetek. I když roky pomalu přibývají, je pořád jako dítě. Miluje střílečky na počítači, komiksy a hru na elektrickou kytaru.
Neúnavně stále dokola zakládá rockové kapely, ale nemá to žádný efekt. Parťákem mu je učitel Adam, který si váží jeho přímočarosti, nezáludnosti a smyslu pro humor. Má kutloch, do kterého se chodí zašívat mnoho členů učitelského sboru.

Denisa - hraje Kristýna Leichtová
Barmanka.
Po smrti rodičů se stará o bratra Patrika. Má azyl u staršího podnikatele Cyrila, ale nikdy k němu necítila vášeň.

grázl Patrik - hraje Jáchym Kraus
Postrach školy.
Těží z rodinného neštěstí a nechá se kupovat Cyrilem. U učitele Adama ale tvrdě narazí.

Cyril - hraje Petr Batěk
Bezohledný podnikatel.
Je majitelem několika barů a heren, žije s Denisou a za jejími zády si kupuje malého Patrika.

Hynek - hraje Martin Preiss
Staryho syn.
Snob, bohatý podnikatel, který má na prvním místě v žebříčku hodnot úspěch a peníze. Proto si nerozumí s otcem.

učitel Hlavatý - hraje Miroslav Hrabě
Učitel tělocviku.
Stará se hlavně sám o sebe a to, jak vypadá. Chce se mít dobře, aniž by pro to musel cokoliv udělat.

Jana Pelnerová - hraje Marta Jandová
Učitelka angličtiny a němčiny.
Oblíbená učitelka a volnomyšlenkářka, která se vymanila z vlivu své bohaté rodiny.

dirigent Jandourek - hraje Petr Štěpánek
Dirigent, dávná láska Elišky Holoubkové, který se po letech vrací ze zahraničí a hledá to, co kdysi ztratil.

bývalý učitel Pařízek - hraje Václav Vydra
Majitel střeleckého klubu, kterému padne do oka učitelka Eliška.

Dagmar Holoubková - hraje Libuše Švormováá
Energická dáma, která miluje svou dceru, ale zároveň je tvrdou kritičkou jejího osamělého života.

Názvy dílů:
 anotaceA to je teprve začátek!  3.   8. 2019 (Nova Gold 09.50‑11.15) 29.   6. 2015 (TV NOVA 17.55 ‑ 19.30)
1anotaceDva nula pro Adama  4.   8. 2019 (Nova Gold 10.00‑11.15) 30.   6. 2015 (TV NOVA 18.05 ‑ 19.30)
2anotaceMajčina volba10.   8. 2019 (Nova Gold 10.00‑11.20)   1.   7. 2015 (TV NOVA 18.05 ‑ 19.30)
3anotacePíseň pro Elišku11.   8. 2019 (Nova Gold 10.05‑11.20)   2.   7. 2015 (TV NOVA 18.05 ‑ 19.30)
4anotaceV pasti17.   8. 2019 (Nova Gold 09.40‑11.00)   3.   7. 2015 (TV NOVA 18.05 ‑ 19.30)
5anotaceNová úča18.   8. 2019 (Nova Gold 09.40‑11.00)   7.   7. 2015 (TV NOVA 18.05 ‑ 19.30)
6anotaceDivná holka24.   8. 2019 (Nova Gold 09.50‑11.05)   8.   7. 2015 (TV NOVA 18.05 ‑ 19.30)
7anotaceVelká sestra25.   8. 2019 (Nova Gold 09.50‑11.05)   9.   7. 2015 (TV NOVA 18.10 ‑ 19.30)
8anotaceŠkolní lásky31.   8. 2019 (Nova Gold 10.40‑11.55) 10.   7. 2015 (TV NOVA 18.05 ‑ 19.30)
9anotaceVšechno špatně  1.   9. 2019 (Nova Gold 10.40‑11.55) 13.   7. 2015 (TV NOVA 18.05 ‑ 19.30)
10anotaceA co dál?  7.   9. 2019 (Nova Gold 10.00‑11.15) 14.   7. 2015 (TV NOVA 18.05 ‑ 19.30)
11anotaceZ deště pod okap  8.   9. 2019 (Nova Gold 10.00‑11.15) 15.   7. 2015 (TV NOVA 18.05 ‑ 19.30)
12anotaceO fous14.   9. 2019 (Nova Gold 10.55‑12.10) 16.   7. 2015 (TV NOVA 18.05 ‑ 19.30)
13anotaceČí je to dítě?15.   9. 2019 (Nova Gold 10.55‑12.05) 17.   7. 2015 (TV NOVA 18.05 ‑ 19.30)
14anotaceÚtěk21.   9. 2019 (Nova Gold 10.50‑12.00) 20.   7. 2015 (TV NOVA 18.05 ‑ 19.30)
15anotaceVraťte se domů22.   9. 2019 (Nova Gold 10.45‑12.00) 21.   7. 2015 (TV NOVA 18.05 ‑ 19.30)
16anotaceHalelůja28.   9. 2019 (Nova Gold 10.10‑11.25) 22.   7. 2015 (TV NOVA 18.05 ‑ 19.30)
17anotaceŠtastné narozeniny29.   9. 2019 (Nova Gold 10.10‑11.25) 23.   7. 2015 (TV NOVA 18.05 ‑ 19.30)
18anotaceSpousta možností  5. 10. 2019 (Nova Gold 10.35‑11.50) 24.   7. 2015 (TV NOVA 18.05 ‑ 19.30)
19anotaceOko za Oko  6. 10. 2019 (Nova Gold 10.35‑11.50) 27.   7. 2015 (TV NOVA 18.05 ‑ 19.30)
20anotacePrásk!12. 10. 2019 (Nova Gold 10.40‑11.55) 28.   7. 2015 (TV NOVA 18.05 ‑ 19.30)
21anotaceKrálovna plesu13. 10. 2019 (Nova Gold 10.40‑11.55) 29.   7. 2015 (TV NOVA 18.05 ‑ 19.30)
22anotaceCukr a bič19. 10. 2019 (Nova Gold 10.45‑12.00) 30.   7. 2015 (TV NOVA 18.05 ‑ 19.30)
23anotaceHvězdná válka20. 10. 2019 (Nova Gold 10.45‑12.00) 31.   7. 2015 (TV NOVA 18.05 ‑ 19.30)
24anotaceDva kohouti26. 10. 2019 (Nova Gold 10.50‑12.05)   3.   8. 2015 (TV NOVA 18.05 ‑ 19.30)
25anotaceHozená rukavice27. 10. 2019 (Nova Gold 10.50‑12.05)   4.   8. 2015 (TV NOVA 18.05 ‑ 19.30)
26anotaceBolavá hlava  2. 11. 2019 (Nova Gold 10.50‑12.00)   5.   8. 2015 (TV NOVA 18.05 ‑ 19.30)
27anotacePrstýnek  3. 11. 2019 (Nova Gold 10.50‑12.00)   6.   8. 2015 (TV NOVA 18.05 ‑ 19.30)
28anotaceŠtěnice  9. 11. 2019 (Nova Gold 10.20‑11.35)   7.   8. 2015 (TV NOVA 18.05 ‑ 19.30)
29anotaceStůj nebo střelím10. 11. 2019 (Nova Gold 10.25‑11.40) 10.   8. 2015 (TV NOVA 18.05 ‑ 19.30)
30anotaceSvětlé zítřky16. 11. 2019 (Nova Gold 10.35‑11.50) 11.   8. 2015 (TV NOVA 18.05 ‑ 19.30)
31anotaceVolný pád17. 11. 2019 (Nova Gold 10.35‑11.50) 12.   8. 2015 (TV NOVA 18.05 ‑ 19.30)
32anotaceVelké finále23. 11. 2019 (Nova Gold 10.40‑11.55) 13.   8. 2015 (TV NOVA 18.05 ‑ 19.30)
33anotaceKdo s koho24. 11. 2019 (Nova Gold 10.40‑11.55) 14.   8. 2015 (TV NOVA 18.05 ‑ 19.30)
34anotaceTak si mě poslechni!30. 11. 2019 (Nova Gold 10.20‑11.35) 17.   8. 2015 (TV NOVA 18.05 ‑ 19.30)
35anotaceZtráty  1. 12. 2019 (Nova Gold 11.00‑12.10) 18.   8. 2015 (TV NOVA 18.05 ‑ 19.30)
36anotaceMěsíc nad ránem  7. 12. 2019 (Nova Gold 10.05‑11.20) 19.   8. 2015 (TV NOVA 18.05 ‑ 19.30)
37anotacePrachy, prašule, prášky  8. 12. 2019 (Nova Gold 10.00‑11.15) 20.   8. 2015 (TV NOVA 18.05 ‑ 19.30)
38anotaceHříšný tanec14. 12. 2019 (Nova Gold 10.05‑11.20) 21.   8. 2015 (TV NOVA 18.05 ‑ 19.30)
39anotaceZlámaná srdce15. 12. 2019 (Nova Gold 10.00‑11.20) 30.   8. 2015 (TV NOVA 11.10 ‑ 12.40)
40anotaceBábi21. 12. 2019 (Nova Gold 10.10‑11.25)   6.   9. 2015 (TV NOVA 11.15 ‑ 12.40)
41anotaceTajemná kontrola22. 12. 2019 (Nova Gold 10.10‑11.25) 13.   9. 2015 (TV NOVA 11.20 ‑ 12.45)
42anotaceMikulášské překvápko28. 12. 2019 (Nova Gold 11.05‑12.15) 20.   9. 2015 (TV NOVA 11.10 ‑ 12.35)
43anotaceOlympijský borec29. 12. 2019 (Nova Gold 11.05‑12.15) 27.   9. 2015 (TV NOVA 11.15 ‑ 12.40)
44anotaceDuchové Vánoc  4.   1. 2020 (Nova Gold 11.20‑12.30)   4. 10. 2015 (TV NOVA 11.10 ‑ 12.30)
45anotaceJak na Nový rok  5.   1. 2020 (Nova Gold 11.15‑12.30) 11. 10. 2015 (TV NOVA 11.00 ‑ 12.25)
46anotaceZatoulaná kočka11.   1. 2020 (Nova Gold 11.05‑12.20) 18. 10. 2015 (TV NOVA 11.05 ‑ 12.30)
47anotaceSplněná přání12.   1. 2020 (Nova Gold 11.10‑12.25) 25. 10. 2015 (TV NOVA 11.20 ‑ 12.45)
48anotacePololetní odhalení18.   1. 2020 (Nova Gold 11.00‑12.15)   1. 11. 2015 (TV NOVA 11.30 ‑ 12.50)
49anotaceFrancouzská spojka19.   1. 2020 (Nova Gold 11.00‑12.15)   8. 11. 2015 (TV NOVA 11.30 ‑ 12.55)
50anotacePod jednou střechou25.   1. 2020 (Nova Gold 10.50‑12.05) 15. 11. 2015 (TV NOVA 11.25 ‑ 12.50)
51anotaceZ kopce dolů26.   1. 2020 (Nova Gold 10.55‑12.05) 22. 11. 2015 (TV NOVA 11.25 ‑ 12.50)
52anotaceDnes je ples  1.   2. 2020 (Nova Gold 10.45‑12.00) 29. 11. 2015 (TV NOVA 11.20 ‑ 12.45)
53anotaceBody a fauly  2.   2. 2020 (Nova Gold 10.45‑12.00)   6. 12. 2015 (TV NOVA 11.15 ‑ 12.35)
54anotaceNevítaný host  8.   2. 2020 (Nova Gold 10.40‑11.55) 13. 12. 2015 (TV NOVA 11.15 ‑ 12.35)
55anotaceAprílové nachytávky  9.   2. 2020 (Nova Gold 10.45‑11.55) 20. 12. 2015 (TV NOVA 11.20 ‑ 12.45)
56anotaceMejdan století15.   2. 2020 (Nova Gold 10.35‑11.50)   3.   1. 2016 (TV NOVA 10.40 ‑ 11.55)
57anotaceSilný kafe16.   2. 2020 (Nova Gold 10.40‑11.55) 10.   1. 2016 (TV NOVA 10.25 ‑ 11.40)
58anotaceVšechno jde22.   2. 2020 (Nova Gold 10.45‑12.00) 17.   1. 2016 (TV NOVA 10.25 ‑ 11.40)
59anotaceVolný pád23.   2. 2020 (Nova Gold 10.35‑11.50) 24.   1. 2016 (TV NOVA 10.30 ‑ 11.50)
60anotaceSprávný směr29.   2. 2020 (Nova Gold 10.20‑11.35) 31.   1. 2016 (TV NOVA 10.25 ‑ 11.45)
61anotaceDen dětí  1.   3. 2020 (Nova Gold 10.35‑11.45)   7.   2. 2016 (TV NOVA 10.35 ‑ 11.55)
62anotaceEliška ráda divočinu  7.   3. 2020 (Nova Gold 10.40‑11.55) 14.   2. 2016 (TV NOVA 10.30 ‑ 11.55)
63anotaceStupně vítězů  8.   3. 2020 (Nova Gold 10.40‑11.55) 21.   2. 2016 (TV NOVA 10.25 ‑ 11.50)
64anotaceSamé jedničky14.   3. 2020 (Nova Gold 10.45‑12.00) 28.   2. 2016 (TV NOVA 10.25 ‑ 11.50)
65anotaceVýbuch15.   3. 2020 (Nova Gold 10.45‑12.00)   6.   3. 2016 (TV NOVA 10.00 ‑ 11.20)
66anotaceNejlepší kamarád21.   3. 2020 (Nova Gold 10.45‑12.00) 13.   3. 2016 (TV NOVA 10.10 ‑ 11.35)
67anotaceSeniorgympl s.r.o.22.   3. 2020 (Nova Gold 10.45‑12.00) 20.   3. 2016 (TV NOVA 10.15 ‑ 11.40)
68anotacePřekvápko pro starýho28.   3. 2020 (Nova Gold 10.45‑12.00) 27.   3. 2016 (TV NOVA 10.10 ‑ 11.35)
69anotaceVýsledky29.   3. 2020 (Nova Gold 10.45‑12.00)   3.   4. 2016 (TV NOVA 10.35 ‑ 11.55)
70anotaceRozvod  4.   4. 2020 (Nova Gold 10.45‑12.00) 10.   4. 2016 (TV NOVA 10.40 ‑ 12.00)
71anotacePomocník  5.   4. 2020 (Nova Gold 10.45‑12.00) 17.   4. 2016 (TV NOVA 10.25 ‑ 11.45)
72anotaceKikina11.   4. 2020 (Nova Gold 10.50‑12.00) 24.   4. 2016 (TV NOVA 10.30 ‑ 11.50)
73anotaceDohazovači12.   4. 2020 (Nova Gold 10.50‑12.00)   1.   5. 2016 (TV NOVA 10.55 ‑ 12.20)
74anotaceVýsledky18.   4. 2020 (Nova Gold 11.15‑12.25)   8.   5. 2016 (TV NOVA 10.30 ‑ 11.50)
75anotaceAkce a reakce19.   4. 2020 (Nova Gold 11.10‑12.20) 15.   5. 2016 (TV NOVA 10.15 ‑ 11.40)
76anotaceMatylda25.   4. 2020 (Nova Gold 11.05‑12.15) 22.   5. 2016 (TV NOVA 10.40 ‑ 12.00)
77anotaceOdhalení26.   4. 2020 (Nova Gold 11.05‑12.15) 29.   5. 2016 (TV NOVA 10.25 ‑ 11.50)
78anotaceProhra  2.   5. 2020 (Nova Gold 11.05‑12.15)   5.   6. 2016 (TV NOVA 10.10 ‑ 11.35)
79anotaceTři rozchody a jedna svatba  3.   5. 2020 (Nova Gold 11.00‑12.10) 12.   6. 2016 (TV NOVA 10.10 ‑ 11.35)
80anotacePřejdi Jordán  9.   5. 2020 (Nova Gold 10.45‑11.55) 19.   6. 2016 (TV NOVA 09.55 ‑ 11.25)
81anotaceNová éra10.   5. 2020 (Nova Gold 10.55‑12.05) 26.   6. 2016 (TV NOVA 09.50 ‑ 11.10)
82anotacePoslední výstřel16.   5. 2020 (Nova Gold 10.55‑12.05)   3.   7. 2016 (TV NOVA 09.35 ‑ 11.05)
83anotaceViróza17.   5. 2020 (Nova Gold 10.55‑12.05) 10.   7. 2016 (TV NOVA 09.55 ‑ 11.20)
84anotaceHelenka23.   5. 2020 (Nova Gold 10.55‑12.05) 17.   7. 2016 (TV NOVA 10.25 ‑ 12.00)
85anotaceDlouhá noc24.   5. 2020 (Nova Gold 10.55‑12.05) 24.   7. 2016 (TV NOVA 10.00 ‑ 11.25)
86anotaceCtirad a Šárka30.   5. 2020 (Nova Gold 11.05‑12.15) 31.   7. 2016 (TV NOVA 10.00 ‑ 11.25)
87anotacePodraz31.   5. 2020 (Nova Gold 11.05‑12.15)   7.   8. 2016 (TV NOVA 10.10 ‑ 11.35)
88anotaceTrojka z chování  6.   6. 2020 (Nova Gold 10.55‑12.05) 14.   8. 2016 (TV NOVA 10.10 ‑ 11.40)
89anotaceDědictví  7.   6. 2020 (Nova Gold 10.50‑12.00) 21.   8. 2016 (TV NOVA 10.35 ‑ 12.00)
90anotaceMilionář z tělocvičny13.   6. 2020 (Nova Gold 10.50‑12.05) 28.   8. 2016 (TV NOVA 09.10 ‑ 10.35)
91anotaceŠkola zlomených srdcí14.   6. 2020 (Nova Gold 10.50‑12.00)   4.   9. 2016 (TV NOVA 09.05 ‑ 10.25)
92anotaceDvě čárky20.   6. 2020 (Nova Gold 10.40‑11.50) 11.   9. 2016 (TV NOVA 08.55 ‑ 10.20)
93anotaceHorší už to nebude21.   6. 2020 (Nova Gold 10.40‑11.50) 18.   9. 2016 (TV NOVA 08.45 ‑ 10.10)
94anotacePohotovost25.   9. 2016 (TV NOVA 08.35‑09.55)26.   9. 2016 (TV NOVA 03.55‑04.55) 
95anotaceZkouška odvahy  2. 10. 2016 (TV NOVA 09.05‑10.25)  3. 10. 2016 (TV NOVA 03.55‑04.55) 
96anotaceThe End  9. 10. 2016 (TV NOVA 09.05‑10.30)10. 10. 2016 (TV NOVA 03.55‑04.55) 

Již dostupné anotace:

pilot -   3.   8. 2019 (Nova Gold 09.50‑11.15), 29.   6. 2015 (TV NOVA 17.55 ‑ 19.30)   Na seznam všech dílů
A to je teprve začátek!
Začíná nový školní rok. A gymnázium se špatnou pověstí, které chce ministerstvo zrušit, má okamžitě další průšvih. Je potřeba odvrátit hrozící katastrofu a zapojit se musí i ti, kteří by školu nejraději vyhodili do povětří. Jak se do hry vloží nový mladý učitel?
Pilotní film k novému komediálnímu seriálu ze školního prostředí (2012).
Hrají: L. Šafránková, K. Heřmánek, O. Brzobohatý, Z. Bydžovská, M. Šteindler, V. Kopta. L. Benešová, D. Šinkorová... Režie: J. Chlumský

Hradecké gymnázium je škola se špatnou pověstí, která má před sebou poslední podmínečný rok své existence. Buď se "něco" stane, nebo bude zrušena. Ví to ředitel Matula, jenž ale utopil pohled na realitu ve sklence chlastu, ví to zástupkyně Eva, která by se ráda dostala k moci a dokázala, že škola by pod jejím vedením určitě prosperovala, ví to i češtinářka Eliška, jedna z posledních, které osud hradeckého gymnázia a jeho studentů není lhostejný. Na školu přichází mladý pedagog Adam, který ještě neztratil všechny iluze. Z vlastní zkušenosti ví, že i z outsiderů se mohou stát hvězdy. Ačkoli se to zdá zpočátku nepravděpodobné, on je strůjcem a hybatelem úspěchu, díky kterému se škole podaří vyhnout hned prvnímu průšvihu v novém školním roce.

1. díl -   4.   8. 2019 (Nova Gold 10.00‑11.15), 30.   6. 2015 (TV NOVA 18.05 ‑ 19.30)   Na seznam všech dílů
Dva nula pro Adama
Adam netuší, že se mu Patrik s pomocí Cyrila rozhodl pomstít a vypadá to, že spadne do pasti, která ho znemožní nejen v očích žáků, ale i kolegů. Zahradní slavnost na počest Patrikových patnáctých narozenin ale dopadne zcela jinak než všichni předpokládali.
Nový komediální seriál ze školního prostředí (2012).
Hrají: L. Šafránková, K. Heřmánek, O. Brzobohatý, Z. Bydžovská, M. Šteindler, V. Kopta. L. Benešová, D. Šinkorová... Režie: J. Chlumský

Adam netuší, že se mu Patrik s pomocí Cyrila rozhodl pomstít a vypadá to, že spadne do pasti, která ho znemožní nejen v očích žáků, ale i kolegů. Zahradní slavnost na počest Patrikových patnáctých narozenin ale dopadne zcela jinak, než všichni předpokládali. Eliščina matka Dagmar jí hledá opět ženicha, pracuje na tom systematicky a dlouho. Dívce se díky řediteli Matulovi zatím vždycky podařilo nápadníka "zapudit". Evin syn Petr se vrací ze zahraniční brigády a ona se těší, že spolu stráví hezké chvilky. Petr ale dá přednost Bele, kterou Eva nemůže vystát.

2. díl - 10.   8. 2019 (Nova Gold 10.00‑11.20),   1.   7. 2015 (TV NOVA 18.05 ‑ 19.30)   Na seznam všech dílů
Majčina volba
Majka zjistí, že manžel Milan, před kterým utíká, se objevil ve městě a pokouší se kontaktovat děti. Její strach ještě vzroste, když přijde na to, že si Milan nedaleko pronajal byt. Najde v sobě Majka dostatek síly, aby zabránila Milanovi znovu ohrozit bezpečí své rodiny?
Nový komediální seriál ze školního prostředí (2012).
Hrají: L. Šafránková, K. Heřmánek, O. Brzobohatý, Z. Bydžovská, M. Šteindler, V. Kopta. L. Benešová, D. Šinkorová... Režie: J. Chlumský

Majka zjistí, že manžel Milan, před kterým utíká, se objevil ve městě a pokouší se kontaktovat děti. Její strach ještě vzroste, když přijde na to, že si nedaleko pronajal byt. Bela se připravuje na přijímací zkoušky na FAMU, chce nafotit portréty učitelů a na titulní stránku dát Evu. Ta s opovržením odmítá. Beliny fotky jsou však vtipné a výstižné a tak Eva nakonec o portrét Izabelu požádá. Válečná sekyra je na čas zakopána, i když Bela ani Eva nevěří, že to bude na dlouho. Eva požádá Adama, aby se sborem secvičil vystoupení pro podnikatele, který hodlá škole věnovat sponzorský dar...

3. díl - 11.   8. 2019 (Nova Gold 10.05‑11.20),   2.   7. 2015 (TV NOVA 18.05 ‑ 19.30)   Na seznam všech dílů
Píseň pro Elišku
Koncert sboru pro solventního sponzora je očekávanou událostí, která by mohla změnit osud gymplu odsouzeného k zániku. Ale ředitel se opět společensky unaví a místo úspěchu hrozí ostuda. A navíc se po letech zjeví dirigent Jandourek - Eliščina láska z mládí.
Nový komediální seriál ze školního prostředí (2012).
Hrají: L. Šafránková, K. Heřmánek, O. Brzobohatý, Z. Bydžovská, M. Šteindler, V. Kopta. L. Benešová, D. Šinkorová... Režie: J. Chlumský

Koncert sboru pro solventního sponzora je očekávanou událostí, která by mohla změnit osud Gymplu odsouzeného k zániku. Vystoupení probíhá rozpačitě, protože ředitel Matula je večer společensky unaven. I když hudební číslo dopadlo dobře, jediný, kdo ho dokáže ocenit je dirigent Jandourek - Eliščina láska z mládí - který po letech vstupuje do Eliščina života. Podnikatel, který slíbil škole peníze je ve skutečnosti bývalý student, kterého ředitel Matula neměl a ani teď nemá příliš v lásce. Matula se lituje, je opilý a podaří se mu urazit Elišku. Ta ho navzdory všemu opět zachrání před totální ostudou...

4. díl - 17.   8. 2019 (Nova Gold 09.40‑11.00),   3.   7. 2015 (TV NOVA 18.05 ‑ 19.30)   Na seznam všech dílů
V pasti
Sponzorský dar díky společenskému faux pas ředitele Matuly alias "Starýho" škola nedostane. Starej velice dobře ví, že pokud nenajde řešení, gympl se řítí do záhuby a s ním i celý jeho zpackaný osobní život. Starej se tedy rozhodne hrát vabank.
Nový komediální seriál ze školního prostředí (2012).
Hrají: L. Šafránková, K. Heřmánek, O. Brzobohatý, Z. Bydžovská, M. Šteindler, V. Kopta. L. Benešová, D. Šinkorová... Režie: J. Chlumský

Sponzorský dar díky společenskému faux pas ředitele Matuly škola nedostane. On velice dobře ví, že pokud nenajde řešení, gympl se řítí do záhuby a s ním i celý jeho zpackaný osobní život. Dagmar nechce věřit, že se bývalá láska její dcery Elišky - dirigent Jandourek skutečně vrátil. Nechá Elišku sledovat svými přítelkyněmi. Adam představí Matulovi Džajnu, svou kamarádku z kapely, která hledá práci a uchází se o místo angličtinářky. Matula s Adamem musí ale vymyslet plán, jak Evu přimět, aby se jí Džajna zalíbila...

5. díl - 18.   8. 2019 (Nova Gold 09.40‑11.00),   7.   7. 2015 (TV NOVA 18.05 ‑ 19.30)   Na seznam všech dílů
Nová úča
Na Gympl nastupuje Adamova kamarádka z kapely Džajna a i když si u konkurzu Evu získala, teď je jasné, že ty dvě se určitě nebudou mít v lásce. Džajna brzy pochopí, že Adama a Denisu to k sobě táhne a povzbuzuje Adama k akci. To ještě netuší, že se Adam opravdu stane téměř akčním hrdinou.
Nový komediální seriál ze školního prostředí (2012).
Hrají: L. Šafránková, K. Heřmánek, O. Brzobohatý, Z. Bydžovská, M. Šteindler, V. Kopta. L. Benešová, D. Šinkorová... Režie: J. Chlumský

Na Gympl nastupuje Adamova kamarádka z kapely Džajna a i když si u konkurzu Evu získala, teď je jasné, že ty dvě se určitě nebudou mít v lásce. Džajna brzy pochopí, že Adama a Denisu to k sobě táhne a povzbuzuje Adama mladíka k akci. Hynek je šokován přáním svého otce prodat rodinnou vilu a peníze investovat do upadající školy. Navrhne jiné řešení: vilu koupí on a na oplátku žádá otce, aby přijal na školu svoji vnučku Nikol. Starej tedy souhlasí, navzdory tomu, že se mu Nikol jeví jako nevychovaný spratek. Miladina dcera Julča je zamilovaná do svého spolužáka Matese, ale ten si její pozornosti nevšímá. Bela se rozhodne své kamarádce pomoci...

6. díl - 24.   8. 2019 (Nova Gold 09.50‑11.05),   8.   7. 2015 (TV NOVA 18.05 ‑ 19.30)   Na seznam všech dílů
Divná holka
Ředitelova vnučka Nikol přichází mezi kvartány jako výsledek výměnného obchodu mezi svým otcem a dědečkem. Dívka se chová divně, čímž přitahuje pozornost nejen spolužáků, ale i kantorů. Eliška díky své vrozené empatii velice brzy zjistí, že Nikol trpí zvláštní poruchou, tzv. Aspergerovým syndromem.
Nový komediální seriál ze školního prostředí (2012).
Hrají: L. Šafránková, K. Heřmánek, O. Brzobohatý, Z. Bydžovská, M. Šteindler, V. Kopta. L. Benešová, D. Šinkorová... Režie: J. Chlumský

Ředitelova vnučka Nikol se chová divně, čímž přitahuje pozornost nejen spolužáků, ale i kantorů. Eliška díky své vrozené empatii velice brzy zjistí, že Nikol není ani drzá ani divná, ale že trpí zvláštní poruchou, tzv. Aspergerovým syndromem. Adam motivuje studenty, aby se sami rozhodli, jaké volnočasovky by je bavily. Odpovědí je totální nezájem žáků a výsměch Evy. Adama navíc mate Denisino odtažité chování. Třídní schůzky ale jeho pochybnosti ?- alespoň v soukromí - zcela rozeženou. Kája s Ladou už několik dní úspěšně tahají za nos Kateřinu Kočovou fingovanými milostnými dopisy od Honzy. Kateřina však jejich léčku odhalí...

7. díl - 25.   8. 2019 (Nova Gold 09.50‑11.05),   9.   7. 2015 (TV NOVA 18.10 ‑ 19.30)   Na seznam všech dílů
Velká sestra
Zástupkyně Eva nainstalovala na školní chodby bezpečnostní kamerový systém, její cíl je jasný. usvědčit ředitele, že pije. Všudypřítomné oči kamer ale zamotají pár jiných osudů. Patrik odhalí Denisinu nevěru s Adamem. Jak se teď postaví Denisa k Cyrilově nabídce sňatku?
Nový komediální seriál ze školního prostředí (2012).
Hrají: L. Šafránková, K. Heřmánek, O. Brzobohatý, Z. Bydžovská, M. Šteindler, V. Kopta. L. Benešová, D. Šinkorová... Režie: J. Chlumský

Eva nainstalovala na školní chodby bezpečnostní kamerový systém, aby zamezila šikaně. Její skutečný cíl je ale jasný: usvědčit ředitele, že pije. Studenti se bouří, v čele revolty stojí Bela, čímž si Evu ještě více znepřátelí. Zpráva o dalších Eviných plánech studenty zmobilizuje k tomu, aby byli aktivnější ve volnočasovkách - rozhodnou se přihlásit do mezinárodní soutěže studentských muzikálů. Všudypřítomné oči kamer zamotají i pár osobních příběhů. Nikol se nechá vyprovokovat spolužáky a snaží se odstranit kameru ze školní chodby. Stane se tak důvodem další hádky mezi Matulou a jeho synem.

8. díl - 31.   8. 2019 (Nova Gold 10.40‑11.55), 10.   7. 2015 (TV NOVA 18.05 ‑ 19.30)   Na seznam všech dílů
Školní lásky
Eliška odhalí, že tajemný sponzor, který vytáhl gympl z nejhoršího, je ve skutečnosti sám ředitel. Dojme ji to natolik, že dává jejich vztahu novou šanci. Kterou ovšem Starej zase jednou promarní. Naopak Majka se opět nechá zmanipulovat svým manželem Milanem a přijímá ho zpátky do rodiny.
Nový komediální seriál ze školního prostředí (2012).
Hrají: L. Šafránková, K. Heřmánek, O. Brzobohatý, Z. Bydžovská, M. Šteindler, V. Kopta, L. Benešová, D. Šinkorová... Režie: J. Chlumský

Eliška odhalí, že tajemný patron, který vytáhl gympl z nejhoršího je ve skutečnosti sám ředitel. Dojme ji to natolik, že dává jejich vztahu novou šanci, kterou ovšem Starej zase jednou promarní. Majka se i přes nesouhlasný protest kamarádky Milady nechá opět zmanipulovat svým manželem Milanem a přijímá ho zpátky do rodiny. Julča se konečně dočkala pozornosti a lásky svého vysněného prince - spolužáka Matese a užívá si zamilování. Patrik organizuje party ve Hvězdě, užívá si svobodu bez sestry a Cyrila.

9. díl -   1.   9. 2019 (Nova Gold 10.40‑11.55), 13.   7. 2015 (TV NOVA 18.05 ‑ 19.30)   Na seznam všech dílů
Všechno špatně
Vladimír napíše Elišce dopis s omluvou a vyznáním, ale neodešle jej. O jeho doručení se postarají Kulich s Marcelem a důsledky jejich činu předčí všechna očekávání. Denisa se vrací z dovolené v Thajsku a je připravená odmítnout Cyrilovu nabídku k sňatku. Julča se vrhá do vztahu s Matyášem. Jak dlouho se jí podaří tajit své těhotenství?
Nový komediální seriál ze školního prostředí (2012).
Hrají: L. Šafránková, K. Heřmánek, O. Brzobohatý, Z. Bydžovská, M. Šteindler, V. Kopta, L. Benešová, D. Šinkorová... Režie: J. Chlumský

Denisa po návratu z Thajska pochopí, že svatba s Cyrilem by byla velkou životní chybou. Překvapenému Cyrilovi oznamuje, že odchází i s Patrikem. Denisina cesta ale nevede k Adamovi. Bela zjišťuje, že Julča čeká dítě. Navzdory svým pochybnostem jí půjčí byt, aby zamilovaná Julča mohla strávit konečně svou první noc s Matesem...

10. díl -   7.   9. 2019 (Nova Gold 10.00‑11.15), 14.   7. 2015 (TV NOVA 18.05 ‑ 19.30)   Na seznam všech dílů
A co dál?
Denisa bydlí u kamarádky a neví jak dál ze své komplikované situace. Patrik Denise uteče, domáhá se, aby ho Cyril nechal u sebe. Denisa zmizení bratra záhy zjistí a vrací se do Hradce. I když to vypadá, že Cyril její uklouznutí bude schopen tolerovat, Denisa opět končí v Adamově náruči.
Nový komediální seriál ze školního prostředí (2012).
Hrají: L. Šafránková, K. Heřmánek, O. Brzobohatý, Z. Bydžovská, M. Šteindler, V. Kopta, L. Benešová, D. Šinkorová... Režie: J. Chlumský

Denisa bydlí u kamarádky a neví jak dál ze své komplikované situace. Patrik Denise uteče, domáhá se, aby ho Cyril nechal u sebe. Denisa zmizení bratra záhy zjistí a vrací se do Hradce. I když to vypadá, že Cyril její uklouznutí bude schopen tolerovat, Denisa opět končí v Adamově náručí. Nikol zažívá ve škole krušné časy, děti i někteří rodiče se vymezují vůči faktu, že je ve třídě integrovaná žačka. Patrik po svém návratu Nikol ubezpečí, že on o její diagnóze nikomu neřekl a na důkaz svého přátelství se kamarádce svěří, že situace u něj doma také není růžová. Julča se odhodlá přiznat matce, že je těhotná. Milada je zděšená, není schopná přijmout fakt, že do rodiny přibude další hladový krk. Zdá se, že díky nepochopení okolí půjde Julča nakonec na interrupci...

11. díl -   8.   9. 2019 (Nova Gold 10.00‑11.15), 15.   7. 2015 (TV NOVA 18.05 ‑ 19.30)   Na seznam všech dílů
Z deště pod okap
Vladimír se pokouší navázat vztah s Nikol, ale přítomnost Reného Jandourka v Eliščině blízkosti jeho odhodlání zase podemele. Pomůže Eliška svému příteli i tentokrát anebo jí už dochází trpělivost? Patrik má na své straně Cyrila a to je jediné smítko v dokonalém štěstí Denisy a Adama. Denisinou zbraní je rafinovanost, za kterou by se nemusela stydět ani chytrá horákyně.
Nový komediální seriál ze školního prostředí (2012).
Hrají: L. Šafránková, K. Heřmánek, O. Brzobohatý, Z. Bydžovská, M. Šteindler, V. Kopta. L. Benešová, D. Šinkorová... Režie: J. Chlumský

Vladimír si díky Elišce nachází vztah ke své vnučce Nikol. Jeho odhodlání ochabne v okamžiku, kdy se v Hradci znovu objeví dirigent Jandourek a začne se točit kolem Elišky. Vladimír zase řeší svou frustraci alkoholem, čímž Nikol způsobí jeden z jejích záchvatů. Eliška je z jeho chování tak rozčarovaná, že poprvé svého přítele nezachraňuje. Eva tak má konečně v rukou důkaz, že je nutné vyměnit ředitele školy. Adam a Denisa se vznášejí na křídlech své lásky, ale první tvrdý dopad na sebe nenechá dlouho čekat: Patrik odchází k Cyrilovi a odmítá se vrátit domů. Denisa se nechce nechat vydírat a díky malému triku se jí povede Cyrila s Patrikem převézt.

12. díl - 14.   9. 2019 (Nova Gold 10.55‑12.10), 16.   7. 2015 (TV NOVA 18.05 ‑ 19.30)   Na seznam všech dílů
O fous
Eliška, Kulich i Marcel se pokouší zabránit Evě v diskreditaci ředitele Matuly. Eva má strach, že odchodem Petra s Belou do Prahy se zpřetrhá pouto s jejím milovaným synem. Milada se domnívá, že otcem Julčina dítěte je Mates a rozhodne se vzít osud své dcery do vlastních rukou...
Nový komediální seriál ze školního prostředí (2012).
Hrají: L. Šafránková, K. Heřmánek, O. Brzobohatý, Z. Bydžovská, M. Šteindler, V. Kopta. L. Benešová, D. Šinkorová... Režie: J. Chlumský

Eliščina snaha zamezit Evě, aby zdiskreditovala ředitele, nepadá na úrodnou půdu. Ani tvrdší praktika Marcela s Kulichem – vydírání - ji nepřiměje změnit svůj záměr. Eva si však naběhne sama a má co dělat, aby ustála svou důstojnost a čest. Ani v soukromí to nemá lehké. Vypadá to, že Belina snaha obstát na přijímacích zkouškách na FAMU bude korunovaná úspěchem a ona má strach, že odchodem Petra s Belou do Prahy se pouto se synem definitivně zpřetrhá. Rozhodne se tedy rychle konat. A její plán je téměř ďábelský! Soužití Adama s Patrikem pod jednou střechou je pro Denisu obtížné. Ani ve Hvězdě to Cyril své bývalé partnerce neulehčuje. Denisa je ale odhodlaná za svou lásku k Adamovi bojovat.

13. díl - 15.   9. 2019 (Nova Gold 10.55‑12.05), 17.   7. 2015 (TV NOVA 18.05 ‑ 19.30)   Na seznam všech dílů
Čí je to dítě?
Cyril pochopil, že Denisu zpět nezíská, rozhodne se jí tedy alespoň pořádně znepříjemnit život. Hynek se s otcem dohodne, že Nikol přeřadí na jinou školu. Nikol je zoufalá, její jedinou oporou je kamarád Patrik. Majka díky Milanovi nabývá dojem, že je nevyléčitelně nemocná. Julča se musí vyrovnat s tím, že Mates zprávu o jejím těhotenství nese těžce. Dokáže se smířit s tím, že ztrácí svou lásku?
Nový komediální seriál ze školního prostředí (2012).
Hrají: L. Šafránková, K. Heřmánek, O. Brzobohatý, Z. Bydžovská, M. Šteindler, V. Kopta, L. Benešová, D. Šinkorová... Režie: J. Chlumský

Julča doufá, že Mates po zprávě o těhotenství brzy vychladne a jejich vztah se vrátí do starých kolejí. Ale on se s pravdou vyrovnává jen velice těžko. Hynek oznamuje svému otci, že Nikol přestoupí na jinou školu. Je z rozhodnutí dospělých zoufalá. Jedinou oporou v těžkých chvílích je pro ni Patrik. Když Cyril pochopí, že Denisu zpět nezíská, chce jí alespoň znepříjemnit život a upozorní na ni sociálku. Patrik nevěří, že by se snížil k takové podlosti, ale postupem času zjišťuje, že Cyril je schopný všeho. Patrik na čas uzavírá s Denisou a Adamem příměří.

14. díl - 21.   9. 2019 (Nova Gold 10.50‑12.00), 20.   7. 2015 (TV NOVA 18.05 ‑ 19.30)   Na seznam všech dílů
Útěk
Eliška dostala nabídku od Reného Jandourka na společný projekt a život. Podlehne Eliška lákavé vyhlídce nových počátků? Belin sen o studiu na FAMU se rozplynul, její neštěstí těší jenom Petrovu matku. Evin podlý čin ale nezůstane beze svědků. Patrik se rozhodne utéct z domova. Nikol, zoufalá z nuceného přestupu na jinou školu, je odhodlaná jej následovat...
Nový komediální seriál ze školního prostředí (2012).
Hrají: L. Šafránková, K. Heřmánek, O. Brzobohatý, Z. Bydžovská, M. Šteindler, V. Kopta, L. Benešová, D. Šinkorová... Režie: J. Chlumský

Eliška jede do Prahy, aby s dirigentem Jandourkem dohodla podmínky dlouhodobé spolupráce, čehož je znepokojeným svědkem Vladimír. Elišku a Jandourka čeká společná noc v dirigentově bytě. Eliščina čest zůstane netknutá, ale její odhodlání změnit život a přijmout novou výzvu, nabírá na intenzitě. Ve škole praskne, že Patrik bydlí u Adama. Patrik se cítí ponížený o to víc, když zjistí, že Cyril prodává jeho milovanou motorku. Rozhodne se utéct z domova a Nikol, zoufalá z nuceného přestupu na jinou školu, je odhodlaná jej následovat. Bela se dozvídá, že na přijímací pohovor na FAMU poslala neúplné práce. Okamžitě jede do Prahy, přesvědčená, že musí jít o nedorozumění.

15. díl - 22.   9. 2019 (Nova Gold 10.45‑12.00), 21.   7. 2015 (TV NOVA 18.05 ‑ 19.30)   Na seznam všech dílů
Vraťte se domů
Patrik s Nikol jsou na útěku, způsobují tím svým rodinám bezesné noci. Petr nechce studovat v Praze bez své lásky Bely, čímž přivádí svou matku Evu k zuřivosti. Kája se přiotráví čajem, který Milan nachystal Majce. Majku to vyděsí natolik, že se rozhodne poslechnout Milana a dá výpověď v práci...
Nový komediální seriál ze školního prostředí (2012).
Hrají: L. Šafránková, K. Heřmánek, O. Brzobohatý, Z. Bydžovská, M. Šteindler, V. Kopta. L. Benešová, D. Šinkorová... Režie: J. Chlumský

Patrik s Nikol jsou na útěku, strach jejich blízkých roste. Nikol nevydrží stres a vrací se domů, jako první ale vyhledá Elišku. Nikol se omlouvá dědovi za své chování, čímž ho dojme a nepřímo přiměje k rozhodnutí, podstoupit protialkoholní léčení. Hynek pod tlakem událostí souhlasí s tím, že Nikol na žádnou jinou školu přestupovat nemusí. Dagmar a její přítelkyně navrhnou Elišce, že Jandourka prověří, jestli je pro ni vhodným partnerem. Eliška pobaveně souhlasí, ale to ještě netuší, že zkouška dopadne katastrofálně a v duchu rčení: Kdo druhému jámu kopá, sám do ní padá. Oktaváni si podávají přihlášky na vysoké školy. Petr Bele navrhne společné cestování po světě, nehodlá jet do Prahy bez své lásky. Eva zuří, ve slabé chvíli Bele naznačí, co se stalo s fotkami na FAMU. Petr nevěří tomu, co se Bela dozvěděla od jeho matky a jejich vztah naruší vzájemná nedůvěra.

16. díl - 28.   9. 2019 (Nova Gold 10.10‑11.25), 22.   7. 2015 (TV NOVA 18.05 ‑ 19.30)   Na seznam všech dílů
Halelůja
Eva zakáže oktavánům účast na soutěži studentských muzikálů ve prospěch nahrávání s dirigentem Jandourkem. Evino direktivní rozhodnutí studenty popudí a navzdory jejímu zákazu a výhružkám jsou odhodláni absolvovat obě akce. Vztah Adama a Denisy prochází díky útěku Patrika vážnou krizí. Podaří se jim tuto zkoušku ustát?
Nový komediální seriál ze školního prostředí (2012).
Hrají: L. Šafránková, K. Heřmánek, O. Brzobohatý, Z. Bydžovská, M. Šteindler, V. Kopta, L. Benešová, D. Šinkorová... Režie: J. Chlumský

Eva si po odchodu ředitele Matuly na léčení vychutnává svou pozici zastupující ředitelky. Rozhodne mimo jiné i o tom, že se studenti nezúčastní výběrové soutěže muzikálů, jejich prioritou má být nahrávání s dirigentem Jandourkem. Studenti se vzbouří a i přes Eviny výhružky jsou odhodláni absolvovat obě akce. Elišce se nelíbí, že Jandourek stojí na straně Evy a podporuje její direktivní přístup ke studentům. Když se pak Eliška dozví, že studenti rebelují a že mají na své straně i Vladimíra, spěchá na vystoupení, aby je podpořila i ona. Vladimírovo rozhodnutí podstoupit protialkoholní léčení, Elišku přiměje změnit své plány - oznámí Jandourkovi, že s ním do Prahy neodejde. Adam má plnou hlavu příprav na vystoupení sboru, události kolem Patrikova útěku mu všechno ještě víc komplikují.

17. díl - 29.   9. 2019 (Nova Gold 10.10‑11.25), 23.   7. 2015 (TV NOVA 18.05 ‑ 19.30)   Na seznam všech dílů
Štastné narozeniny
Adamova oslava narozenin probíhá bez Denisy a její následky budou Adama a Džajnu ještě hodně dlouho mrzet. Milanovi se podaří přesvědčit Miladu, že Majka je na tom psychicky špatně, ani jedna z nich ovšem netuší, že Milan Majku tráví. Eva se stává zastupující ředitelkou školy...
Nový komediální seriál ze školního prostředí (2012).
Hrají: L. Šafránková, K. Heřmánek, O. Brzobohatý, Z. Bydžovská, M. Šteindler, V. Kopta, L. Benešová, D. Šinkorová... Režie: J. Chlumský

Adamova oslava narozenin probíhá bez Denisy a její následky budou Adama a Džajnu ještě hodně dlouho mrzet. Milanovi se podaří přesvědčit Miladu, že Majka je na tom psychicky špatně. Eva se stává zastupující ředitelkou školy a dobře ví, že si musí na svoji stranu naklonit některé členy pedagogického sboru - rozhodne se začít Adamem.

18. díl -   5. 10. 2019 (Nova Gold 10.35‑11.50), 24.   7. 2015 (TV NOVA 18.05 ‑ 19.30)   Na seznam všech dílů
Spousta možností
Milada svým rozhodnutím stát se zástupkyní své kolegy nepotěší. Adam se pokouší s Denisou usmířit, ale je z toho jenom další nedorozumění. Dirigent Jandourek překvapí Elišku návrhem společného odchodu do Sydney, ale ta jeho nabídku definitivně odmítá. Evina intrika nese první ovoce - Petr tráví se Švédkou Britou čím dál tím víc času...
Nový komediální seriál ze školního prostředí (2012).
Hrají: L. Šafránková, K. Heřmánek, O. Brzobohatý, Z. Bydžovská, M. Šteindler, V. Kopta, L. Benešová, D. Šinkorová... Režie: J. Chlumský

Milada kývne na Evinu nabídku, aby se stala její zástupkyní. Je jasné, že kolegy svým rozhodnutím nepotěší. Adam se pokouší s Denisou usmířit, ale je z toho jenom další nedorozumění, po kterém se Denisa vrací zpátky k Cyrilovi. Dirigent Jandourek překvapí Elišku návrhem společného odchodu do Sydney, ale ta jeho nabídku definitivně odmítá. Evina intrika nese první ovoce - Petr tráví se Švédkou Britou čím dál tím víc času. Bela začíná tušit, že je něco špatně.

19. díl -   6. 10. 2019 (Nova Gold 10.35‑11.50), 27.   7. 2015 (TV NOVA 18.05 ‑ 19.30)   Na seznam všech dílů
Oko za Oko
Eliška dostane od střelmistra Pařízka ke svým narozeninám dárek, který jí vyrazí dech. Nikol přijde na to, že Cyril podvádí Denisu. Sboristé secvičí hudební číslo, kterým parodují Evu, ta za jejich drzost ale potrestá Adama. Majka odhalí, že jí Milan sype do čaje prášek a postaví se manželovi na odpor. Marně...
Nový komediální seriál ze školního prostředí (2012).
Hrají: L. Šafránková, K. Heřmánek, O. Brzobohatý, Z. Bydžovská, M. Šteindler, V. Kopta, L. Benešová, D. Šinkorová... Režie: J. Chlumský

Eliška dostane od střelmistra Pařízka ke svým narozeninám dárek, který jí vyrazí dech. Nikol přijde na to, že Cyril podvádí Denisu. Sboristé secvičí hudební číslo, kterým parodují Evu, ta za jejich drzost ale potrestá Adama. Majka odhalí, že ji Milan sype do čaje prášek a postaví se manželovi na odpor. Marně.

20. díl - 12. 10. 2019 (Nova Gold 10.40‑11.55), 28.   7. 2015 (TV NOVA 18.05 ‑ 19.30)   Na seznam všech dílů
Prásk!
Návrat Brity zpátky do Švédska dramatu stejně nazabrání - Bela přijde na to, že jí Petr podvádí. Milada shání tělocvikáře, ale bez úspěchu. Pomůže jí Eliška, která přesvědčí Honzu Pařízka, aby se vrátil ke svému původnímu povolání. Patrik se stydí za to, že ho Nikol před spolužáky považuje za svého kluka, přátelství s Nikol tedy popře...
Nový komediální seriál ze školního prostředí (2012).
Hrají: L. Šafránková, K. Heřmánek, O. Brzobohatý, Z. Bydžovská, M. Šteindler, V. Kopta, L. Benešová, D. Šinkorová... Režie: J. Chlumský

Návrat Brity zpátky do Švédska dramatu stejně nazabrání - Bela přijde na to, že ji Petr podvádí. Milada shání tělocvikáře, ale bez úspěchu. Pomůže jí Eliška, která přesvědčí Honzu Pařízka, aby se vrátil ke svému původnímu povolání. Patrik se stydí za to, že ho Nikol před spolužáky považuje za svého kluka, přátelství s ní tedy popře. Dagmar najde Eliščinu pistoli a se svými přítelkyněmi spřádá katastrofické scénáře, Eliška tedy musí vyjít s pravdou ven a představit dámám Pařízka.

21. díl - 13. 10. 2019 (Nova Gold 10.40‑11.55), 29.   7. 2015 (TV NOVA 18.05 ‑ 19.30)   Na seznam všech dílů
Královna plesu
Vladimír se vrací z léčení a seznamuje se se svým sokem Pařízkem. Oběma mužům je jasné, že pokud chtějí u Elišky uspět, musejí si pospíšit. Patrik se zaslouží o to, že se Denisa s Džajnou usmíří a spřátelí. Milan Majku vydírá, ale na veřejnosti se tváří jako milující manžel. Eva přesune stužkovanou oktavánů do kina, vyslouží si za to od svých studentů veřejnou pomstu...
Nový komediální seriál ze školního prostředí (2012).
Hrají: L. Šafránková, K. Heřmánek, O. Brzobohatý, Z. Bydžovská, M. Šteindler, V. Kopta, L. Benešová, D. Šinkorová... Režie: J. Chlumský

Vladimír se vrací z léčení a seznamuje se se svým sokem Pařízkem. Oběma mužům je jasné, že pokud chtějí u Elišky uspět, musejí si pospíšit. Patrik se zaslouží o to, že se Denisa s Džajnou usmíří a spřátelí, Džajna začne Denisu podporovat v jejím výtvarném nadání.Milan Majku vydírá, ale na veřejnosti se tváří jako milující manžel. Není divu, že okolí Majce nevěří, že má doma peklo. Eva přesune stužkovanou oktavánů do kina, vyslouží si za to od svých studentů veřejnou pomstu.

22. díl - 19. 10. 2019 (Nova Gold 10.45‑12.00), 30.   7. 2015 (TV NOVA 18.05 ‑ 19.30)   Na seznam všech dílů
Cukr a bič
Bela Evě přísahala pomstu, ale v onom osudném okamžiku ztratí odvahu. Patrika štve Cyrilovo chování k Denise, napomůže tedy tomu, aby Denisa odhalila Cyrilovu nevěru. Vladimír pochopí, že má poslední šanci získat Eliščino srdce a věnuje jí sbírku textů, které jí psal v léčebně. Eva si omotává Miladu kolem prstu a Milada netuší, že se jí to jednou stane osudné...
Nový komediální seriál ze školního prostředí (2012).
Hrají: L. Šafránková, K. Heřmánek, O. Brzobohatý, Z. Bydžovská, M. Šteindler, V. Kopta, L. Benešová, D. Šinkorová... Režie: J. Chlumský

Bela Evě přísahala pomstu, ale v onom osudném okamžiku ztratí odvahu. Patrika štve Cyrilovo chování k Denise, napomůže tedy tomu, aby Denisa odhalila Cyrilovu nevěru. Vladimír, tváří v tvář sokovi Pařízkovi, který se neštítí jakýchkoliv praktik, aby Elišku získal, pochopí že má poslední šanci získat její srdce a věnuje jí sbírku textů, které jí psal v léčebně. Eliška váhá. Eva si omotává Miladu kolem prstu a Milada netuší, že se jí to jednou stane osudné.

23. díl - 20. 10. 2019 (Nova Gold 10.45‑12.00), 31.   7. 2015 (TV NOVA 18.05 ‑ 19.30)   Na seznam všech dílů
Hvězdná válka
Džajna přichází za Denisou s nabídkou společného podnikání, získat Hvězdu od poraženého Cyrila ale nebude vůbec jednoduché. Patrikovi je líto, že ztratil přátelství Nikol, jeho spontánní nápad mu pomůže kamarádku získat zpět. Milada nabídne Majce místo uklízečky a Majka souhlasí...
Nový český seriál ze školního prostředí (2012).
Hrají: L. Šafránková, K. Heřmánek, O. Brzobohatý, Z. Bydžovská, M. Šteindler, V. Kopta, L. Benešová, D. Šinkorová... Režie: J. Chlumský

Džajna přichází za Denisou s nabídkou společného podnikání, získat Hvězdu od poraženého Cyrila ale nebude vůbec jednoduché. Patrikovi je líto, že ztratil přátelství Nikol, jeho spontánní nápad mu pomůže kamarádku získat zpět. Milada nabídne Majce místo uklízečky a Majka souhlasí, Milan s jejím rozhodnutím ale spokojen není. Julča musí být kvůli náhlé nevolnosti hospitalizovaná. Mates si konečně připustí, že mu Julča chybí a přijímá její omluvu za to, že mu lhala.

24. díl - 26. 10. 2019 (Nova Gold 10.50‑12.05),   3.   8. 2015 (TV NOVA 18.05 ‑ 19.30)   Na seznam všech dílů
Dva kohouti
Eliščina zbraň se nedopatřením dostane do nepovolaných rukou a téměř způsobí tragédii. Patrik kryje skutečné viníky a snaží se ochránit Nikol, ale vyslouží si za to jenom nespravedlivé obvinění. Eliška dává přednost Pařízkovi, ten vyrazí do útoku a požádá Elišku o ruku. Majka se ve společnosti svých nových přátel po dlouhé době konečně na chvíli zbaví strachu z Milana...
Nový český seriál ze školního prostředí (2012).
Hrají: L. Šafránková, K. Heřmánek, O. Brzobohatý, Z. Bydžovská, M. Šteindler, V. Kopta, L. Benešová, D. Šinkorová... Režie: J. Chlumský

Eliščina zbraň se nedopatřením dostane do nepovolaných rukou a téměř způsobí tragédii. Patrik kryje skutečné viníky a snaží se ochránit Nikol, ale vyslouží si za to jenom nespravedlivé obvinění. Eliška dává přednost Pařízkovi před Vladimírem, ale o přátelství s dlouholetým přítelem přijít nehodlá. Pařízek tedy vyrazí do útoku a požádá Elišku o ruku. Majka se ve společnosti svých nových přátel po dlouhé době konečně na chvíli zbaví strachu z Milana.

25. díl - 27. 10. 2019 (Nova Gold 10.50‑12.05),   4.   8. 2015 (TV NOVA 18.05 ‑ 19.30)   Na seznam všech dílů
Hozená rukavice
Ředitel Matula na oslavě svých narozenin pochopí, že má v Pařízkovi nejen soka, ale i nepřítele, který se neštítí podrazů. Patrik se dozvídá, že Nikol definitivně přestupuje na jinou školu a konečně Nikol dokáže, že mu na ní záleží. Nové otevření Hvězdy je pro Denisu a Adama možností, aby se znovu sešli a zapomněli na minulost. Podaří se jim to?
Nový český seriál ze školního prostředí (2012).
Hrají: L. Šafránková, K. Heřmánek, O. Brzobohatý, Z. Bydžovská, M. Šteindler, V. Kopta, L. Benešová, D. Šinkorová... Režie: J. Chlumský

Ředitel Matula na oslavě svých narozenin pochopí, že má v Pařízkovi nejen soka, ale i nepřítele, který se neštítí podrazů. Patrik se dozvídá, že Nikol definitivně přestupuje na jinou školu a konečně jí dokáže, že mu na ní záleží.
Nové otevření Hvězdy je pro Denisu a Adama možností, aby se znovu sešli a zapomněli na minulost. Podaří se jim to?

26. díl -   2. 11. 2019 (Nova Gold 10.50‑12.00),   5.   8. 2015 (TV NOVA 18.05 ‑ 19.30)   Na seznam všech dílů
Bolavá hlava
Milada ví, že Eva připravuje na své kolegy učitele další podrazy, ale musí mlčet - Eva ji drží v šachu. Po úspěchu znovuotevření Hvězdy čeká Denisu nepříjemné a bolavé překvapení, po kterém skončí v nemocnici. Majka slíbí Kulichovi, že s ním secvičí hudební číslo, svého rozhodnutí ale díky Milanovi velice brzy lituje.
Nový český seriál ze školního prostředí (2012).
Hrají: L. Šafránková, K. Heřmánek, O. Brzobohatý, Z. Bydžovská, M. Šteindler, V. Kopta, L. Benešová, D. Šinkorová... Režie: J. Chlumský

Milada ví, že Eva připravuje na své kolegy učitele další podrazy, ale musí mlčet - Eva jí drží v šachu. Po úspěchu znovuotevření Hvězdy čeká Denisu nepříjemné a bolavé překvapení, po kterém skončí v nemocnici. Majka slíbí Kulichovi, že s ním secvičí hudební číslo, svého rozhodnutí ale díky Milanovi velice brzy lituje.

27. díl -   3. 11. 2019 (Nova Gold 10.50‑12.00),   6.   8. 2015 (TV NOVA 18.05 ‑ 19.30)   Na seznam všech dílů
Prstýnek
Adam a Denisa čelí dalšímu nedorozumnění a vypadá to, že jejich vztah nemá naději na nový začátek. Eva využívá odposlech k posílení své moci a rozkladu dobrých vztahů v profesorském sboru. Její první obětí je věrná Milada. Honza Pařízek tasí zbraň nejtěžšího kalibru - požádá Elišku o ruku.
Nový český seriál ze školního prostředí (2012).
Hrají: L. Šafránková, K. Heřmánek, O. Brzobohatý, Z. Bydžovská, M. Šteindler, V. Kopta, L. Benešová, D. Šinkorová... Režie: J. Chlumský

Adam a Denisa čelí dalšímu nedorozumění a vypadá to, že jejich vztah nemá naději na nový začátek. Eva využívá odposlech k posílení své moci a rozkladu dobrých vztahů v profesorském sboru. Její první obětí je věrná Milada. Honza Pařízek tasí zbraň nejtěžšího kalibru - požádá Elišku o ruku.

28. díl -   9. 11. 2019 (Nova Gold 10.20‑11.35),   7.   8. 2015 (TV NOVA 18.05 ‑ 19.30)   Na seznam všech dílů
Štěnice
Kulich s Marcelem objeví Evinu štěnici a v profesorském sboru se konečně začíná zvedat proti Eviným nepravostem vlna nevole. Patrik se kvůli Nikol málem dostane do problémů, spoléhá na pomoc Adama a Denisy. Zjišťuje ale, že ti dva spolu nemluví. Eliška váhá, jak odpovědět na Pařízkovu nabídku k sňatku. Rozhodne se dát na matčinu radu a Pařízka si naposledy a důkladně prověřit.
Nový český seriál ze školního prostředí (2012).
Hrají: L. Šafránková, K. Heřmánek, O. Brzobohatý, Z. Bydžovská, M. Šteindler, V. Kopta, L. Benešová, D. Šinkorová... Režie: J. Chlumský

Kulich s Marcelem objeví Evinu štěnici a v profesorském sboru se konečně začíná zvedat proti Eviným nepravostem vlna nevole. Patrik se kvůli Nikol málem dostane do problémů, spoléhá na pomoc Adama a Denisy. Zjišťuje ale, že ti dva spolu nemluví. Eliška váhá, jak odpovědět na Pařízkovu nabídku k sňatku. Rozhodne se dát na matčinu radu a Pařízka si naposledy a důkladně prověřit.

29. díl - 10. 11. 2019 (Nova Gold 10.25‑11.40), 10.   8. 2015 (TV NOVA 18.05 ‑ 19.30)   Na seznam všech dílů
Stůj nebo střelím
Bela netuší, že svoji snahou pomoci učitelskému sboru v boji proti Evě umožní vítězství nepřátelské strany. Pařízkovi je jasné, že důvodem Eliščina váhání s odpovědí na jeho nabídku k sňatku, je Vladimír. Je odhodlaný za Elišku bojovat. Milan nastoluje tvrdý režim, ale zapomene na to, že blízcí přátelé jsou připraveni Majce pomoci konečně se zbavit svého tyrana.
Nový český seriál ze školního prostředí (2012).
Hrají: L. Šafránková, K. Heřmánek, O. Brzobohatý, Z. Bydžovská, M. Šteindler, V. Kopta, L. Benešová, D. Šinkorová... Režie: J. Chlumský

Bela netuší, že svoji snahou pomoci učitelskému sboru v boji proti Evě umožní vítězství nepřátelské strany. Pařízkovi je jasné, že důvodem Eliščina váhání s odpovědí na jeho nabídku k sňatku, je Vladimír. Je odhodlaný za Elišku bojovat. Milan nastoluje tvrdý režim, ale zapomene na to, že blízcí přátelé jsou připraveni Majce pomoci konečně se zbavit svého tyrana.

30. díl - 16. 11. 2019 (Nova Gold 10.35‑11.50), 11.   8. 2015 (TV NOVA 18.05 ‑ 19.30)   Na seznam všech dílů
Světlé zítřky
Studenti v čele s Belou vyjádří během maturit svůj nesouhlas s Evinými praktikami. Eva si z toho nic nedělá, je přesvědčená, že zvítězila. Patrikovi je líto, že se jeho sestra trápí, vymyslí tedy plán, aby spolu Denisa s Adamem museli začít komunikovat. Eliška s Pařízkem zažívají svoji první větší krizi. Podaří se jim ji překonat?
Nový český seriál ze školního prostředí (2012).
Hrají: L. Šafránková, K. Heřmánek, O. Brzobohatý, Z. Bydžovská, M. Šteindler, V. Kopta, L. Benešová, D. Šinkorová... Režie: J. Chlumský

Studenti na čele s Belou vyjádří během maturit svůj nesouhlas s Evinými praktikami. Eva si z toho nic nedělá, je přesvědčená, že zvítězila. Patrikovi je líto, že se jeho sestra trápí, vymyslí tedy plán, aby spolu Denisa s Adamem museli začít komunikovat. Eliška s Pařízkem zažívají svoji první větší krizi. Podaří se jim ji překonat?

31. díl - 17. 11. 2019 (Nova Gold 10.35‑11.50), 12.   8. 2015 (TV NOVA 18.05 ‑ 19.30)   Na seznam všech dílů
Volný pád
Zatímco Pařízek plánuje společnou budoucnost, Vladimír Elišku zmate svým úpřímným vyznáním lásky. Milan se pokusí o poslední zoufalý čin, unese malého Kubu. Eva se dozvídá, že všechny její kariérní plány ztroskotaly. A to ještě netuší, že to největší zklamání ji čeká doma.
Nový český seriál ze školního prostředí (2012).
Hrají: L. Šafránková, K. Heřmánek, O. Brzobohatý, Z. Bydžovská, M. Šteindler, V. Kopta, L. Benešová, D. Šinkorová... Režie: J. Chlumský

Zatímco Pařízek plánuje společnou budoucnost, Vladimír Elišku zmate svým upřímným vyznáním lásky. Milan se pokusí o poslední zoufalý čin, unese malého Kubu. Eva se dozvídá, že všechny její kariérní plány ztroskotaly. A to ještě netuší, že to největší zklamání ji čeká doma.

32. díl - 23. 11. 2019 (Nova Gold 10.40‑11.55), 13.   8. 2015 (TV NOVA 18.05 ‑ 19.30)   Na seznam všech dílů
Velké finále
Eva se jen velice těžce smiřuje s tím, že Petr se rozhodl jít v životě svou vlastní cestou. Bela je po rvačce Matese s Kirem přesvědčená, že pravda o otcovství Julčina dítěte vyšla najevo a vystoupení sboru je ohroženo. Nikol reaguje na rozhodnutí rodičů stěhovat se do zahraničí svým typickým zkratem a dostane se do ohrožení života. Záchrana Nikol sblíží Elišku s Vladimírem a Pařízek pochopí, že tento boj prohrál.
Nový český seriál ze školního prostředí (2012).
Hrají: L. Šafránková, K. Heřmánek, O. Brzobohatý, Z. Bydžovská, M. Šteindler, V. Kopta, L. Benešová, D. Šinkorová... Režie: J. Chlumský

Eva se jen velice těžce smiřuje s tím, že Petr se rozhodl jít v životě svou vlastní cestou. Bela je po rvačce Matese s Kirem přesvědčená, že pravda o otcovství Julčina dítěte vyšla najevo a vystoupení sboru je ohroženo. Nikol reaguje na rozhodnutí rodičů stěhovat se do zahraničí svým typickým zkratem a dostane se do ohrožení života. Její záchrana sblíží Elišku s Vladimírem a Pařízek pochopí, že tento boj prohrál.

33. díl - 24. 11. 2019 (Nova Gold 10.40‑11.55), 14.   8. 2015 (TV NOVA 18.05 ‑ 19.30)   Na seznam všech dílů
Kdo s koho
Na začátku školního roku se slučují gymnázia. Jak budou "Ámosáci" s "Králováky" vycházet? Poradí si nová ředitelka Nerudová s ambiciózní zástupkyní Lenerovou? A co čeká chemikáře Volejníka, který prochází těžkým životním obdobím? Oblíbené postavy první řady seriálu Gympl se setkávají s novými a těžko říct, jak to dopadne...
Nový seriál ze školního prostředí (2013).
Hrají: D. Batulková, J. Šťastný, K. Heřmánek, L. Benešová, O. Brzobohatý, Z. Bydžovská, V. Vydra, M. Jandová, M. Šteindler, V. Kopta, D. Šinkorová, J. Révai, M. Absolonová... Režie: L. Kodad

Na začátku školního roku se slučují gymnázia. Jak budou "Ámosáci" s "Králováky" vycházet? Poradí si nová ředitelka Nerudová s ambiciózní zástupkyní Lenerovou? A co čeká chemikáře Volejníka, který prochází těžkým životním obdobím? Oblíbené postavy první řady seriálu Gympl se setkávají s novými a těžko říct, jak to dopadne...

34. díl - 30. 11. 2019 (Nova Gold 10.20‑11.35), 17.   8. 2015 (TV NOVA 18.05 ‑ 19.30)   Na seznam všech dílů
Tak si mě poslechni!
O program na setkání rodičů a školy se má postarat královácký divadelní kroužek, ale všechno se zkomplikuje a ředitelka požádá Džajnu s Adamem, aby se pokusili něco secvičit se sborem. Renata Koberová se nechá přemluvit, aby na setkání zazpívala. Po úspěšném vystoupení dostane polibek od svého obdivovatele Lukyho. Dany Ježdík zuří, že si Luky dovolil políbit jeho přítelkyni a chce se mu pomstít...
Nový seriál ze školního prostředí (2013).
Hrají: D. Batulková, J. Šťastný, K. Heřmánek, L. Benešová, O. Brzobohatý, Z. Bydžovská, V. Vydra, M. Jandová, M. Šteindler, V. Kopta, D. Šinkorová, J. Révai, M. Absolonová... Režie: L. Kodad

Na zahájení školního roku se chystá pravidelné setkání rodičů a školy. O program se má postarat královácký divadelní kroužek pod vedením učitele Chadimy. Jenže všechno se zkomplikuje. Renata, dcera profesorky Koberové, se nechá přemluvit, aby na setkání zazpívala. Po úspěšném vystoupení dostane polibek od svého obdivovatele Lukyho. Jenže Dany Ježdík zuří a chce se mu pomstít...

35. díl -   1. 12. 2019 (Nova Gold 11.00‑12.10), 18.   8. 2015 (TV NOVA 18.05 ‑ 19.30)   Na seznam všech dílů
Ztráty
Škola může dostat dotace jen na dvě volnočasové aktivity, rozhoduje se, zda to bude sbor, dramatický kroužek, a nebo basketbal. Ambiciózní Lenerová se nabídne, že převezme vedení dramaťáku, jen aby nedostal šanci Zvonek. Dany žárlí na Lukáše a dělá všechno pro to, aby ho ztrapnil před Renatou. Lukášova sestra Leonka náhodou vyslechne rozhovor, ze kterého se dozví velké tajemství...
Nový seriál ze školního prostředí (2013).
Hrají: D. Batulková, J. Šťastný, K. Heřmánek, L. Benešová, O. Brzobohatý, Z. Bydžovská, V. Vydra, M. Jandová, M. Šteindler, V. Kopta, D. Šinkorová, J. Révai, M. Absolonová... Režie: L. Kodad

Z ministerstva přijde zpráva, že škola může dostat dotace jen na dvě volnočasové aktivity. Rozhoduje se, zda to bude dramatický kroužek nebo basketbal. Ředitelka rozhodne, že pokračovat bude ten kroužek, který má šanci uspět v nějaké meziškolní soutěži. Ambiciózní Eva se hned hlásí, že po Chadimovi převezme dramaťák a povede ho sama, jen aby nedostal šanci Zvonek. Julča a Mates musí do Prahy zařizovat studijní věci a Miládce nechají na krku Matýska. Dany žárlí na Lukáše a snaží se ho ztrapnit před Renatou. Lukášova sestra Leonka náhodou vyslechne rozho vor, ze kterého se dozví velké tajemství...

36. díl -   7. 12. 2019 (Nova Gold 10.05‑11.20), 19.   8. 2015 (TV NOVA 18.05 ‑ 19.30)   Na seznam všech dílů
Měsíc nad ránem
Ježdík navrhne na zastupitelstvu města, aby budovu Královky využili lukrativněji než jako školu. Ředitelka ten podraz řeší, žádá pomoc od Lenerové. Leonka se svěří svým kamarádům s podezřením, že je adoptovaná. Denisa nemá ani na to, aby dala Patrikovi na průkazku na autobus. Nejen Denisa ale i Ctirad řeší peníze. už chce donést manželce, co jí dluží, ale zase všechno dopadne jinak...
Nový seriál ze školního prostředí (2013).
Hrají: D. Batulková, J. Šťastný, K. Heřmánek, L. Benešová, O. Brzobohatý, Z. Bydžovská, V. Vydra, M. Jandová, M. Šteindler, V. Kopta, D. Šinkorová, J. Révai, M. Absolonová... Režie: L. Kodad

Zastupitel Ježdík, který má na starosti rekonstrukci Královky, navrhuje na jednání města, aby budovu využili lukrativněji než jako školu. Má na tom osobní zájem, budovu chce přestavět na byty. Matula a jeho studenti se v hodině dějepisu v terénu zastaví u opravované budovy Královky a dozvídají se, že je stavba pozastavena. Matula ihned upozorní ředitelku a ta to začne řešit. Leonka se snaží doma najít fotky z dětství a vyptává se matky. Ta je celá nesvá a zamluví to. Lukáš se přizná otci, že sebral peníze z kasičky a otec mu radí vrátit to dřív, než na to matka přijde. Leonka se svěří kamarádům Ladě a Kájovi o svém podezření, že je adoptovaná. Lukáš prodává motorku a kvůli Renatě chodí na zkoušky dramaťáku, aby ho nepřeobsadili. Denisa neustále řeší nedostatek finančních prostředků, chybí peníze i na bratrovu průkazku na autobus. Patrik by jí rád pomohl a proto ho zaujme, když se na hodině dějepisu dozví o údajném pokladu v budově Královky.

37. díl -   8. 12. 2019 (Nova Gold 10.00‑11.15), 20.   8. 2015 (TV NOVA 18.05 ‑ 19.30)   Na seznam všech dílů
Prachy, prašule, prášky
Kulich je nemocný, ale odmítá jít k lékaři, protože se před Majkou stydí za svou zavalitou postavu. Jeho stav se ale horší a vyžaduje rychlé řešení. Patrik nesnáší Bachaře a ten si na něj zasedne ve fyzice. Ctiradovi manželka nevěří, že ho okradli a chce rychle svoje peníze. Ctirad se snaží peníze vydělat, jak to jde. Džajně se Ctirada zželí a nabídne mu hodně nestandardní kšeft s kapelou. Ctirad souhlasí a v klubu se seznámí s kšeftařem Harlejem, který mu nabídne půjčku. Má to ale velký háček...
Komediální seriál ze školního prostředí (2013).
Hrají: D. Batulková, J. Šťastný, K. Heřmánek, L. Benešová, O. Brzobohatý, Z. Bydžovská, V. Vydra, M. Jandová, M. Šteindler, V. Kopta, D. Šinkorová, J. Révai, K. Fialová... Režie: J. Chlumský

Ředitelka se dozví, že město nemá na rekonstrukci Královky finance a zastupitel Ježdík má o budovu velký zájem. Starosta přesto dá Nerudové naději, že by se do budovy mohla škola vrátit. Ředitelka ví od Evy, že chce manžela zpátky a prosí Lenera, aby si s ní rozumně promluvil a nezahazovali tolik let společného života už kvůli synovi. Tomáš si jí váží a poslechne. Když přijde domů, tak manželku načapá s Ježdíkem v posteli. Eva je naštvaná, že se nechala takhle hloupě nachytat. Tomáš má jasno - nemá cenu se k Evě vracet. Zajde za advokátkou a požádá o rozvod. Kulich je nemocný, ale odmítá jít k lékaři, protože se před Majkou stydí za svou zavalitou postavu. Jeho stav se horší a Marcel ho straší, že jeho dny jsou sečtené. V kvintě Honza Smutný obdivuje tělocvikáře Bachaře a chtěl by chodit k němu do basketbalového týmu. Naopak Patrik Bachaře nesnáší a ten si na něj při fyzice zasedne a dusí ho při zkoušení. Ctirad byl okraden u bankomatu, jeho žena mu nevěří a kolegové ho litují. Džajně se Ctirada zželí a nabídne mu, aby s její a Adamovou skupinou vystoupil v přestrojení za skupinu ABBA.

38. díl - 14. 12. 2019 (Nova Gold 10.05‑11.20), 21.   8. 2015 (TV NOVA 18.05 ‑ 19.30)   Na seznam všech dílů
Hříšný tanec
Ctirad odmítl Harlejovu nabídku na vaření drog, ale on chce své peníze zpátky a vyhrožuje mu. Za ředitelkou přichází policejní vyšetřovatel, ředitelka však pohovor o manželově smrti psychicky nezvládne a zhroutí se. Eva nelibě nese, když se dozví, že se manžel chce dát rozvést, přišla by totiž o pohodlný život. Adam se porval s Bachařem a namísto vděku má na něj Patrik vztek, protože ho bude Bachař dusit ještě víc. Do školy se vrací po nemoci Kulich a Majka mu navrhne, aby s ní chodil na hodiny tance...
Komediální seriál ze školního prostředí (2013).
Hrají: D. Batulková, J. Šťastný, K. Heřmánek, L. Benešová, O. Brzobohatý, Z. Bydžovská, V. Vydra, M. Jandová, M. Šteindler, V. Kopta, D. Šinkorová, J. Révai, K. Fialová... Režie: J. Chlumský

Ctirad odmítl Harlejovu nabídku na vaření drog, ale on chce své peníze zpátky a vyhrožuje mu, že se něco stane Holoubkové, když mu včas půjčku nesplatí. Za ředitelkou přichází policejní vyšetřovatel, že mají po třech měsících pátrání nové stopy v případě jejího manžela. Ředitelka však pohovor o manželově smrti psychicky nezvládne a zhroutí se. Eva nelibě nese, když se dozví, že se manžel chce dát rozvést, přišla by totiž opohodlný život. Adam se porval s Bachařem a namísto vděku má na něj Patrik vztek, protože ho bude Bachař dusit ještě víc. Jeho kolegové i Denisa nesouhlasí s tím, že situaci řešil násilím. Adam se musí Bachařovi přede všemi omluvit. Do školy se vrací po nemoci Kulich a Majka mu navrhne, aby s ní chodil na hodiny tance.

39. díl - 15. 12. 2019 (Nova Gold 10.00‑11.20), 30.   8. 2015 (TV NOVA 11.10 ‑ 12.40)   Na seznam všech dílů
Zlámaná srdce
Ctirad splatil dluh a smí se vídat s dětmi. Adam a Denisa odjíždějí na romantický výlet do Paříže a Patrik doma uspořádá obrovský mejdan, po kterém v bytě zůstane spoušť. Patrik nestíhá uklízet, ale pomůže mu záhadná paní Chmelíková, která přijela za Adamem. Dany si chce nějak získat zpátky Renatu a nabídne jí protekci na studium zpěvu u známého jeho otce...
Komediální seriál ze školního prostředí (2013).
Hrají: D. Batulková, J. Šťastný, K. Heřmánek, L. Benešová, O. Brzobohatý, Z. Bydžovská, V. Vydra, M. Jandová, M. Šteindler, V. Kopta, D. Šinkorová, J. Révai, K. Fialová... Režie: J. Chlumský

Adam a Denisa odjíždějí na romantický výlet do Paříže. Patrik bude sám doma a dušuje se, že vše zvládne. Ale hned kámošům ze školy oznámí, že bude u něj mega mejdan. Po mejdanu v bytě zůstane spoušť. Patrik nestíhá uklízet a Denisa s Adamem už jsou na cestě domů. Patrikovi pomůže záhadná stará paní Chmelíková, která přijela za Adamem. Adam se s ní vítá, je to jeho bývalá vychovatelka. Na pár dní tam zůstane, což se moc nezamlouvá Denise. Mejdan zůstane Chmelíkové a Patrikovým tajemstvím. Milada je překvapená, že její manžel je najednou doma a nikam nepospíchá. Děti jsou rády, ale jí je to divné. Ctirad splatil dluh a smí se vídat s dětmi a je šťastný. Konečně má pocit, že se jeho vztahy s manželkou ustálily a začíná to mít pod kontrolou. Ale jeho dcerce se udělá špatně ve školce a dítě odveze záchranka. Dcera se musí podrobit náročné neurologické operaci. Od lékařů se Ctirad a jeho žena dozvědí, že jde o dědičnou neurologickou vadu ovlivňující psychiku. Ředitelka onemocněla a zůstala doma. Eva se ihned ujme iniciativy a chce vést školu za ní. Naveze Marcela do koupě drahých počítačů. Nerudová se nakonec vzchopí, vrátí se do školy a zjistí, jak tam Eva utrácela za počítače. Sesadí ji ihned z postu zástupkyně. Dany si chce získat zpátky Renatu a nabídne jí protekci na studium zpěvu u známého jeho otce, že to bude tutovka.

40. díl - 21. 12. 2019 (Nova Gold 10.10‑11.25),   6.   9. 2015 (TV NOVA 11.15 ‑ 12.40)   Na seznam všech dílů
Bábi
Chmelíková se zabydlela u Adama, ale s Denisou si vůbec nesedly. Matula je zoufalý z dočasné hluchoty, protože za pár dní je důležité vystoupení. Ctirad se vydal se za Harlejem, protože kvůli svému dítěti je ochoten riskovat vše. Milada je rozladěná, že je její manžel bez práce. Leonce se podaří dostat k rodinným dokumentům a oznamuje svým kamarádům, že našla adresu své biologické matky a chce se za ní rozjet...
Komediální seriál ze školního prostředí (2013).
Hrají: D. Batulková, J. Šťastný, K. Heřmánek, L. Benešová, O. Brzobohatý, Z. Bydžovská, V. Vydra, M. Jandová, M. Šteindler, V. Kopta, D. Šinkorová, J. Révai, K. Fialová... Režie: J. Chlumský

Bábi Chmelíková se zabydlela u Adama. Denise se vůbec nezamlouvá a snaží se, aby od nich nezvaný host odjel. To se i stane a Chmelíková namísto školního představení zamíří na nádraží. Adam se dozví, že nemá kde bydlet, její vlastní syn ji připravil o byt a ona se potlouká po přátelích. Adam za ní běží na nádraží a vezme ji zpět k sobě. Prosí Denisu, aby to vydržela, nemůže zradit člověka, který mu tolik pomohl. Matula je zoufalý z dočasné hluchoty způsobené zánětem, protože se blíží důležité vystoupení školního souboru na soutěži. Pařízek mu poradí, aby se pokoušel odezírat a na všechno kýval, tak že na jeho indispozici nikdo nepřijde. Ale Matula neumí tak dobře odezírat, a tak na poradě kývne ředitelce na místo zástupce, aniž by to tušil. Eva odhalí Matulovu sluchovou indispozici a oznámí to ředitelce, ale ta to považuje za její další intriku. Ctirad se rozhodl jednat s Harlejem, protože kvůli svému dítěti je ochoten riskovat vše. Ředitelka upozorní Ctirada, že se jí nelíbí jeho aktivity a ten má strach, že něco tuší. Leonce se podaří dostat k rodinným dokumentům a oznamuje svým kamarádům, že našla adresu své biologické matky a chce se za ní rozjet.

41. díl - 22. 12. 2019 (Nova Gold 10.10‑11.25), 13.   9. 2015 (TV NOVA 11.20 ‑ 12.45)   Na seznam všech dílů
Tajemná kontrola
Škole hrozí nečekaná kontrola hospodaření a týká se hlavně Marcela. Matula stále hledá francouzštináře a zatím sám v hodinách supluje. Volejníková seznamuje Ctirada se svým novým přítelem, bývalým tělocvikářem Pavlem, který teď pracuje jako trenér ve fitku. Ctirad žárlí. Terka chová city k Pólovi, ale Pól má oči jen pro Džajnu. Leonka pátrá po heslu k otevření sejfu, kde jsou dokumenty o její minulosti.
Komediální seriál ze školního prostředí (2013).
Hrají: D. Batulková, J. Šťastný, K. Heřmánek, L. Benešová, O. Brzobohatý, Z. Bydžovská, V. Vydra, M. Jandová, M. Šteindler, V. Kopta, D. Šinkorová, J. Révai, K. Fialová... Režie: J. Chlumský

Ve škole hrozí nečekaná kontrola hospodaření a týká se hlavně Marcela. Milada ve sborovně vyslechne, že kontrolu poslala Eva jako pomstu Marcelovi i ředitelce za její sesazení z funkce zástupkyně. Matula stále hledá francouzštináře, snaží se přemluvit i Denisu jako záskok, a zatím sám v hodinách supluje. Chvástavý Pařízek slibuje, že mu pomůže někoho sehnat. Ježdíkův detektiv sleduje ředitelku na každém kroku a slídí i ve škole. Volejníková představuje Ctiradovi svého nového přítele - bývalého tělocvikáře Pavla, který teď pracuje jako trenér ve fitku. Ctirad žárlí. U Vaněčků vládne předvánoční shon. Vysvětlí se, že se Renatě na hudební školu snažil pomoct Luky, a ne Dany. Terka se snaží dát najevo své city k Pólovi a po zkoušce dramaťáku mu zazpívá milostné vyznání, ale Pól má oči jen pro Džajnu. Leonka pátrá po heslu k otevření sejfu, kde jsou dokumenty o její minulosti.

42. díl - 28. 12. 2019 (Nova Gold 11.05‑12.15), 20.   9. 2015 (TV NOVA 11.10 ‑ 12.35)   Na seznam všech dílů
Mikulášské překvápko
Lener požádá ředitelku, aby hudebně-dramatický kroužek vystoupil v bance na Mikulášské akci. Na slavnosti se objeví Džajnin otec, který přijel, aby s dcerou opět navázal kontakt. Přípravy rozvodu Evy a Lenera jsou pro všechny nepříjemné. Lener by chtěl říct synovi pravdu, ale Eva to zakáže, protože se rozvádět nechce. Majce se z vězení ozve její bývalý manžel a ona se bojí, aby ho nepropustili na podmínku. Ctirada neúnavně pronásleduje Harlej, ale i Volejníková, která chce, aby hlídal děti a ona měla čas na svého nového přítele.
Komediální seriál ze školního prostředí (2013).
Hrají: D. Batulková, J. Šťastný, K. Heřmánek, L. Benešová, O. Brzobohatý, Z. Bydžovská, V. Vydra, M. Jandová, M. Šteindler, V. Kopta, D. Šinkorová, J. Révai, K. Fialová... Režie: J. Chlumský

Lener požádá ředitelku, jestli by školní hudebně-dramatický kroužek mohl vystoupit v bance na mikulášské akci. Ředitelka mu to slíbí a celou záležitostí pověří Džajnu. Té pomáhá s vystoupením Pól, kterému se Džajna líbí. Ředitelka se na policii radí s vyšetřovatelem Vackem, jestli má věřit soukromému detektivovi, který ji oslovil, a Vacek jí poradí, aby jeho nabídku přijala. Náhodou tampotká Pelnera a je šokovaná jeho podobou se svým manželem. Pelner je Džajnin otec a nepřijel jenom kvůli investicím, ale kvůli dceři, aby s ní opět navázal kontakt. Přípravy rozvodu Evy a Lenera jsou pro všechny nepříjemné. Lener by chtěl říct synovi pravdu, ale Eva mu to zakáže, protože se rozvádět nechce. Majce se z vězení ozve její bývalý manžel a ona se bojí, aby ho nepropustili na podmínku, neuróza a strach se jí vrací. Kulich neohrabaně nadbíhá Majce a vymýšlí mikulášské překvapení pro její syny. Ctirada čekají přednášky na téma drogy a je v jednom kole.

43. díl - 29. 12. 2019 (Nova Gold 11.05‑12.15), 27.   9. 2015 (TV NOVA 11.15 ‑ 12.40)   Na seznam všech dílů
Olympijský borec
Koberová doufá, že Bachař vybere její dceru na fyzikální olympiádu. Renata a Luky se scházejí a rozumějí si stále víc. Majka si všímá, že Kája se chová divně a má strach, zda na něj nedoléhá trauma ze soužití s tyranským otcem. Ctirad přemýšlí, jak se vyhnout závazkům vůči Harlejovi. K Evě přijela matka, rázná tchýně Inga Šašková...
Komediální seriál ze školního prostředí (2013).
Hrají: D. Batulková, J. Šťastný, K. Heřmánek, L. Benešová, O. Brzobohatý, Z. Bydžovská, V. Vydra, M. Jandová, M. Šteindler, V. Kopta, D. Šinkorová, J. Révai, K. Fialová... Režie: J. Chlumský

Bachař ve škole navrhne ředitelce, že pro zvýšení prestiže školy budou hostit fyzikální olympiádu a že z každého ročníku vybere nejschopnějšího studenta. To se líbí Koberové, která doufá, že Bachař vybere její dceru, aby jí to přidalo body pro přijímačky na medicínu. Za oktávu na olympiádu půjde Renata, ale jen s podmínkou, že ji bude do té doby Lukáš Vaněček doučovat. Renata a Luky se scházejí a rozumějí si stále víc. Káju mrzí, že Leonka nemá věčně čas a nebaví se s ním a s Ladou jako dřív. Majka si však najednou všímá, že Kája se chová divně, a má strach, zda na něj nedoléhá trauma ze soužit í s tyranským otcem. Dagmar a její kamarádky pečou cukroví a chtějí po Ctiradovi, aby vyhodnotil, které je nejlepší. Ctirad ale hlavně přemýšlí, jak se vyhnout závazkům vůči Harlejovi. Ctirada nakonec inspiruje pohádka O chytré horákyni, kterou svým dětem čte, a rozhodne se Harleje přelstít svou inteligencí. Tomáš přichází za Evou, aby navázali na jejich jednání o rozvodu, a ke svému zděšení zjistí, že k Evě přijela matka, rázná tchýně Inga Šašková.

44. díl -   4.   1. 2020 (Nova Gold 11.20‑12.30),   4. 10. 2015 (TV NOVA 11.10 ‑ 12.30)   Na seznam všech dílů
Duchové Vánoc
Ctirad na sobě vyzkouší preparát, který má být neškodný a zároveň uspokojí Harleje. Když to udělá, má divoké sny. Pařízek kvůli Matulovi přemluví Dagmar, aby po Novém roce dočasně vzala pár hodin francouzštiny. Matula s Pařízkem si slibují, že od nového oku začnou konečně žít a ne jen se ohlížet zpátky ve vzpomínkách na Elišku. Koberová zjistí na Štědrý den, že si Renata dala tajně přihlášku na zpěv. Eva prosí Tomáše, aby na svátky předstírali před matkou šťastné manželství.
Komediální seriál ze školního prostředí (2013).
Hrají: D. Batulková, J. Šťastný, K. Heřmánek, L. Benešová, O. Brzobohatý, Z. Bydžovská, V. Vydra, M. Jandová, M. Šteindler, V. Kopta, D. Šinkorová, J. Révai, K. Fialová... Režie: J. Chlumský

Ctirad je odhodlaný vymyslet preparát, který by byl neškodný a zároveň uspokojil Harleje. Má už prototyp a rozhodne se ho vyzkoušet na sobě. Když to udělá, má divoké sny. Pařízek kvůli Matulovi přemluví Dagmar, aby po Novém roce dočasně vzala pár hodin francouzštiny, než v pololetí nastoupí nový profesor. Evina matka je rázná a sebevědomá žena, která je zvyklá vše řídit a organizovat. Eva prosí Tomáše, aby se přemohl a strávil u ní doma s matkou svátky a předstírali před ní šťastné manželství. Pól osloví Davida a Lukyho, jestli by s ním a Danym nezahráli na silvestrovské akci. Kluci souhlasí, ačkoli je mezi nimi napětí a nedůvěra. Hradec slaví Vánoce, Leonka dostane dárek od Káji a je překvapená, Koberová zjistí na Štědrý den, že si její dcera Renata dala tajně přihlášku na zpěv. Matula a Pařízek si slibují, že od nového roku začnou konečně žít a ne jen se ohlížet zpátky ve vzpomínkách na Elišku. Ředitelka je o svátcích poprvé sama bez manžela.

45. díl -   5.   1. 2020 (Nova Gold 11.15‑12.30), 11. 10. 2015 (TV NOVA 11.00 ‑ 12.25)   Na seznam všech dílů
Jak na Nový rok
Babi Chmelíkové není dobře, tváří se, že to nic není, ale doktor Vaněček říká, že její zdravotní stav není dobrý. Ctiradovi nadbíhá Koberová, ale Ctirad na její náznaky nereaguje. Denisa s Džajnou chystají v baru silvestrovskou oslavu a hrát na ní má Pólova kapela. Renata dostala od Koberové domácí vězení, ale tajně uteče na oslavu. Kulich má jít s Majkou na silvestrovskou párty v kostýmech, ale nemá masku. Marcel se nabídne, že mu s výběrem masky pomůže. A Miladin manžel Václav má novoroční předsevzetí - rozhodl se dodělat si maturitu.
Komediální seriál ze školního prostředí (2013).
Hrají: D. Batulková, J. Šťastný, K. Heřmánek, L. Benešová, O. Brzobohatý, Z. Bydžovská, V. Vydra, M. Jandová, M. Šteindler, V. Kopta, D. Šinkorová, J. Révai, K. Fialová... Režie: J. Chlumský

Denise už začíná vadit neustálá přítomnost babičky Chmelíkové u nich doma. Chmelíkové není dobře, tváří se, že to nic není, ale nakonec k ní budou muset zavolat doktora Vaněčka. Ten říká Adamovi, že by na Chmelíkovou měli dávat pozor, její zdravotní stav není dobrý. Bachař vyzkoušel Ctiradův energetický preparát a není k zastavení. Po počátečním nadšení, jak je výkonný, úplně padne vyčerpáním. Ctiradovi nadbíhá Koberová, ale on na její koketní náznaky nereaguje. Denisa s Džajnou chystají v baru silvestrovskou oslavu a hrát na ní má Pólova kapela. Pól domluvil s Džajnou, že budou hrát zadarmo. To se ale nelíbí Danymu, který se odmítá s kapelou ztrapňovat, když z toho nic nemá, a rozhodne se vystoupení kapely bojkotovat. Kulich slíbil Majce, že s ní půjde na silvestrovskou párty v kostýmech, ale nemá žádnou masku. Marcel se nabídne, že mu s výběrem masky pomůže. Silvestr v Hradci je v plném proudu. Kulich si přišel Majku vyzvednout v masce čmeláka. Renata dostala od Koberové kvůli přihlášce na zpěv domácí vězení, ale tajně uteče na oslavu. Adam s Denisou nakonec tráví půlnoc doma. A Miladin manžel Václav má novoroční předsevzetí - rozhodl se dodělat si maturitu.

46. díl - 11.   1. 2020 (Nova Gold 11.05‑12.20), 18. 10. 2015 (TV NOVA 11.05 ‑ 12.30)   Na seznam všech dílů
Zatoulaná kočka
Město vypsalo výběrové řízení na investora pro rekonstrukci Královky. Ředitelka Nerudová se rozhodne přihlásit s vlastním projektem, aby školu zachránila. Pařízek je uchvácený ze šarmantní Marion. Kája se na radu Kulicha snaží dát Leonce najevo, že ji má rád. Eva oznámí Tomášovi, že její matka od nich po svátcích neodjíždí a neví, jak dlouho se zdrží. Tomáš začíná vymýšlet plán, jak tchyni dostat z bytu.
Komediální seriál ze školního prostředí (2013).
Hrají: D. Batulková, J. Šťastný, K. Heřmánek, L. Benešová, O. Brzobohatý, Z. Bydžovská, V. Vydra, M. Jandová, M. Šteindler, V. Kopta, D. Šinkorová, J. Révai, K. Fialová... Režie: J. Chlumský

Zastupitel Ježdík oznamuje ředitelce Nerudové, že město vypsalo výběrové řízení na investora pro rekonstrukci Královky. Není jisté, jestli po rekonstrukci v budově bude zase škola. Nerudová se rozhodne přihlásit se do výběrového řízení s vlastním projektem, aby školu zachránila. Pařízek se seznámil s Marion, šarmantní francouzskou aristokratkou, která v Hradci píše knihu. Pařízek je jí uchvácený, ale když ji představí Matulovi, musí koukat na to, jak si Matula s Marion rozuměj í. Dagmar začala učit francouzštinu. Eva Lenerová předpovídá, že to bude průšvih, ale Dagmar si vede skvěle a všichni ji chválí. Kája se na radu Kulicha snaží dát Leonce najevo, že ji má rád. Ale Leonka neví, kdo je její tajný ctitel. Koberová souhlasí s tím, aby Luky doučoval Renatu, ale při doučování u nich doma je neustále kontroluje. Eva oznámí Tomášovi, že její matka od nich po svátcích neodjíždí a neví, jak dlouho se zdrží. Tomáš zuří. A začíná vymýšlet plán, jak tchýni dostat z bytu.

47. díl - 12.   1. 2020 (Nova Gold 11.10‑12.25), 25. 10. 2015 (TV NOVA 11.20 ‑ 12.45)   Na seznam všech dílů
Splněná přání
Studijní pobyt v zahraničí vyhrál Patrik, ale Adam Denise oznámí, že nemají dost peněz, aby Patrika vybavili požadovaným kapesným. Leonka se namísto školy vydala za svou matkou. Ve škole má Leonka problémy a proto Eva navrhne, aby docházela k výchovnému poradci, kterým je jmenován Adam. Harlej odhalí, že ho Ctirad ošidil a nedodal mu drogy, jak chtěl. A Kulich se rozhodne pro Majku složit píseň a tak jí vyznat lásku.
Komediální seriál ze školního prostředí (2013).
Hrají: D. Batulková, J. Šťastný, K. Heřmánek, L. Benešová, O. Brzobohatý, Z. Bydžovská, V. Vydra, M. Jandová, M. Šteindler, V. Kopta, D. Šinkorová, J. Révai, K. Fialová... Režie: J. Chlumský

Leonka se místo školy vydala za svou matkou, jenže se dozvěděla, že ta už dávno v domě nebydlí. Mezitím ji ve škole shání Vaněčková a Lada nakonec vyzradí, že odjela do Ostravy. Když se Leona vrátí domů, rodičům lže, že byla na dramaťáku, a ti jsou zděšení, co se s ní děje. Obviňují se, že její výchovu zanedbali. Celá škola už ví, že studijní pobyt do zahraničí vyhrál Patrik. Ředitelka se trápí, že policie v případě smrti jejího manžela nijak nepokročila. Denisa a Chmelíková se radují z Patrikova úspěchu, ale Adam Denise oznámí, že bude těžké ho vybavit požadovaným kapesným, protože jim zrovna přišly složenky na doplatky za energie. Detektiv požaduje od Ctirada kompenzaci za mlčení a vydírá ho. Ctirada dostihne Harlej, ale k jeho úlevě je s dodaným zbožím naprosto spokojený. Detektiv nabízí ředitelce, že zjistí jméno viníka nehody jejího manžela za to, když odstoupí od výběrového řízení na získání Královky. Ředitelka se snaží smlouvat, ale vidí, že se musí rozhodnout.

48. díl - 18.   1. 2020 (Nova Gold 11.00‑12.15),   1. 11. 2015 (TV NOVA 11.30 ‑ 12.50)   Na seznam všech dílů
Pololetní odhalení
Blíží se vysvědčení a Danymu otec Ježdík slíbí, že dostane auto, když bude mít vyznamenání. Dany má v plánu otci podstrčit falešné vysvědčení. Renata se chystá na talentovky. Eva ve škole vyšetřuje udání, že mezi pedagogy jsou drogy a požaduje, aby se všichni podrobili testu. Ctirad nemá tušení, že děti doma prozradily, že tatínek má doma poklad v podobě krabice s penězi...
Komediální seriál ze školního prostředí (2013).
Hrají: D. Batulková, J. Šťastný, K. Heřmánek, L. Benešová, O. Brzobohatý, Z. Bydžovská, V. Vydra, M. Jandová, M. Šteindler, V. Kopta, D. Šinkorová, J. Révai, K. Fialová... Režie: J. Chlumský

Blíží se vysvědčení a Dany chce otce připravit, že to jeho nebude žádná sláva. Ježdík mu však nabídne, že dostane za vyznamenání auto, a tak Dany slibuje, že to vytáhne na vyznamenání. V oktávě se řeší přihlášky na VŠ, Renata se chystá na talentovky. Lukáš má pro ni překvapení, otcův kamarád, skladatel Střihavka, si přijel poslechnout, co si na talentovky připravila. Kulich skládá pro Majku romantickou píseň a ve škole narazí na skladatele Střihavku, který přijel za Renatou. Když mu tu jeho "romantiku" předvede, skladatel mu radí, ab y to zahodil a před Majkou se neztrapňoval. Kulich se ale nechce nechat odradit a dohodne se s Matesem, že klip natočí. Matula pomáhá Marion s historickými podklady pro dokončení její knihy, což se vůbec nelíbí Pařízkovi, a kromě toho se také snaží přemlouvat Dagmar, aby pokračovala v učení francouzštiny, jenže ta se chystá do lázní. Eva ve škole vyšetřuje udání, že mezi pedagogy jsou drogy, a požaduje, aby se všichni podrobili testu, který se dá koupit v lékárně. Je přesvědčená, že nachytá Adama...

49. díl - 19.   1. 2020 (Nova Gold 11.00‑12.15),   8. 11. 2015 (TV NOVA 11.30 ‑ 12.55)   Na seznam všech dílů
Francouzská spojka
Volejníková najde ve Ctiradově pokoji krabici s penězi od Harleje. Milada pomáhá Václavovi s učením na maturitu, ale najde u něj taháky a odmítá ho dál učit. Majka se Miladě svěří, že by si přála, aby se k ní Kulich nastěhoval, ale neví, jak mu to navrhnout. Marion dopsala svou knihu a chystá se odjet domů do Francie. K Matulově překvapení přichází Marion do školy, aby tu vypomohla s výukou francouzštiny...
Komediální seriál ze školního prostředí (2013).
Hrají: D. Batulková, J. Šťastný, K. Heřmánek, L. Benešová, O. Brzobohatý, Z. Bydžovská, V. Vydra, M. Jandová, M. Šteindler, V. Kopta, D. Šinkorová, J. Révai, K. Fialová... Režie: J. Chlumský

Volejníkovou zajímá, zda děti opravdu u Ctirada nějaké peníze viděly, její přítel Pavel si myslí, že to je jen jejich bujná fantazie. Ctirad se domlouvá s Harlejem, jak setřást dotěrného detektiva, který má s ředitelkou sraz, aby jí prozradil jméno viníka nehody. Volejníková přijde vyzvídat k Dagmar, zda Ctirad nemá nějaký extra příjem, ale Holoubková nic neví. Harlej se Ctiradovi přizná, že nikdy nikomu jeho prášek nedal a nechal si ho celý jen pro sebe. Ctirad nechápe a zajímá se proč. Harlej je tajemný, nestačí mu o účincích dlouhodobého užívání prášku říct, protože Ctirada stále otravuje Bachař, který potřebuje nějaký doping pro basketbalové družstvo, aby pro školu získali pohár. Harlejovi hoši se chystají dát za vyučenou dotěrnému detektivovi, když si přijde pro peníze za své mlčení. Naštvaná Nerudová uhodí na Ježdíka, že ji obelstili, jen aby ji vyšachovali z výběrového řízení a že pro ni nic nemají. Ježdík to popírá, detektiv opravdu vše vypátral, ale nejspíš to ví jen on a teď leží v bezvědomí v nemocnici. Ředitelka ve zlosti svou prezentaci pro výběrové řízení hodí Pelnerovi na hlavu a ten si ji odnese. Milada pomáhá svému manželovi s učením na zkoušky, aby zvládl maturitu, ale pochybuje, že to Václav dokáže. Je z něj na nervy, protože Václav opravdu neumí základní věci a Milada vidí stále větší rozdíly mezi nimi. Marion dopsala svou knihu díky pomoci Matuly a je mu zavázána. Chystá se na odjezd zpět domů do Francie...

50. díl - 25.   1. 2020 (Nova Gold 10.50‑12.05), 15. 11. 2015 (TV NOVA 11.25 ‑ 12.50)   Na seznam všech dílů
Pod jednou střechou
Harlej prozradí Pelnerovi, že Ctiradův prášek má fenomenální účinky na růst vlasů. Adam už má peníze pro Patrika vydělané, ale přijde o ně. Leonka si uvědomí, že nikdo jí nerozumí víc než Adam a chce, aby jí s hledáním matky pomáhal. U Lenerů se rozhoří drobná rodinná válka.
Komediální seriál ze školního prostředí (2013).
Hrají: D. Batulková, J. Šťastný, K. Heřmánek, L. Benešová, O. Brzobohatý, Z. Bydžovská, V. Vydra, M. Jandová, M. Šteindler, V. Kopta, D. Šinkorová, J. Révai, K. Fialová... Režie: J. Chlumský

Bachař potká Pelnera a baví se s ním o Ctiradových experimentech. Také Harlej je z energetického prášku naprosto nadšený a přizná se, že ho používá na růst vlasů. Ctirad o těchto účincích neměl ani tušení. Bachař, Harlej a Pelner se hádají, kdo z nich má větší právo na Ctiradův vynález a pokazili tím Ctiradovi šanci na financování jeho výzkumu. Pelner se chystá odjet z města, Královku získal ve výběrovém řízení, ale Ježdík se dožaduje, aby jeho stavební firma dostala slíbené dokončení rekonstrukce. Adam se snaží vydělat peníze pro Patrika a kromě učení ve škole dělá i psychologa a s kapelou objíždí kšefty na plesech. Při jízdě trolejbusem se mu vydělané peníze ztratí. U něj doma se nečekaně objeví Chmelíková, která přiveze své úspory, aby jim vypomohla, jak slíbila. Její rodina ji sice o vše připravila, ale měla u přátel tajně schovaný vzácný obraz, který prodala. Patrik je rád, že jeho stipendijnímu pobytu nic nebrání, a Bachař ho nabádá, že pokud se v cizině dobře zapíše, je velká šance, že tam může získat stipendium až do maturity. Adam se snaží při psychologických sezeních s Leonkou získat její důvěru, ale dívka je nepřístupná a nemíní se mu svěřovat. Tomáš začíná dělat drobné naschvály, aby své ženě a tchýni pobyt v bytě co nejvíc znepříjemnil. Eva nechce jen přihlížet a jeho naschvály mu oplácí stejnou měrou. U Lenerů se rozhoří rodinná válka.

51. díl - 26.   1. 2020 (Nova Gold 10.55‑12.05), 22. 11. 2015 (TV NOVA 11.25 ‑ 12.50)   Na seznam všech dílů
Z kopce dolů
Ředitelka Nerudová se na policii dozví, že smrt jejího manžela nejspíš zavinil slavný hokejista Mařík. Majka Kulichovi nabídne, aby se k ní přistěhoval, ale ten se na stěhování moc necítí. Oktáva odjela na hory a zatímco je Renata pryč, Koberová ve schránce objeví dopis s výsledky přijímaček. Koberové se líbí Ctirad, chce ho navštívit v laboratoři, ale místo toho narazí na Harleje...
Komediální seriál ze školního prostředí (2013).
Hrají: D. Batulková, J. Šťastný, K. Heřmánek, L. Benešová, O. Brzobohatý, Z. Bydžovská, V. Vydra, M. Jandová, M. Šteindler, V. Kopta, D. Šinkorová, J. Révai, K. Fialová... Režie: J. Chlumský

Holoubková se vrací z lázní a najde doma tašku s dokumenty a myslí si, že patří Ctiradovi, ale ten tvrdí, že jeho nejsou. Je tam dokumentace vyšetřování případu jejího manžela a nechal ji tam detektiv, když v jejím bytě zkolaboval. Ctirad spis vrátí na policii, dostane se k Vackovi, který případ vyšetřuje, a nestačí se divit, na co všechno jeho bývalý kolega přišel. Zkontaktuje Nerudovou a sdělí jí, že pachatelem je nejspíš velmi slavný a oblíbený hokejista Mařík, který si půjčil auto od svého bratra. Bohužel proti němu neexistují žádné př ímé důkazy. Majka hodlá Kulichovi nabídnout, aby se k ní přistěhoval ze svého školnického, staromládeneckého bytu. Milada ji varuje, aby ho nevyděsila. Kulich se na stěhování zrovna moc necítí. Oktáva odjela na hory a Koberová zůstala doma sama a stýská se jí po dceři. Zajde za Evou, kde jí její matka slíbí, že z ní udělá krásku, po které budou muži šílet. Na horách si zatím Renata a její spolužáci užívají volna. Terka nadbíhá Pólovi, ale ten se točí kolem Džajny, a když si podvrkne kotník...

52. díl -   1.   2. 2020 (Nova Gold 10.45‑12.00), 29. 11. 2015 (TV NOVA 11.20 ‑ 12.45)   Na seznam všech dílů
Dnes je ples
Ve škole se chystá stužkovací ples. Džajna a Pól spolu tajně chodí. Terka ale chce, aby s ní Pól šel na ples. Eva se snaží s manželem vycházet, je na něj milá. Tomáš oznámí Vaněčkové, že zatím žádost o rozvod zastavuje. Ředitelka se vyptává kolegů, jestli znají hokejistu Maříka. Eva se chce zavděčit a pozve hokejistu do školy na besedu. Patrik odlétá do Anglie na stipendijní pobyt. Denisa si neumí představit, že poprvé v životě nebude mít bratra u sebe...
Komediální seriál ze školního prostředí (2013).
Hrají: D. Batulková, J. Šťastný, K. Heřmánek, L. Benešová, O. Brzobohatý, Z. Bydžovská, V. Vydra, M. Jandová, M. Šteindler, V. Kopta, D. Šinkorová, J. Révai, K. Fialová... Režie: J. Chlumský

V škole se pro Oktavány chystá stužkovací ples. Eva se snaží s manželem vycházet. Tomáš tomu chce dát šanci a společně se chystají na ples studentů. Ředitelka se zatím na policii dozví, že důkazy od soukromého detektiva pro soud nic neznamenají a vyšetřování bylo ukončeno. Denisa prozradí Adamovi, že Džajna je zamilovaná, a oba přemýšlí do koho. Patrikův odjezd se blíží a Denisa je ráda, že se mu splní jeho sen, ale na druhou stranu si neumí představit, že poprvé v životě nebude mít bratra u sebe. Adam se snaží Bachaře zeptat, jak to s Džajnou a s ním je. Džajna mu prozradí, že Bachař chodí do baru kvůli Denise a ne kvůli ní. Za Adamem přichází Leonka Vaněčková, chtěla by, aby s ní jako její psycholog jel za matkou do Prahy. Renatě je divné, že jí stále ještě nepřišla odpověď z přijímaček a vyptává se Koberové, ale ta tvrdí, že o ničem neví. Na plese se potká se skladatelem Střihavkou, který se jí ptá, jak dopadla na přijímačkách. Tvrdí jí, že určitě musela dostat odpověď. Renata se ptá matky a ta jí přizná, že dopis přišel, ale nechtěla jí kazit ples. Renata neví, zda má být víc nešťastná z toho, že jí nepřijali nebo že jí to matka zatajila...

53. díl -   2.   2. 2020 (Nova Gold 10.45‑12.00),   6. 12. 2015 (TV NOVA 11.15 ‑ 12.35)   Na seznam všech dílů
Body a fauly
Bachař se snaží ze Ctirada vymámit dopink pro basketbalisty. Adam se domlouvá s Leonkou na cestu do Prahy za její skutečnou matkou. Soužití Majky a Kulicha je plné nedorozumění. Renata je smutná, že se nedostala na studium zpěvu. Terka lituje, že se na plese opila a Pólův románek prozradila Evě, která začala okamžitě jednat. Ctirada ve škole vyhledá Pelner a navrhne mu, aby začal pracovat pro něj v chemickém výzkumu.
Nový komediální seriál ze školního prostředí (2013).
Hrají: D. Batulková, J. Šťastný, K. Heřmánek, L. Benešová, O. Brzobohatý, Z. Bydžovská, V. Vydra, M. Jandová, M. Šteindler, V. Kopta, D. Šinkorová, J. Révai, K. Fialová... Režie: J. Chlumský

Ctirad se odvážil vztáhnout na arogantního Pavla ruku a ten si na něj ihned stěžuje Volejníkové. Vymyslí si, že ji jen bránil, když Ctirad nechtěl zaplatit alimenty, a oni přece jeho peníze potřebují. Volejníkové se to nezdá a Pavlovi nevěří. Bachař po Ctiradovi vytrvale požaduje dopink pro basketbalisty, protože pokud družstvo nepostoupí do finále, ztratí naději na školní pohár a sponzor Ježdík už jim nedá ani korunu. Ctirada ve škole vyhledá Pelner a nabídne mu, aby pro něj začal pracovat v chemickém v ýzkumu. Je nabídkou zaskočený a zvažuje ji. Soužití Majky a Kulicha je plné nedorozumění. Kulich má svoje zlozvyky a Majka ho trpělivě předělává, ale oba je to trochu štve. Adam se domlouvá s Leonkou Vaněčkovou na cestě do Prahy za její skutečnou matkou. Renata je smutná, že se nedostala na zpěv, a Terka lituje, že se na plese opila poté, co viděla spolu Póla a Džajnu. David jí prozradí, že to navíc všechno řekla Evě, která už začala jednat. Terka je zděšená a snaží se Pólovi omluvit, ale ten stále ještě nechápe, co se děje. Eva si ho pozve do ředitelny, aby jí a ředitelce řekl, jak to celé bylo...

54. díl -   8.   2. 2020 (Nova Gold 10.40‑11.55), 13. 12. 2015 (TV NOVA 11.15 ‑ 12.35)   Na seznam všech dílů
Nevítaný host
Eva organizuje ve škole besedu se slavným rodákem hokejistou Maříkem. Ctirad stále neví, jestli má přijmout Pelnerovu nabídku. Matula s nikým moc nekomunikuje a uzavírá se do sebe. Harlej dotírá na Bachaře, aby splnil dohodu. Adam a Leonka jedou do Prahy najít Leončinu matku. Šašková má domácího vězení u Evy a Tomáše právě tak dost a chce odjet. Tomáš se raduje, že má od tchyně pokoj, ale vše dopadne jinak...
Nový komediální seriál ze školního prostředí (2013).
Hrají: D. Batulková, J. Šťastný, K. Heřmánek, L. Benešová, O. Brzobohatý, Z. Bydžovská, V. Vydra, M. Jandová, M. Šteindler, V. Kopta, D. Šinkorová, J. Révai, K. Fialová... Režie: J. Chlumský

Eva organizuje ve škole besedu se slavným rodákem hokejistou Maříkem a schválně provokuje ředitelku řečmi o tom, jak Mařík miluje rychlou jízdu a auta, protože od Ježdíka ví, že to je "ten, kdo srazil jejího manžela". Marion a Pařízek si všímají, že Matula s nikým moc nekomunikuje a uzavírá se do sebe. Šašková má domácího vězení u Evy a Tomáše po dvou měsících právě tak dost. Je sbalená a chce odjet. Eva ji přemlouvá, aby zůstala, Tomáš se raduje, že konečně vypadne. Druhý den, když je Šašková na odchodu, Eva zjistí, že po fandění na hokeji ztratila hlas a jediný, kdo jejímu sípání rozumí, je právě její matka. Eva ji s sebou bere do školy, aby jí pomohla vyřídit nejnutnější záležitosti ohledně besed. Šašková už je na nervy, že jí není přáno od dcery a zetě odjet, a je odhodlaná další den zmizet. Loučí se s nimi tentokrát definitivně. Při čekání na autobus přejede její kufry autem Pelner. Omlouvá se jí a pozve ji na kávu s tím, že jí vše nahradí. Adam, Leonka a Chmelíková jedou do Prahy najít její matku. Čekají před domem, kam přichází mladá žena s dítětem v kočárku. Adam se jí vyptává na paní Bláhovou. Žena se zajímá, proč ji hledají. Leonka snaživě vypráví svůj příběh. Žena najednou zvážní, řekne, že nikoho takového nezná, a rychle odchází. Chmelíkové a Adamovi je jasné, že právě potkali Leončinu matku.

55. díl -   9.   2. 2020 (Nova Gold 10.45‑11.55), 20. 12. 2015 (TV NOVA 11.20 ‑ 12.45)   Na seznam všech dílů
Aprílové nachytávky
Profesoři vyhlásí soutěž o nejlepší aprílovou nachytávku. Šašková se chystá na večeři s Pelnerem, kterého by ráda ulovila. Matulovi je hodně špatně a nechá se odvézt do nemocnice. Bachař si myslí, že Harlej je zamilovaný do Marion. Ctirad se rozhodl přijmout práci u Pelnera. Taky Václav se na apríla před rodinou raduje, že má konečně práci, ale nikdo mu nevěří. Ježdík oznámí ředitelce Nerudové, že Pelner se rozhodl v budově Královky opět vybudovat školu.
Nový komediální seriál ze školního prostředí (2013).
Hrají: D. Batulková, J. Šťastný, K. Heřmánek, L. Benešová, O. Brzobohatý, Z. Bydžovská, V. Vydra, M. Jandová, M. Šteindler, V. Kopta, D. Šinkorová, J. Révai, K. Fialová... Režie: J. Chlumský

Marcel přijde s informací ze školního webu, že studenti si stěžují, že kantoři nemají smysl pro humor. Na poradě se strhne hádka, že to není pravda, a Bachař vyhlásí soutěž o nejlepší aprílovou nachytávku. Všem se nápad líbí a dohodnou se, že výhra bude víkend v lázních. Matula je sám doma a je mu hodně špatně, takže si zavolá sanitku a nechá se odvézt do nemocnice. Ředitelka hned všem druhý den oznamuje, že Matula zkolaboval a je v nemocnici, ale nikdo tomu n evěří, všichni to berou jako jeho fór. Bachař si myslí, že Harlej je zamilovaný do "nejkrásnější profesorky" na škole - do Marion. Předá jí od něj dopis, ale Marion vůbec nechápe, co to je. Ctirad se rozhodl přijmout práci u Pelnera v jeho výzkumných laboratořích a jde za ředitelkou oznámit svou výpověď, ale ta mu tvrdí, že stejný fór už zkoušela Eva. Je z toho celý zoufalý a až druhý den po aprílu se mu povede ředitelce vysvětlit, že opravdu dává výpověď. Ředitelku to mrzí. Když k ní vtrhne do kanceláře Ježdík, že proti němu zmanipulovala Pelnera, tak už nevěří na apríl, ale spíš, že se zbláznil. Ježdík jí oznámí, že se Pelner rozhodl v budově Královky opět vybudovat školu! Ředitelka o tom neví. Pelner se zatím vrací do Prahy a radí Džajně, aby se doma přestala schovávat, že sice neví, co provedla, ale aby si odjela svoje záležitosti vyřešit a přestala se trápit.

56. díl - 15.   2. 2020 (Nova Gold 10.35‑11.50),   3.   1. 2016 (TV NOVA 10.40 ‑ 11.55)   Na seznam všech dílů
Mejdan století
Šašková pozvala na večeři Pelnera, ale Tomáš ani Eva se toho nechtějí účastnit. Hokejista Mařík se chystá odjet ze země. Eva se snaží za každou cenu dosáhnout potrestání Póla a Džajny. Od Ježdíka se dozví, že Pelner se chystá v budově Královky opět zřídit školu a věří, že ona tam bude ředitelkou. Lukáš připravuje oslavu narozenin a je šťastný, že má Renatu. Večer se ale u Lukyho rozpoutá mejdan, na který Dany přinesl pochybná afrodisiaka...
Nový komediální seriál ze školního prostředí (2013).
Hrají: D. Batulková, J. Šťastný, K. Heřmánek, L. Benešová, O. Brzobohatý, Z. Bydžovská, V. Vydra, M. Jandová, M. Šteindler, V. Kopta, D. Šinkorová, J. Révai, K. Fialová... Režie: J. Chlumský

Šašková oznamuje Evě a Tomášovi, že k nim pozvala na večeři Pelnera, a velmi stojí o to, aby celá návštěva dopadla na výbornou, ale Tomáš ani Eva se toho nechtějí účastnit. Pelner zatím domlouvá se Ctiradem jeho odchod ze školy do chemických laboratoří a vyptává se, jak preparát vymyslel. Ctirad mu líčí svoje peripetie s Harlejem, a že všechno dělal pro léčbu své dcery, která nutně potřebuje drahou operaci. Ředitelka má starostí nad hlavu. Kantoři a studenti sepsali petici na podporu Džajny a Póla a ona je nucená situaci řešit. Prosí o pomoc Adama. Jenže do toho se dozvídá od Marcela, že hokejista Mařík se chystá odjet ze země. Adam se vydává za Džajnou do Prahy, aby ji přesvědčil k návratu, ale ta zvažuje výpověď. Ředitelka zatím odchytí v hotelu hokejistu Maříka a konfrontuje ho. Řekne mu, co udělal, a že její manžel na následky zranění zemřel. Mařík je překvapený, to nevěděl, ale rozhodně se nehodlá přiznávat. Adam večer v baru najde ředitelku, která se opila na žal, raději ji odvede, aby neměla ostudu. Denisa oznamuje radostně Adamovi, že byla na VŠ přijata. Lukáš chystá oslavu narozenin, ale nejšťastnější je, že má Renatu a že si společně dali přihlášku na medicínu. Terce se povede odchytit Póla, omlouvá se mu a je ráda, že se na ni nezlobí.

57. díl - 16.   2. 2020 (Nova Gold 10.40‑11.55), 10.   1. 2016 (TV NOVA 10.25 ‑ 11.40)   Na seznam všech dílů
Silný kafe
Do školy přijede natáčet reportáž televizní štáb. Ředitelce není dobře, blíží se výročí smrti jejího manžela. Denisa se dostala na školu a chce s Adamem slavit. Ale Adam řeší Leonku a nemá čas. Holoubková jde navštívit Matulu a najde ho v depresi. Naopak Ctirad je šťastný, protože Pelner dodržel slib a zajistil operaci pro jeho dceru.
Komediální seriál ze školního prostředí (2013).
Hrají: D. Batulková, J. Šťastný, K. Heřmánek, L. Benešová, O. Brzobohatý, Z. Bydžovská, V. Vydra, M. Jandová, M. Šteindler, V. Kopta, D. Šinkorová, J. Révai, K. Fialová... Režie: J. Chlumský

Denisa se dostala na školu a chce s Adamem slavit a být víc spolu. Leonka se chce opět vydat za svou matkou a Adam její nadšení brzdí, že nejprve s ní chce promluvit sám. Eva oznamuje kolegům, že do školy přijede natáčet reportáž televizní štáb, aby promluvili na téma spojování škol a jak to funguje v praxi. Milada je naštvaná a chystá se udělat pravdivou promluvu. Ředitelka si myslí, že Eva kolem toho dělá zbytečný humbuk a že si štáb natočí dramaťák, basketbalisty a na závěr promluví ona. Nikdo jiný řečnit nebude. Holoubková jde navštívit Matulu a najde ho v depresi. Je na nemocenské po srde ční slabosti, sám a přijde si zbytečný. Ve škole je zatím dramaťák bez Matuly v rozkladu. Všímá si toho Marion a nechce, aby jeho dosavadní práce přišla vniveč. Ctirad je naopak šťastný, protože Pelner dodržel slib a zajistil okamžitou operaci pro jeho dceru. Běží to říct radostně své ženě a oba se samým štěstím políbí. Vidí je Pavel a ani trochu se mu to nelíbí.

58. díl - 22.   2. 2020 (Nova Gold 10.45‑12.00), 17.   1. 2016 (TV NOVA 10.25 ‑ 11.40)   Na seznam všech dílů
Všechno jde
Ve škole je inspektor a Eva se s ním domluví, že přijde na kontrolu do hodiny k Džajně. Marcel pozve ředitelku na večeři, aby se jí zlepšila nálada. Matula luští Eliščin nečitelný dopis a pochopí z něj, že Eliška je šťastná. Oktavány čeká svaťák, ale jsou mezi sebou rozhádaní kvůli údajné nevěře. Volejníková si uvědomuje, že Ctirad je teď lukrativnější partie, než Pavel. Ale ten, aby se Ctirada zbavil, připraví záludnou léčku...
Komediální seriál ze školního prostředí (2013).
Hrají: D. Batulková, J. Šťastný, K. Heřmánek, L. Benešová, O. Brzobohatý, Z. Bydžovská, V. Vydra, M. Jandová, M. Šteindler, V. Kopta, D. Šinkorová, J. Révai, K. Fialová... Režie: J. Chlumský

Ve škole je inspektor a Eva se s ním domluví, že by chtěla, aby přišel na kontrolu do hodiny k Džajně. Ředitelka nemá nejlepší období. Mrzí ji, že se doslechla o Pelnerových aktivitách s její školou, a také se jí nelíbí, že se Eva za každou cenu snaží vnutit jí představu, že Pelner chodí s její matkou. Marcel vytáhne ředitelku na večeři, aby se jí zlepšila nálada, ale tam potkají Pelnera s Šaškovou a ředitelce je ještě hůř. Pelner se snaží s ředitelkou promluvit a říct jí o svém záměru, ale vždy si vybere naprosto nevhodnou chvíli. Harlej ke svému zděšení zjišťuje, že mu jeho nově narostlá kštice začala padat, a chce po Ctiradovi, aby něco udělal. Ten ale neví co, na výzkumu látky začne pracovat až od června pro Pelnera. Kulich by si s Majkou rád trochu okořenil svůj rodinný život a Marion mu poradí, aby zkusil domácí striptýz. Ale Kulich to celé pomotá a je z toho spíš hodně trapná situace. O to víc je Kulich naštvaný, když mu Marcel prozradí, že si z něj Marion jen vystřelila. Na budoucí maturanty čeká svaťák. Renata i Lukáš se trápí, že nejsou spolu. Dany navrhne Renatě, aby se společně odjeli učit k němu na chalupu, ale jeho nabídku pochopí i ostatní jako pozvání a chtějí jet všichni.

59. díl - 23.   2. 2020 (Nova Gold 10.35‑11.50), 24.   1. 2016 (TV NOVA 10.30 ‑ 11.50)   Na seznam všech dílů
Volný pád
Oktaváni se odjeli učit k Danymu na chalupu. Dany leze na střechu spravit signál na satelitu a spadne. Ctirad musí na policii vysvětlovat, kde se u něj v kapse vzala droga. Ředitelka si chce ujasnit, jak to má Eva s ředitelováním na Královce. Dany prozradí Renatě, že Luky jí s Terkou nebyl nevěrný. Matula je v depresi. Je přesvědčený, že Eliška má novou lásku a tím pro něj skončil život.
Nový komediální seriál ze školního prostředí (2013).
Hrají: D. Batulková, J. Šťastný, K. Heřmánek, L. Benešová, O. Brzobohatý, Z. Bydžovská, V. Vydra, M. Jandová, M. Šteindler, V. Kopta, D. Šinkorová, J. Révai, K. Fialová... Režie: J. Chlumský

Oktaváni mají svaťák a jejich parta se odjela učit k Danymu na chalupu. Koberová si myslí, že je tam s nimi Danyho otec a hlídá je, aby se učili na maturitu. Všichni se poctivě učí, až na Danyho, který tvrdí, že zná dopředu výsledky státní maturity. Všichni spekulují, kde by odpovědi sebral, když je Cermat střeží do dne maturit, ale Dany machruje, že za peníze se dá získat všechno. Koberová potká Ježdíka a zjistí, že jsou na chalupě sami, a poručí, aby Renata ihned přijela domů. Ctirad musí na policii vysvětlovat, kde se u něj vzala v k apse droga. Naštěstí má u sebe jen nepatrné množství a u něj doma ani v laboratoři se nic nenašlo, a proto mu pouze hrozí pokuta u přestupkové komise. Ctirad nechápe, proč se o něj začala zajímat policie, a dozví se, že na něj dostali udání. Trápí se tím, kdo by ho chtěl takhle zničit. Kolegové ze školy stojí na jeho straně a všichni si myslí, že za vším je Eva. Matula je v depresi. Je přesvědčen z vytržených slov z dopisu od Elišky, že ona má novou lásku, a tím pro něj život skočil. Chce si doma dochřadnout, ačkoli už je fyzicky zdráv a mohl by jít do školy. Netuší však, že Eliška se mu zoufale snaží dovolat, ale nedaří se jí to. Ve škole už jsou nervózní, jak to s Matulou bude o maturitách, a tak se za ním vydá Adam. Matula se odmítá s kýmkoli bavit, nebere ani telefony, aby ho nikdo neotravoval. Naštěstí zrovna když je u něj Adam, tak vezme jeho vyzvánějící mobil, a je to zrovna Eliška. Volá, že potřebuje nutně Matulovu pomoc. Matula je zděšený, protože hovor se přeruší a on se nic nedozvěděl. Neví, co má dělat.

60. díl - 29.   2. 2020 (Nova Gold 10.20‑11.35), 31.   1. 2016 (TV NOVA 10.25 ‑ 11.45)   Na seznam všech dílů
Správný směr
Oktaváni překonávají trému ze státních maturit. Dany se maturit neúčastní. Renata se jde Lukášovi omluvit, že mu nevěřila. Denisa spřádá plány po přijetí na vysokou školu. Za Ctiradem nečekaně přichází kolega Valouch. Má pro Ctirada fantastickou nabídku na práci v zahraničí. Pařízek hecuje Matulu, aby si koupil letenku a odletěl hledat Elišku do Tibetu. Matula už se balí, ale u jeho dveří zazvoní neznámá žena, která má pro Matulu od Elišky překvapivý úkol.
Nový komediální seriál ze školního prostředí (2013).
Hrají: D. Batulková, J. Šťastný, K. Heřmánek, L. Benešová, O. Brzobohatý, Z. Bydžovská, V. Vydra, M. Jandová, M. Šteindler, V. Kopta, D. Šinkorová, J. Révai, K. Fialová... Režie: J. Chlumský

Eva si dělá starosti, aby se Matula dostavil jako člen maturitní komise, když s nikým ze školy nekomunikuje. Ředitelka se za něj zaručuje, že určitě školu nenechá ve štychu. Mezitím Matula usilovně přemýšlí, jakou pomoc od něj Eliška očekává. Je nakonec odhodlaný odjet, protože má o Elišku strach, jenže když to jde oznámit ředitelce, ta se sesype. U jeho dveří zazvoní neznámá žena se dvěma čínskými dětmi. Je to psycholožka Edita, Eliščina kamarádka a kolegyně, se kterou byla v Tibetu. Je udivená, že Matula chce odjíždět, Eliška po něm vůbec nechce, aby za ní jezdil, ale aby se postaral o děti. Renata se od Danyho dozvěděla pravdu, že Terku a Lukyho spolu neviděl, a jde se Lukášovi omluvit, že mu nevěřila. Oba jsou šťastní, že se to mezi nimi vyjasnilo. Oktaváni mají trému ze státních maturit. Denisa spřádá plány, protože její přijetí na vysokou školu ovlivní i Patrika, který by se měl za měsíc vrátit ze stipendijního pobytu. Je pro ni nemyslitelné, že by bydlela v Praze a Patrik tady zůstal sám. Navíc je poučená ze života s Cyrilem, že se musí spoléhat jen na sebe, a i vztah Adama k ní se může změnit. Džajna přivádí za Ctiradem jeho kolegu profesora Valoucha, který se nečekaně objevil ve městě. Má pro Ctirada skvělé zprávy. Prezentace, kterou Džajna dala jeho zahraničním kolegům, přinesla své výsledky fantastickou nabídku na práci v zahraničí.

61. díl -   1.   3. 2020 (Nova Gold 10.35‑11.45),   7.   2. 2016 (TV NOVA 10.35 ‑ 11.55)   Na seznam všech dílů
Den dětí
Ředitelku ostatní přesvědčují, aby neodstupovala. Eva se raduje, že její cesta na místo ředitelky je volná. Když s Ježdíkem slaví úspěch, udělá se jí špatně a její stav se začíná zhoršovat. Matula si je jistý, že ho někdo sleduje. Kolega Valouch na Ctiradovi žádá, aby s ním šel pracovat do mezinárodního týmu a nabídku od Pelnera nechal být. Ctirad neví, jak se zachovat.
Nový komediální seriál ze školního prostředí (2013).
Hrají: D. Batulková, J. Šťastný, K. Heřmánek, L. Benešová, O. Brzobohatý, Z. Bydžovská, V. Vydra, M. Jandová, M. Šteindler, V. Kopta, D. Šinkorová, J. Révai, K. Fialová... Režie: J. Chlumský

Ctiradův kolega Valouch mu nabízí práci ve Švédsku a líčí mu, jak jeho prezentace zaujala zahraniční kolegy. Ctirad je rozpolcený, jak se rozhodnout. Přece jen Pelnerovi dluží za nákladnou operaci dcery. Ctirada nakonec zláká cizina, jenže když chce Pelnerovi oznámit, že se rozhodl pro Švédsko, Pelner mu předá papíry, aby společně jeho vynález patentovali nebo alespoň registrovali a byli společníky. Nakonec mu Komenský vnukne nápad, věnuje Pelnerovi všechna práva na vynález energetického prášku, aby mu tím kompenzoval operaci a výdaje za jeho dceru. Za Kuliche m přichází Mates a chce od něj pomoc. Potřeboval by od něj a Majky oťuknout Miladu, jak by se tvářila, kdyby se s Julčou vzali. Kulich slíbí pomoc. Matula si je jistý, že ho někdo sleduje. Upozorňuje Dagmar, aby byla obezřetná, že netuší, do čeho se Eliška zapletla. Pařízek navrhuje, aby všichni přišli na výcvik na střelnici. Eva se raduje, že její cesta na místo ředitelky je volná a nemůže ji vykolejit ani drobné říznutí u popelnic. Naznačí Koberové, že by si ji vzala jako zástupkyni a svou pravou ruku. Když s Ježdíkem slaví svůj úspěch, udělá se jí špatně...

62. díl -   7.   3. 2020 (Nova Gold 10.40‑11.55), 14.   2. 2016 (TV NOVA 10.30 ‑ 11.55)   Na seznam všech dílů
Eliška ráda divočinu
Harlej vyhodí z Renatina bytu Lukyho. Mates svěří Kulichovi zásnubní prsten, který má pro Julču. Kulich doma schová krabičku s prstýnkem, ale Majka prstýnek najde. Ředitelka oznámí Matulovi, že ve stejný den, kdy se chystá na přílet Elišky, se přijdou na zkoušku divadelní hry podívat zástupci města. Matula ví, že obojí nestihne. Ve škole se nečekaně zjeví hokejista Mařík. Přijel na soukromý hovor s ředitelkou.
Nový komediální seriál ze školního prostředí (2013).
Hrají: D. Batulková, J. Šťastný, K. Heřmánek, L. Benešová, O. Brzobohatý, Z. Bydžovská, V. Vydra, M. Jandová, M. Šteindler, V. Kopta, D. Šinkorová, J. Révai, K. Fialová... Režie: J. Chlumský

Renata se nesnáší s Harlejem, kterého si Koberová nastěhovala domů. Eva je těhotná a zvažuje interrupci, její manžel v tom však vidí znamení, že by měli zůstat spolu. Mates sebere odvahu a v kabinetě chemie požádá Julču o ruku před Miladou i Ctiradem. Čeká, že Milada bude naštvaná, ale té to kupodivu vůbec nevadí. Ředitelka ve škole oznámí Matulovi, že ve stejný den, kdy je naplánován Editin přílet, se přijdou na zkoušku divadelní hry podívat zástupci města. Matula ví, že obojí nestihne. Dohodne se s Pařízkem, že Marion bude hlídat u Matulyděti a že do toho nebudou zatahovat Dagmar. Ale ta si dělá starosti o svou dceru. Pařízek jí zakazuje, aby se do toho vměšovala, ale Dagmar a její kamarádky to nevydrží a jdou vše ohlásit na policii. Mezitím na malém letišti za Hradcem přistává letadlo. Eliška nepřiletí, objeví se jen psycholožka Edita s dalším dítětem a vypadá to, že vše proběhne hladce. Když chtějí odejít, tak se objeví gangsteři a začnou je pronásledovat. Matula, Edita a Pařízek se ukryjí v hangáru, ale pronásledovatelé je zajmou a hrozí, že zastřelí Matulu, když nedostanou zpátky děti. Editě se podaří vyprostit z pout a zmocnit se zbraně jednoho ze strážců. Naštěstí přijíždí policie. Ve škole čeká na Matulu delegace z městského úřadu spolu s ředitelkou a Evou. Naštěstí jde kolem Adam a začne situaci zachraňovat. Po návratu Matuly do školy mu ředitelka a Eva vytýkají, že nedorazil na důležitou zkoušku souboru, a on jim vysvětluje peripetie s mezinárodním gangem. Obě to berou jako vtip a nezlobí se na něj.

63. díl -   8.   3. 2020 (Nova Gold 10.40‑11.55), 21.   2. 2016 (TV NOVA 10.25 ‑ 11.50)   Na seznam všech dílů
Stupně vítězů
Oktaváni s napětím očekávají výsledky přijímaček. Z medicíny přicházejí dopisy Lukášovi i Renatě. Edita řeší, jak Matulovi říct, že Eliška nemá v úmyslu se k němu v nejbližší době vracet. Eva se konečně odhodlá a řekne ředitelce o svém těhotenství. Maříka trápí výčitky svědomí, chce se ředitelce omluvit a nést zodpovědnost.
Nový komediální seriál ze školního prostředí (2013).
Hrají: D. Batulková, J. Šťastný, K. Heřmánek, L. Benešová, O. Brzobohatý, Z. Bydžovská, V. Vydra, M. Jandová, M. Šteindler, V. Kopta, D. Šinkorová, J. Révai, K. Fialová... Režie: J. Chlumský

Edita nemá v Hradci kde bydlet, ale nechce obtěžovat Matulu. Navíc je jí trapné, že ví, že Eliška nemá v úmyslu se k Matulovi v nejbližší době vracet a že mu to bude muset říct. Pařízek ji prosí, aby jako psycholožka s Matulou promluvila, aby se na Elišku zbytečně neupínal a šel dál. Ředitelku shání Eva i Marcel zároveň. Eva by jí ráda řekla o svém těhotenství a Marcel zas o tom, že ji ve škole hledal hokejista Mařík. Pelner se s ředitelkou chce usmířit a prosí ji, aby zapomněla na veškerou zášť a byli spolu parťáci při budování kvalitní školy - nové Královky. Eva se konečně odhodlá a řekne ředit elce o svém požehnaném stavu a ona jí na oplátku prozradí, že se rozhodla na místě ředitelky setrvat, což Evu ani trochu netěší. Bachař a jeho družstvo čeká finále o první místo v basketbalu. Jenže při tréninku dostane Bachař míčem do hlavy a zůstane ležet. Rána mu způsobila otřes mozku, migrény a zmatenost. Džajna přemluví Adama, aby za něj vzal trénování. Jako první musí Adam nahradit zraněného Danyho a vybere Honzu Smutného, který zápas s týmem odehraje a sloučené gymnázium vyhrává basketbalovou trofej!

64. díl - 14.   3. 2020 (Nova Gold 10.45‑12.00), 28.   2. 2016 (TV NOVA 10.25 ‑ 11.50)   Na seznam všech dílů
Samé jedničky
Kulich zjišťuje, že kulisy připravené na divadelní představení studentů na oslavu výročí města zničila ve sklepě voda. Renata a Terka jsou smutné, že se nedostaly na vysokou a nevědí, co budou dělat po prázdninách. Ředitelka nabídne Evě, aby pronesla na oslavách za školu řeč. Vystoupení studentů má velký úspěch. Škola končí a všichni se těší na prázdniny. Jediná Eva se nemůže dočkat nového školního roku, protože má své plány.
Nový komediální seriál ze školního prostředí (2013).
Hrají: D. Batulková, J. Šťastný, K. Heřmánek, L. Benešová, O. Brzobohatý, Z. Bydžovská, V. Vydra, M. Jandová, M. Šteindler, V. Kopta, D. Šinkorová, J. Révai, K. Fialová... Režie: J. Chlumský

Kulich zjišťuje, že kulisy připravené na divadelní představení na oslavu výročí Hradce zničila ve sklepě voda. Rozhodne se přiznat Matulovi. Eva zuří, že si dramatický kroužek utrhne ostudu. Naštěstí Edita, které se Matula při jejich psychologickém sezení s problémem svěří, si vzpomene, že v hangáru na letišti, kde proběhl její dramatický příjezd, si všimla spousty prázdných sudů a že by se třeba daly vypůjčit. Kulich je šťastný, že ho na poslední chvíli Edita zachránila. Ctirad řeší, že se muValouch neozval ohledně odjezdu do Švédska. Naštěstí za ním přijde a chce zálohu na letenky. Ctirad zažije šok, když se u něj objeví muž, který se mu představí jako ošetřující psychiatr Valoucha. Renata ani Terka nebyly na přijímačkách úspěšné. Adam Renatu poprosí, aby zazpívala závěrečnou písničku na vystoupení souboru. Ale ona má depresi ze svého neúspěchu a po hádce s Harlejem uteče z domu. Koberová si myslí, že je s Lukášem, ten zase, že je doma, ale Bachař tvrdí, že ji viděl sedět u řeky. Všechny zachvátí panika. Naštěstí Renata je rozumná a na zkoušku přijde. Vystoupení souboru má velký úspěch. Denisa navrhne Renatě, že pokud by chtěla, potřebuje někoho, kdo by za ní od září vedl její bar. Psycholožka Edita se stane Matulovou vrbou a ten jí nabídne, že může zůstat u něj ve vile. Edita nakonec souhlasí, Matula je jí sympatický a stejně žádné jiné plány nemá. Poslední školní den se vydává vysvědčení a Eva se raduje z překlepu v Hradeckém kurýru, kde ji označili za ředitelku školy...

65. díl - 15.   3. 2020 (Nova Gold 10.45‑12.00),   6.   3. 2016 (TV NOVA 10.00 ‑ 11.20)   Na seznam všech dílů
Výbuch
Gymplem otřese výbuch způsobený závadným kotlem a vedení řeší, kde vzít finance na opravu. Denise vytrvale nadbíhá Bachař, což se přestává líbit Adamovi. Milada si stále víc uvědomuje, že její manželství nefunguje. Kulich se s Majkou snaží o dítě a uklízečka Bohunka ho zahrnuje svými radami.
Komediální seriál ze školního prostředí (2013).
Hrají: D. Batulková, J. Šťastný, K. Heřmánek, L. Benešová, O. Brzobohatý, Z. Bydžovská, V. Vydra, M. Jandová, M. Šteindler, V. Kopta, D. Šinkorová, J. Révai, K. Fialová... Režie: J. Chlumský

Je konec prázdnin a gymplem otřese výbuch způsobený závadným kotlem. Vedení řeší, kde vzít finance na opravu, a padne myšlenka na večerní přednášky pro seniory. Denise vytrvale nadbíhá Bachař, což se přestává líbit Adamovi. Milada si stále víc uvědomuje, že její manželství nefunguje. Kulich se s Majkou snaží o dítě a uklízečka Bohunka ho zahrnuje svými radami. O hudebním souboru školy se dozvídá Helena Vondráčková a rozhodne se s ním spolupracovat. Vaněčkové se ozve její bývalý spolužák z práv Dostál a má pro ni zajímavou pracovní nabídku. Ředitelku Nerudovou v noci na ulici sleduje neznámý mladý muž.

66. díl - 21.   3. 2020 (Nova Gold 10.45‑12.00), 13.   3. 2016 (TV NOVA 10.10 ‑ 11.35)   Na seznam všech dílů
Nejlepší kamarád
Nastupuje nový kolega Vojta Nesnídal a mezi ním a Adamem panuje značné napětí ohledně nevyřešené minulosti. Těhotná Eva organizuje otevření "seniorgymplu", zatímco pro ni matka tajně shání chůvu. Kulich řeší problémy s otěhotněním Majky a s Marcelem se vydávají do sexshopu.
Komediální seriál ze školního prostředí (2013).
Hrají: D. Batulková, J. Šťastný, K. Heřmánek, L. Benešová, O. Brzobohatý, Z. Bydžovská, V. Vydra, M. Jandová, M. Šteindler, V. Kopta, D. Šinkorová, J. Révai, K. Fialová... Režie: J. Chlumský

Ředitelka Nerudová ve škole vítá nového kolegu Vojtu Nesnídala a ukazuje se, že mezi ním a Adamem panuje značné napětí ohledně nevyřešené minulosti. Těhotná Eva organizuje otevření "seniorgymplu", zatímco pro ni matka tajně shání chůvu. Vaněčková má šanci obhajovat mediálně známý případ podvodu a konečně se vypracovat a vydělat, ale pro její rodinu by to znamenalo velké změny. Kulich řeší problémy s otěhotněním Majky a s Marcelem se vydávají do sexshopu. Pelner vyhledá Ctirada, aby mu pomohl s dokončením složení energetického nápoje, aby rozjel výrobu. Nadšený Ctirad nabídne spolupráci a přivýdělek Miladě, ale ta si nevěří.

67. díl - 22.   3. 2020 (Nova Gold 10.45‑12.00), 20.   3. 2016 (TV NOVA 10.15 ‑ 11.40)   Na seznam všech dílů
Seniorgympl s.r.o.
Začíná školní rok a Eva s vervou organizuje možnou spolupráci sboru s Helenou Vondráčkovou. Její matka se nechce smířit s tím, že by z ní měla být v budoucnu hlídací babička. Vaněčková se opře do přípravy obhajoby složité kauzy a daří se jí. Kulich řeší svou potenci a chystá afrodisiakální večeři s ústřicemi, ale spíš tím sobě i Majce zadělá na problémy.
Komediální seriál ze školního prostředí (2013).
Hrají: D. Batulková, J. Šťastný, K. Heřmánek, L. Benešová, O. Brzobohatý, Z. Bydžovská, V. Vydra, M. Jandová, M. Šteindler, V. Kopta, D. Šinkorová, J. Révai, K. Fialová... Režie: J. Chlumský

Začíná školní rok a Eva s vervou organizuje možnou spolupráci sboru s Helenou Vondráčkovou. Její matka se nechce smířit s tím, že by z ní měla být v budoucnu hlídací babička, a má tip na dokonalou chůvu. Vaněčková se opře do přípravy obhajoby složité kauzy, daří se jí, zjišťuje nová fakta a vypadá to na jistý úspěch. Kulich řeší svou potenci a chystá afrodiziakální večeři s ústřicemi, ale spíš tím sobě i Majce zadělá na problémy. Denisa se dozvídá překvapivé okolnosti Adamovy a Vojtovy vzájemné nevraživosti a nepřátelství. I Matula se marně snaží ty dva usmířit, ale veškeré snahy končí jen větším konfliktem a rvačkou.

68. díl - 28.   3. 2020 (Nova Gold 10.45‑12.00), 27.   3. 2016 (TV NOVA 10.10 ‑ 11.35)   Na seznam všech dílů
Překvápko pro starýho
Rozjíždí se zápis na přednášky do seniorgymplu, kam se přihlásí Dagmar s kamarádkami. Olinu hned zaujme spolužák Havrda. Ředitelka pověří Vojtu a Adama, aby se společně ujali připravovaného důležitého vystoupení s Helenou Vondráčkovou. Milada a Ctirad spolu po večerech pracují v laboratoři a rozumí si stále víc. Matula slaví 40 let na gymplu v Hradci a kolegové pro něj chtějí připravit překvapení...
Komediální seriál ze školního prostředí (2013).
Hrají: D. Batulková, J. Šťastný, K. Heřmánek, L. Benešová, O. Brzobohatý, Z. Bydžovská, V. Vydra, M. Jandová, M. Šteindler, V. Kopta, D. Šinkorová, J. Révai, K. Fialová... Režie: J. Chlumský

Rozjíždí se zápis na přednášky do seniorgymplu, kam se přihlásí Dagmar s kamarádkami, aby se seznámily. Olinu hned zaujme spolužák Havrda. Ředitelka pověří právě Vojtu a Adama, aby se společně ujali připravovaného důležitého vystoupení s Helenou Vondráčkovou. Milada a Ctirad spolu po večerech pracují v laboratoři a rozumí si stále víc. V případu podvodu, který řeší Vaněčková, se ukazují první nesrovnalosti. Marcel zjišťuje, že Matula slaví 40 let na gymplu v Hradci, a chce pro něj s kolegy připravit překvapení. Matula si rozumí s Editou arád by se s ní poznal blíž a o to víc ho zaskočí dárek od kolegů ze školy.

69. díl - 29.   3. 2020 (Nova Gold 10.45‑12.00),   3.   4. 2016 (TV NOVA 10.35 ‑ 11.55)   Na seznam všech dílů
Výsledky
Adamovi se ozve bývalá přítelkyně Kristýna a hledá u něj útěchu. Adam váhá, zda jí pomáhat, když ona jemu ublížila...
Komediální seriál ze školního prostředí (2013).
Hrají: D. Batulková, J. Šťastný, K. Heřmánek, L. Benešová, O. Brzobohatý, Z. Bydžovská, V. Vydra, M. Jandová, M. Šteindler, V. Kopta, D. Šinkorová, J. Révai, K. Fialová... Režie: J. Chlumský

Adamovi se ozve bývalá přítelkyně Kristýna a hledá u něj útěchu. Adam váhá, zda jí pomáhat, když mu ublížila. Bohunka hecuje Kulicha, aby absolvoval spermiogram a věděl, jak je na tom s plodností. Olina si na přednáškách vyhlídla spolužáka Havrdu a pomoc s dohazováním jí přislíbí Evina matka. Situace u Milady je stále napnutější a bezradný Václav vsadí poslední své peníze do hazardu. Miladě dochází trpělivost. Vaněčkové začnou chodit výhrůžky, aby v případu nešťourala, a někdo se jí snaží zastrašit. Eva jede na vyšetření plodové vody, ale víc než dítě ji zajímají povinnosti ve škole. O to větší překvapení je pak pro ni výsledek.

70. díl -   4.   4. 2020 (Nova Gold 10.45‑12.00), 10.   4. 2016 (TV NOVA 10.40 ‑ 12.00)   Na seznam všech dílů
Rozvod
Eva je zdrcená z výsledků vyšetření a bere si ve škole volno. Adam se vydává do Prahy za Kristýnou, ale jeho role utěšitele se vůbec nelíbí Denise. Vaněčková začíná mít strach o rodinu a konzultuje výhrůžky s Dostálem. Olina se vtírá Havrdovi, ale jejich připravované rande skončí fiaskem. Milada se rozhodne, že se s Václavem rozvede, ale neví, jak to říct dětem.
Komediální seriál ze školního prostředí (2013).
Hrají: D. Batulková, J. Šťastný, K. Heřmánek, L. Benešová, O. Brzobohatý, Z. Bydžovská, V. Vydra, M. Jandová, M. Šteindler, V. Kopta, D. Šinkorová, J. Révai, K. Fialová... Režie: J. Chlumský

Eva je zdrcená z výsledků vyšetření a bere si ve škole volno. Přizná manželovi, že dítě, které čeká, má genetickou poruchu a lékaři jí doporučují těhotenství ukončit. Adam se vydává do Prahy za Kristýnou, ale jeho role utěšitele se vůbec nelíbí Denise. Vaněčková začíná mít strach o rodinu a konzultuje výhrůžky s Dostálem, ten však vše bagatelizuje a chce, aby pokračovala v práci. Olina se vtírá Havrdovi, ale jejich připravované rande skončí fiaskem. Pelner spolu s Danym chystají kampaň na energetický nápoj a čekají na výsledné chemické složení od Ctirada. Milada se rozhodne, že se s Václavem rozvede, ale neví, jak to říct dětem.

71. díl -   5.   4. 2020 (Nova Gold 10.45‑12.00), 17.   4. 2016 (TV NOVA 10.25 ‑ 11.45)   Na seznam všech dílů
Pomocník
Ředitelka je ve škole sama bez zástupců a nápor práce řeší kombinováním léků. Milada se Ctiradem finišují v laboratoři složení nápoje. Adam utěšuje zhrzenou Kristýnu a Vojta se spřátelí s Denisou, takže na sebe Denisa s Adamem začnou vzájemně žárlit. Adam ví, že musí utnout pomáhání Kristýně, jinak si pokazí vztah s Denisou.
Komediální seriál ze školního prostředí (2013).
Hrají: D. Batulková, J. Šťastný, K. Heřmánek, L. Benešová, O. Brzobohatý, Z. Bydžovská, V. Vydra, M. Jandová, M. Šteindler, V. Kopta, D. Šinkorová, J. Révai, K. Fialová... Režie: J. Chlumský

Ředitelka je ve škole sama bez zástupců a nápor práce řeší kombinováním léků, čehož si začne všímat Bohunka i Edita. Bohunka nabídne Kulichovi, že promluví s Majkou, aby také podstoupila vyšetření ohledně plodnosti, a vetře se k nim na neohlášenou večeři. Milada se Ctiradem finišují v laboratoři složení nápoje, Ctirad je frustrovaný a nemůže přijít na chybu v receptuře. Adam utěšuje zhrzenou Kristýnu a Vojta se spřátelí s Denisou, takže na sebe Denisa s Adamem začnou vzájemně žárlit. Adam ví, že musí utnout pomáhání Kristýně, jinak si pokazí vztah s Denisou.

72. díl - 11.   4. 2020 (Nova Gold 10.50‑12.00), 24.   4. 2016 (TV NOVA 10.30 ‑ 11.50)   Na seznam všech dílů
Kikina
Adam ignoruje Kristýniny telefonáty, ale ta se nemíní vzdát a nečekaně se zjeví u Adama doma. Denisa je z její návštěvy rozladěná a Adam se marně snaží vše urovnat. Bohunka chce ředitelce za každou cenu pomáhat od její závislosti na lécích a zahrnuje ji radami. Ctirad se konečně vzepře své bývalé ženě a nenechá se od ní vydírat...
Komediální seriál ze školního prostředí (2013).
Hrají: D. Batulková, J. Šťastný, K. Heřmánek, L. Benešová, O. Brzobohatý, Z. Bydžovská, V. Vydra, M. Jandová, M. Šteindler, V. Kopta, D. Šinkorová, J. Révai, K. Fialová... Režie: J. Chlumský

Adam ignoruje Kristýniny telefonáty, ale ta se nemíní vzdát a nečekaně se zjeví u Adama doma. Denisa je z její návštěvy rozladěná a Adam se marně snaží vše urovnat. Bohunka chce ředitelce za každou cenu pomáhat od její závislosti na lécích a zahrnuje ji radami. Renatě je líto, že na ni Luky kvůli škole nemá vůbec čas. Ctirad se konečně vzepře své bývalé ženě a nenechá se od ní vydírat. Milada řeší rozvod, ale je jí zároveň neschopného manžela líto. Má strach, že si v depresi něco udělá. Ukáže se však, že Václav zase tak zoufalý nebude, protože se v hospodě vytrvale motá kolem hospodské Věrky. Milada má plán.

73. díl - 12.   4. 2020 (Nova Gold 10.50‑12.00),   1.   5. 2016 (TV NOVA 10.55 ‑ 12.20)   Na seznam všech dílů
Dohazovači
Milada má v plánu nenápadně dohodit manželovi hospodskou Věrku, aby nebyl sám. Zastrašování advokátky Vaněčkové se dramaticky stupňuje a rodina má strach. Kristýna se Adama nehodlá jen tak snadno vzdát a chce ho pro sebe.
Komediální seriál ze školního prostředí (2013).
Hrají: D. Batulková, J. Šťastný, K. Heřmánek, L. Benešová, O. Brzobohatý, Z. Bydžovská, V. Vydra, M. Jandová, M. Šteindler, V. Kopta, D. Šinkorová, J. Révai, K. Fialová... Režie: J. Chlumský

Eva se vrací z nemocnice po ukončení těhotenství a zjišťuje, že od ní odešel manžel. Vyšetření Majce potvrdí, že problém s otěhotněním je skutečně u ní, a chce to řešit. Milada začne tajně vlastnímu manželovi dohazovat hospodskou Věrku. Šašková zas pomáhá Olině s dohazováním Havrdy a vydává se na přednášku do seniorgymplu ho okouknout. Také Pařízek se umanutě snaží za každou cenu dávat dohromady Matulu a Editu a netuší, že ti dva žádnou pomoc nepotřebují. Vaněček najde za dveřmi igelitku s mrtvou krysou jako další výstrahu a výhrůžku jeho ženě. Tu cestou z jednání vytlačí ze silnice neznámé auto a rodina má strach. Vztah Adama a Denisy neustále narušuje neodbytná Adamova bývalá přítelkyně Kristýna.

74. díl - 18.   4. 2020 (Nova Gold 11.15‑12.25),   8.   5. 2016 (TV NOVA 10.30 ‑ 11.50)   Na seznam všech dílů
Výsledky
Adam tajně odjede za Kristýnou do Prahy a Denise zalže, za kým jede. Ta se ale vodit za nos jen tak nenechá. Milada se snaží o přátelský a poklidný rozvod, ale Honza má na rodiče vztek a nemíní se s tím smířit.
Komediální seriál ze školního prostředí (2013).
Hrají: D. Batulková, J. Šťastný, K. Heřmánek, L. Benešová, O. Brzobohatý, Z. Bydžovská, V. Vydra, M. Jandová, M. Šteindler, V. Kopta, D. Šinkorová, J. Révai, K. Fialová... Režie: J. Chlumský

Vaněčková má strach o své blízké a chce případ vzdát, ale Dostál výhrůžky bagatelizuje. Vaněčková pochopí, že mu na poškozených vůbec nezáleží. Šašková si s Havrdou dohodne, aby jí pomohl se zednickými pracemi v bytě, chce ho kvůli Olině lépe poznat. Adam odjíždí pryč s tím, že jede za Chmelíkovou do lázní, ale Denisa z toho nemá dobrý pocit. Ukáže se, že Adam lhal a jel do Prahy za Kristýnou. Denisa jde natruc na rande s Vojtou. Kulich pomáhá Miladě s dárky Věrce a oba přemýšlejí, jak to udělat, aby si myslela, že jí nadbíhá Václav. Honza uvidí Miladu se Ctiradem a je naštvaný, že se rodiče rozvádějí, vinu svaluje především na ni. Komediální seriál ze školního prostředí (2013).

75. díl - 19.   4. 2020 (Nova Gold 11.10‑12.20), 15.   5. 2016 (TV NOVA 10.15 ‑ 11.40)   Na seznam všech dílů
Akce a reakce
Bohunka ředitelce umanutě pomáhá bojovat se závislostí na lécích a nutí ji absolvovat bizarní esoterickou seanci s věštkyní Džamilou. Všem je divné, proč je jinak bojovná zástupkyně Lenerová náhle rezignovaná a v depresi.
Komediální seriál ze školního prostředí (2013).
Hrají: D. Batulková, J. Šťastný, K. Heřmánek, L. Benešová, O. Brzobohatý, Z. Bydžovská, V. Vydra, M. Šteindler, V. Kopta, D. Šinkorová, J. Révai, K. Fialová... Režie: J. Chlumský

Kulich má za úkol předat dárek k narozeninám Věrce od "tajného" ctitele, ale Majka ho potřebuje doma kvůli striktně načasovanému pokusu o otěhotnění. Vypadá to, že Václava s Věrkou se nepovede dát dohromady. Bohunka urputně pomáhá ředitelce bojovat s její závislostí na lécích a dotlačí ji na bizarní esoterickou seanci s věštkyní Džamilou. Matula se tajně schází s Editou a je konečně šťastný. Adam se snaží Denisu marně udobřit a napětí mezi nimi se stupňuje. Vaněčková se prokousává přípravou na obhajobu a přemýšlí nad matematickou stránkou podvodu. Napadne ji, že by jí s tím mohla pomoct zástupkyně Lenerová. Eva se však po ztrátě dítěte a manžela utápí v depresích a není zrovna ochotná.

76. díl - 25.   4. 2020 (Nova Gold 11.05‑12.15), 22.   5. 2016 (TV NOVA 10.40 ‑ 12.00)   Na seznam všech dílů
Matylda
Terka natruc a tajně nafotí sérii erotických fotek. Šašková připravuje rande Oliny a Havrdy, ale místo toho míří do nemocnice. Vaněčkovou kdosi udal na policii, že řídila opilá. Ta ale tuší, kdo to byl.
Komediální seriál ze školního prostředí (2013).
Hrají: D. Batulková, J. Šťastný, K. Heřmánek, L. Benešová, O. Brzobohatý, Z. Bydžovská, V. Vydra, M. Šteindler, V. Kopta, D. Šinkorová, J. Révai, K. Fialová... Režie: J. Chlumský

Džajna porodila holčičku Matyldu a gratuluje jí celá škola. Pelner se stává dědečkem a spouští svou kampaň na energetický drink. Terka je naštvaná, že Dany neangažoval na focení ji, a natruc nafotí sérii erotických fotek. Bohunka začíná svou pomoc ředitelce přehánět a odmítá k ní pouštět návštěvy. Šašková chystá rande Oliny a Havrdy, ale cestou si podvrkne kotník a Havrda s ní místo na rande míří do nemocnice. Dostálovi vadí, že Vaněčková neposlouchá jeho rady a instrukce ohledně případu, a rozhodne se jednat. Vaněčkovou na cestě z jednání zastaví policie s tím, že před jízdou pila. Dochází jí, že to celé na ni narafičil právě Dostál, aby ji zdiskreditoval.

77. díl - 26.   4. 2020 (Nova Gold 11.05‑12.15), 29.   5. 2016 (TV NOVA 10.25 ‑ 11.50)   Na seznam všech dílů
Odhalení
Dostál Vaněčkové nabídne 15 milionů, když případ záměrně prohraje. Pařízek s Marcelem a Kulichem vymyslí bláznivou akci na sblížení Edity a Matuly. musí jim pohrozit smrtí. Ředitelka se pod vlivem léků stále víc znemožňuje.
Komediální seriál ze školního prostředí (2013).
Hrají: D. Batulková, J. Šťastný, K. Heřmánek, L. Benešová, O. Brzobohatý, Z. Bydžovská, V. Vydra, M. Jandová, M. Šteindler, V. Kopta, D. Šinkorová, J. Révai, K. Fialová... Režie: J. Chlumský

Nerudová přesvědčuje své okolí, že nemá s užíváním léků žádné problémy, ale vyvádí pod jejich vlivem jednu hloupost za druhou. Václav se stěhuje k Věrce a s Miladou se rozcházejí jako dobří přátelé a společně se chystají svým dětem oznámit otcovo stěhování k nové partnerce. Pařízek spolu s Marcelem a Kulichem vymyslí bláznivou akci na sblížení Edity a Matuly, ale jejich dohazovačský plán nevyjde úplně přesně podle jejich představ. Za Matulou nečekaně přijíždí jeho syn Hynek, že chystá návrat domů do Hradce. Vaněčková konfrontuje Dostála ohledně jeho snahy ji znemožnit a Dostál jí bez skrupulí nabídne úplatek 15 milionů, když případ záměrně prohraje.

78. díl -   2.   5. 2020 (Nova Gold 11.05‑12.15),   5.   6. 2016 (TV NOVA 10.10 ‑ 11.35)   Na seznam všech dílů
Prohra
Kristýna Adama naláká k sobě do hotelového pokoje. Chce ho za každou cenu. Havrda se Šaškové vyzná, že se mu líbí ona a ne Olina. Nerudová rezignuje na místo ředitelky, ale nikdo se do výběrového řízení na její místo nehrne.
Komediální seriál ze školního prostředí (2013).
Hrají: D. Batulková, J. Šťastný, K. Heřmánek, L. Benešová, O. Brzobohatý, Z. Bydžovská, V. Vydra, M. Jandová, M. Šteindler, V. Kopta, D. Šinkorová, J. Révai, K. Fialová... Režie: J. Chlumský

Vztah Adama a Denisy se sice uklidňuje, ale Kristýna se Adama nehodlá jen tak snadno vzdát. Přijede za ním do Hradce a opilého ho naláká k sobě do hotelového pokoje. Kulich a Majka absolvují na IVF klinice odběry pro umělé oplodnění. Vaněčková je z případu odvolaná, protože odmítla úplatek, a je bez práce. Poškození ale nečekaně trvají na tom, aby je obhajovala právě ona. Za Šaškovou stále častěji dochází Havrda a stará se o ni po úrazu nohy. Havrda se Šaškové přizná, že se mu líbí ona, a ne Olina. Ředitelka Nerudová se rozhodne pro léčbu své závislosti na lécích a vybídne kolegy, a hlavně Evu, aby se přihlásili do výběrového řízení na její místo. Eva však nečekaně o místo zájem nemá a nepřihlásí se.

79. díl -   3.   5. 2020 (Nova Gold 11.00‑12.10), 12.   6. 2016 (TV NOVA 10.10 ‑ 11.35)   Na seznam všech dílů
Tři rozchody a jedna svatba
Denisa se stěhuje od nevěrného Adama. Edita má nabídku na novou misi do zahraničí, ale její odjezd by znamenal rozchod s Matulou. Luky se rozchází s Renatou. Na Terku vyplavou kompromitující erotické fotky.
Komediální seriál ze školního prostředí (2013).
Hrají: D. Batulková, J. Šťastný, K. Heřmánek, L. Benešová, O. Brzobohatý, Z. Bydžovská, V. Vydra, M. Jandová, M. Šteindler, V. Kopta, D. Šinkorová, J. Révai, K. Fialová... Režie: J. Chlumský

Po odhalení Adamovy nevěry s Kristýnou od něj Denisa odchází, ale oba to trápí. Václav pozve svou bývalou ženu do hospody na seznamovací večeři s jeho novou přítelkyní Věrkou, kterou si hodlá vzít. Miladě se tam nechce, ale jako skvělá podpora se ukáže Ctirad a kolegové ze školy. Luky se přizná otci, že se chce s Renatou rozejít. Na gympl se vrací spolužák Nejvy, který ze zahraničí doveze erotický časopis, ve kterém jsou kompromitující fotky Terky. Edita oznámí Matulovi, že dostala nabídku na misi do Ugandy, a Matula se obává, že Editiným odjezdem jejich vztah skončí. Nakonec se rozhodne vyřešit celou situaci úplně jinak.

80. díl -   9.   5. 2020 (Nova Gold 10.45‑11.55), 19.   6. 2016 (TV NOVA 09.55 ‑ 11.25)   Na seznam všech dílů
Přejdi Jordán
Eva řeší, jestli vzít místo ředitelky a jestli odpustit manželovi, který se nečekaně vrátil. Denisa si chce s Adamem vyjasnit, jak to s nimi bude dál.
Komediální seriál ze školního prostředí (2013).
Hrají: D. Batulková, J. Šťastný, K. Heřmánek, L. Benešová, O. Brzobohatý, Z. Bydžovská, V. Vydra, M. Jandová, M. Šteindler, V. Kopta, D. Šinkorová, J. Révai, K. Fialová... Režie: J. Chlumský

Blíží se důležitá zkouška sboru s Helenou Vondráčkovou a všichni ve škole s napětím očekávají, kdo nastoupí na místo po Nerudové. Ideální kandidátkou se jeví Eva, ale ta chce čas na rozmyšlenou. Vaněčková v soudní síni bojuje za spravedlnost a spoléhá se na Evino svědectví. U Evy doma se nečekaně zjeví její manžel Tomáš a chce, aby ho vzala zpět. Šašková se tajně dala dohromady s Havrdou a má strach, jak na to zareaguje její kamarádka Olina. Kulich s napětím očekává výsledky umělého oplodnění a Majka má pro něj šťastnou novinku. Matula a Nerudová se loučí se školou a studenty, Nerudová jede na léčení a Matula odjíždí s Editou na charitativní misi. Denisa přichází za Adamem, aby si vyjasnili, jak to s nimi bude dál.

81. díl - 10.   5. 2020 (Nova Gold 10.55‑12.05), 26.   6. 2016 (TV NOVA 09.50 ‑ 11.10)   Na seznam všech dílů
Nová éra
Evě se splnil sen. Konečně nastoupí na místo ředitelky. Školník Kulich má starost, jak uživí svoji početnou rodinu. Rozhodne se založit firmu. Nová učitelka Šárka shání "dobrou partii". Zaměří se na chemikáře Ctirada.
Komediální seriál ze školního prostředí (2013).
Hrají: D. Batulková, J. Šťastný, K. Heřmánek, L. Benešová, O. Brzobohatý, Z. Bydžovská, V. Vydra, M. Jandová, M. Šteindler, V. Kopta, D. Šinkorová, J. Révai, K. Fialová... Režie: J. Chlumský

Evě se splnil sen: Konečně nastoupí na místo ředitelky. Školník Kulich má starost, jak uživí svoji početnou rodinu. Rozhodne se založit firmu. Nová učitelka Šárka shání "dobrou partii". Zaměří se na chemikáře Ctirada.

82. díl - 16.   5. 2020 (Nova Gold 10.55‑12.05),   3.   7. 2016 (TV NOVA 09.35 ‑ 11.05)   Na seznam všech dílů
Poslední výstřel
Babi Chmelíková slaví narozeniny. Adam s Denisou pro ni nachystají překvapení. Renata se trápí, že miluje kluka své nejlepší kamarádky Terky. Václav s Věrkou přišli o bydlení a zvažují, že se nakvartýrují k Miladě?
Komediální seriál ze školního prostředí (2013).
Hrají: D. Batulková, J. Šťastný, K. Heřmánek, L. Benešová, O. Brzobohatý, Z. Bydžovská, V. Vydra, M. Jandová, M. Šteindler, V. Kopta, D. Šinkorová, J. Révai, K. Fialová... Režie: J. Chlumský

Babi Chmelíková slaví narozeniny. Adam s Denisou pro ni nachystají překvapení. Renata se trápí, že miluje kluka své nejlepší kamarádky Terky. Václav s Věrkou přišli o bydlení a zvažují, že se nakvartýrují k Miladě?

83. díl - 17.   5. 2020 (Nova Gold 10.55‑12.05), 10.   7. 2016 (TV NOVA 09.55 ‑ 11.20)   Na seznam všech dílů
Viróza
Milada má o starost víc. Nastěhoval se k ní Václav s Věrkou. Do školy nastoupí nová kuchařka Zuzana. Kvůli jejímu rómskému původu ji nespravedlivě obviní z krádeže. Kája Šmíd se pustí do křížku s šikanérem Albertem.
Komediální seriál ze školního prostředí (2013).
Hrají: D. Batulková, J. Šťastný, K. Heřmánek, L. Benešová, O. Brzobohatý, Z. Bydžovská, V. Vydra, M. Jandová, M. Šteindler, V. Kopta, D. Šinkorová, J. Révai, K. Fialová... Režie: J. Chlumský

Milada má o starost víc: Nastěhoval se k ní Václav s Věrkou. Do školy nastoupí nová kuchařka Zuzana. Kvůli jejímu romskému původu ji nespravedlivě obviní z krádeže. Kája Šmíd se pustí do křížku s šikanérem Albertem.

84. díl - 23.   5. 2020 (Nova Gold 10.55‑12.05), 17.   7. 2016 (TV NOVA 10.25 ‑ 12.00)   Na seznam všech dílů
Helenka
Koncert Heleny Vondráčkové se blíží. Ve školním sboru ale chybí zpěvačka. Kája Šmíd jde na lékařské vyšetření kvůli malému vzrůstu. Eva se marně těší na příjezd syna ze Zélandu.
Komediální seriál ze školního prostředí (2013).
Hrají: D. Batulková, J. Šťastný, K. Heřmánek, L. Benešová, O. Brzobohatý, Z. Bydžovská, V. Vydra, M. Jandová, M. Šteindler, V. Kopta, D. Šinkorová, J. Révai, K. Fialová... Režie: J. Chlumský

Koncert Heleny Vondráčkové se blíží. Ve školním sboru ale chybí zpěvačka. Kája Šmíd jde na lékařské vyšetření kvůli malému vzrůstu. Eva se marně těší na příjezd syna ze Zélandu.

85. díl - 24.   5. 2020 (Nova Gold 10.55‑12.05), 24.   7. 2016 (TV NOVA 10.00 ‑ 11.25)   Na seznam všech dílů
Dlouhá noc
Kulich spletl termín koncertu. Helena Vondráčková má přijet o týden dřív než všichni počítali! Šárka intrikuje proti Miladě, aby jí přebrala Ctirada. Dany a Renata doufají, že si Terka našla nového přítele.
Komediální seriál ze školního prostředí (2013).
Hrají: D. Batulková, J. Šťastný, K. Heřmánek, L. Benešová, O. Brzobohatý, Z. Bydžovská, V. Vydra, M. Jandová, M. Šteindler, V. Kopta, D. Šinkorová, J. Révai, K. Fialová... Režie: J. Chlumský

Kulich spletl termín koncertu: Helena Vondráčková má přijet o týden dřív než všichni počítali! Šárka intrikuje proti Miladě, aby jí přebrala Ctirada. Dany a Renata doufají, že si Terka našla nového přítele.

86. díl - 30.   5. 2020 (Nova Gold 11.05‑12.15), 31.   7. 2016 (TV NOVA 10.00 ‑ 11.25)   Na seznam všech dílů
Ctirad a Šárka
Ctirad přizná Miladě, že se zamiloval do Šárky. Terka udělá průšvih v baru. Dluží Denise spoustu peněz. Kulich běsní. Majka se zranila kvůli hádce s Kájou.
Komediální seriál ze školního prostředí (2013).
Hrají: D. Batulková, J. Šťastný, K. Heřmánek, L. Benešová, O. Brzobohatý, Z. Bydžovská, V. Vydra, M. Jandová, M. Šteindler, V. Kopta, D. Šinkorová, J. Révai, K. Fialová... Režie: J. Chlumský

Ctirad přizná Miladě, že se zamiloval do Šárky. Terka udělá průšvih v baru: Dluží Denise spoustu peněz. Kulich běsní: Majka se zranila kvůli hádce s Kájou.

87. díl - 31.   5. 2020 (Nova Gold 11.05‑12.15),   7.   8. 2016 (TV NOVA 10.10 ‑ 11.35)   Na seznam všech dílů
Podraz
Marcel namočí Kulicha do dalšího průšvihu. Místo hodinového manžela má dělat placený pánský doprovod. Albert přemluví Káju, aby mu pomohl vypnout školní kamery a vloupat se do jídelny. Terka zjistí, že jí Danyho přebrala Renata.
Komediální seriál ze školního prostředí (2013).
Hrají: D. Batulková, J. Šťastný, K. Heřmánek, L. Benešová, O. Brzobohatý, Z. Bydžovská, V. Vydra, M. Jandová, M. Šteindler, V. Kopta, D. Šinkorová, J. Révai, K. Fialová... Režie: V. Moravec

Marcel namočí Kulicha do dalšího průšvihu: Místo hodinového manžela má dělat placený pánský doprovod. Albert přemluví Káju, aby mu pomohl vypnout školní kamery a vloupat se do jídelny. Terka zjistí, že jí Danyho přebrala Renata.

88. díl -   6.   6. 2020 (Nova Gold 10.55‑12.05), 14.   8. 2016 (TV NOVA 10.10 ‑ 11.40)   Na seznam všech dílů
Trojka z chování
Kája dostane trojku z chování. Obvinili ho, že Albertovi schválně zničil drahý foťák. Ze Ctirada se stává jiný člověk. Snobská Šárka ho mění "k obrazu svému". Matematický génius Pavel nezvládne péči o těžce nemocnou babičku.
Komediální seriál ze školního prostředí (2013).
Hrají: D. Batulková, J. Šťastný, K. Heřmánek, L. Benešová, O. Brzobohatý, Z. Bydžovská, V. Vydra, M. Jandová, M. Šteindler, V. Kopta, D. Šinkorová, J. Révai, K. Fialová... Režie: V. Moravec

Kája dostane trojku z chování. Obvinili ho, že Albertovi schválně zničil drahý foťák. Ze Ctirada se stává jiný člověk. Snobská Šárka ho mění "k obrazu svému". Matematický génius Pavel nezvládne péči o těžce nemocnou babičku.

89. díl -   7.   6. 2020 (Nova Gold 10.50‑12.00), 21.   8. 2016 (TV NOVA 10.35 ‑ 12.00)   Na seznam všech dílů
Dědictví
Džajna se vrací do Hradce, aby pomohla Bachařovi vyřídit dědictví z Ameriky. Vojta Nesnídal bojuje za kuchařku Zuzanu, kterou neprávem vyhodili z práce. Násilník Milan navštíví gymnázium, aby zúčtoval s chlapcem, který šikanuje jeho syna.
Komediální seriál ze školního prostředí (2013).
Hrají: D. Batulková, J. Šťastný, K. Heřmánek, L. Benešová, O. Brzobohatý, Z. Bydžovská, V. Vydra, M. Jandová, M. Šteindler, V. Kopta, D. Šinkorová, J. Révai, K. Fialová... Režie: L. Kodad

Džajna se vrací do Hradce, aby pomohla Bachařovi vyřídit dědictví z Ameriky. Vojta Nesnídal bojuje za kuchařku Zuzanu, kterou neprávem vyhodili z práce. Násilník Milan navštíví gymnázium, aby zúčtoval s chlapcem, který šikanuje jeho syna.

90. díl - 13.   6. 2020 (Nova Gold 10.50‑12.05), 28.   8. 2016 (TV NOVA 09.10 ‑ 10.35)   Na seznam všech dílů
Milionář z tělocvičny
Šárka se pohádá s paní Hloubkovou. Nutí Ctirada, aby pro ně koupil drahé bydlení. Majka a Kulich se dozvědí, že Kája se znovu stýká s násilnickým otcem Milanem. Zamilovaný Vojta zjistí, že jeho vyvolená má jiného.
Komediální seriál ze školního prostředí (2013).
Hrají: D. Batulková, J. Šťastný, K. Heřmánek, L. Benešová, O. Brzobohatý, Z. Bydžovská, V. Vydra, M. Jandová, M. Šteindler, V. Kopta, D. Šinkorová, J. Révai, K. Fialová... Režie: L. Kodad

Šárka se pohádá s paní Hloubkovou. Nutí Ctirada, aby pro ně koupil drahé bydlení. Majka a Kulich se dozvědí, že Kája se znovu stýká s násilnickým otcem Milanem. Zamilovaný Vojta zjistí, že jeho vyvolená má jiného.

91. díl - 14.   6. 2020 (Nova Gold 10.50‑12.00),   4.   9. 2016 (TV NOVA 09.05 ‑ 10.25)   Na seznam všech dílů
Škola zlomených srdcí
Student Pavel se chystá na matematickou olympiádu. Účast na soutěži mu zkomplikuje šílený výstup sklerotické babičky. Šárka zjistí, že Ctirad není tak bohatý, jak si myslela. Rozhodne se ho zbavit?
Komediální seriál ze školního prostředí (2013).
Hrají: D. Batulková, J. Šťastný, K. Heřmánek, L. Benešová, O. Brzobohatý, Z. Bydžovská, V. Vydra, M. Jandová, M. Šteindler, V. Kopta, D. Šinkorová, J. Révai, K. Fialová a další. Režie: L. Kodad

Student Pavel se chystá na matematickou olympiádu. Účast na soutěži mu zkomplikuje šílený výstup sklerotické babičky. Šárka zjistí, že Ctirad není tak bohatý, jak si myslela. Rozhodne se ho zbavit?

92. díl - 20.   6. 2020 (Nova Gold 10.40‑11.50), 11.   9. 2016 (TV NOVA 08.55 ‑ 10.20)   Na seznam všech dílů
Dvě čárky
Kamarádky Dagmar Hloubkové chtějí zjistit, proč Šárka opustila Ctirada. Vydají se na výzvědy v převlecích. Denisa má odjet do Paříže studovat malířství, ale bojí se, že je těhotná?
Komediální seriál ze školního prostředí (2013).
Hrají: D. Batulková, J. Šťastný, K. Heřmánek, L. Benešová, O. Brzobohatý, Z. Bydžovská, V. Vydra, M. Jandová, M. Šteindler, V. Kopta, D. Šinkorová, J. Révai, K. Fialová a další. Režie: L. Kodad

Kamarádky Dagmar Hloubkové chtějí zjistit, proč Šárka opustila Ctirada. Vydají se na výzvědy v převlecích. Denisa má odjet do Paříže studovat malířství, ale bojí se, že je těhotná?

93. díl - 21.   6. 2020 (Nova Gold 10.40‑11.50), 18.   9. 2016 (TV NOVA 08.45 ‑ 10.10)   Na seznam všech dílů
Horší už to nebude
Eva se trápí, že ji Pavel nenávidí. Kvůli ní totiž skončil v děcáku. Vojta má jít falešně svědčit ve prospěch Zuzanina kriminálnického bratra. Denisa chce jít s Adamovým dítětem na interrupci...
Komediální seriál ze školního prostředí (2013).
Hrají: D. Batulková, J. Šťastný, K. Heřmánek, L. Benešová, O. Brzobohatý, Z. Bydžovská, V. Vydra, M. Jandová, M. Šteindler, V. Kopta, D. Šinkorová, J. Révai, K. Fialová a další. Režie: V. Moravec

Eva se trápí, že ji Pavel nenávidí. Kvůli ní totiž skončil v děcáku. Vojta má jít falešně svědčit ve prospěch Zuzanina kriminálnického bratra. Denisa chce jít s Adamovým dítětem na interrupci...

94. díl - 25.   9. 2016 (TV NOVA 08.35‑09.55), opakování: 26.   9. 2016 (TV NOVA 03.55‑04.55)   Na seznam všech dílů
Pohotovost
Renata skončí v nemocnici kvůli drogám, které jí namíchala do pití Terka. Prodělá srdeční kolaps a hrozí jí smrt. Zuzana chce utéct z Hradce, aby se už nemohla vídat s Vojtou Nesnídalem.
Komediální seriál ze školního prostředí (2013).
Hrají: D. Batulková, J. Šťastný, K. Heřmánek, L. Benešová, O. Brzobohatý, Z. Bydžovská, V. Vydra, M. Jandová, M. Šteindler, V. Kopta, D. Šinkorová, J. Révai, K. Fialová a další. Režie: V. Moravec

Renata skončí v nemocnici kvůli drogám, které jí namíchala do pití Terka. Prodělá srdeční kolaps a hrozí jí smrt. Zuzana chce utéct z Hradce, aby se už nemohla vídat s Vojtou Nesnídalem.

95. díl -   2. 10. 2016 (TV NOVA 09.05‑10.25), opakování:   3. 10. 2016 (TV NOVA 03.55‑04.55)   Na seznam všech dílů
Zkouška odvahy
Vojta jede za Zuzanou na Slovensko. V rómské komunitě musí projít nebezpečnou zkouškou odvahy. Kája chce žít s vlastním otcem, zjišťuje ale, že mu Milan lhal.
Komediální seriál ze školního prostředí (2013).
Hrají: D. Batulková, J. Šťastný, K. Heřmánek, L. Benešová, O. Brzobohatý, Z. Bydžovská, V. Vydra, M. Jandová, M. Šteindler, V. Kopta, D. Šinkorová, J. Révai, K. Fialová a další. Režie: V. Moravec

Vojta jede za Zuzanou na Slovensko. V rómské komunitě musí projít nebezpečnou zkouškou odvahy. Kája chce žít s vlastním otcem, zjišťuje ale, že mu Milan lhal.

96. díl -   9. 10. 2016 (TV NOVA 09.05‑10.30), opakování: 10. 10. 2016 (TV NOVA 03.55‑04.55)   Na seznam všech dílů
The End
Bachař a Šárka chystají svatbu. Hlavními hosty jsou Ctirad a Milada. Evu nečekaně navštíví ztracený manžel i syn. Adam se dozví, jak to dopadlo s jeho a Denisiným dítětem.
Komediální seriál ze školního prostředí (2013).
Hrají: D. Batulková, J. Šťastný, K. Heřmánek, L. Benešová, O. Brzobohatý, Z. Bydžovská, V. Vydra, M. Jandová, M. Šteindler, V. Kopta, D. Šinkorová, J. Révai, K. Fialová a další. Režie: V. Moravec

Bachař a Šárka chystají svatbu. Hlavními hosty jsou Ctirad a Milada. Evu nečekaně navštíví ztracený manžel i syn. Adam se dozví, jak to dopadlo s jeho a Denisiným dítětem.

Kontakt: ceskeserialy@centrum.cz
Hlavní stránka: ceskeserialy.juk.cz - Mapa stránek - RSS kanál změn na ceskeserialy.juk.cz


České seriály : Modrý kód | Co teď a co potom? | Okresní přebor | Slovácko sa nesúdí | Chalupáři | Doktor z vejminku | Hospoda | Vinaři | Comeback | Gympl s (r)učením omezeným | Kriminální seriály : Dáma a Král | Polda | Vraždy v kruhu | Kriminálka Anděl | Policie Modrava | Specialisté | Temný kraj | Romantické seriályPoslední modifikace 21.06.2020, 10:40:00

Zásady ochrany osobních údajů

A Běžešelemovací řůčovičky znáte?

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace