Na obsah stránky Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Hlavní stránka ceskeserialy.juk.cz Mapa stránek na tomto webu

Seriál Poste restante

Dobrý den, vítejte na stránce věnované seriálu Poste restante.
Tento seriál České televize natočilo Televizní studio Brno ČT ve společnosti Buc-film.

Seriál byl premiérově vysílán od 26.2.2010 do 9.4.2010 každý pátek od osmi večer na ČT1.

Seriál byl opakován od 3.7.2016 do 14.8.2016 každou neděli dopoledne na ČT1.

Poste restante (TV seriál) - informace o seriálu na ČSFD.CZ
Poste restante - informace o seriálu na ČFN.CZ
Poste restante - informace o seriálu na FDB.CZ

Poste restante - informace na stránkách České televize

Poste restante je poetický a humorný seriál ze současnosti, jehož hlavními hrdiny jsou mladý pošťák Jaroušek a duch bezdomovce Kercla. Jaroušek utekl z domu a nechal se zaměstnat na malé pobočce pošty, aby unikl před svou panovačnou matkou a začal nový život. Pan Kercl zahynul při nehodě, avšak jeho duchu se nedaří opustit povrch zemský a začít život posmrtný. Musí bloudit světem, jeho duše nemůže najít spočinutí, on nemůže najít příčinu rozpolcenosti své „neexistence“a navíc jej to z nepochopitelných důvodů táhne právě k Jarouškovi. Tato poněkud nesourodá dvojice hledá způsob, jak vysvobodit pana Kercla z jeho prokletí a pátrá po jeho největším životním pomýlení, které mu neumožňuje smířit se s odchodem. Přitom Jaroušek hledá dívku svého srdce a prchá před svou matkou. Najde Jaroušek svou životní lásku? A najde pan Kercl spokojenou smrt?

Zdánlivě morbidní téma pojal autor scénáře s humorem a poetikou sobě vlastní, a tak seriál vůbec není smrtelně vážný, ale především vtipný, lyrický, dramatický a magický.

Tvůrci
Obsazení
Seznam epizod
Obsah epizod

Tvůrci:

Režie:Karel Smyczek
Námět:Marek Epstein
Scénář:Marek Epstein, Jan Gogola
Kamera:Antonín Chundela
Střih:Milan Justin, Zdeněk Patočka
Zvuk:Vladimír Nahodil
Výtvarník animací:Vratislav Hlavatý
Hudba, text, zpěv:Marek Eben
Vedoucí natáčení:Jiří Hauzner
Výkonný producent:Jaroslav Bouček
Dramaturgie:Jan Gogola, Pavel Aujezdský, Marek Hlavica, Marek Horoščák
Šéfproducent:Darina Levová
Šéfdramaturg:David Ziegelbauer

Hrají:

Ondřej Pšenička mladý pošťák Jaroušek
Vladimír Javorský bezdomovec Kercla
Libuše Šafránková Jarouškova maminka
Oldřich Navrátil pan Purkrábek
Naďa Konvalinková
Jana Pidrmanová
Taťána Medvecká
Arnošt Goldflam Jarouškův otec
Dana Syslová
Svatopluk Skopal
Lenka Vlasáková
Jan Hartl farář
Marek Eben hlas vypravěče animovaných úvodů

Názvy dílů:
1anotaceVelkoměsto  3.   7. 2016 (ČT 1 11.00 ‑ 12.00)
2anotacePan Kercl10.   7. 2016 (ČT 1 11.00 ‑ 11.55)
3anotaceZloději a loupežníci17.   7. 2016 (ČT 1 11.05 ‑ 12.00)
4anotaceLáska na dobírku24.   7. 2016 (ČT 1 11.05 ‑ 12.00)
5anotacePřepadení31.   7. 2016 (ČT 1 11.00 ‑ 11.55)
6anotaceZase doma  7.   8. 2016 (ČT 1 11.00 ‑ 11.55)
7anotacePoste restante14.   8. 2016 (ČT 1 11.05 ‑ 12.00)

Již dostupné anotace:

1. díl -   3.   7. 2016 (ČT 1 11.00 ‑ 12.00)   Na seznam všech dílů
Velkoměsto
Komediální seriál České televize o mladém pošťákovi Jarouškovi, kterému zkříží cestu duch bezcharakterního bezdomovce Kercla (2007).
Hrají: O. Pšenička, L. Šafránková, V. Javorský, O. Navrátil, T. Medvecká, N. Konvalinková, D. Syslová, K. Sedláčková-Oltová, S. Babčáková... Scénář: M. Epstein a J. Gogola. Kamera: A. Chundela. Režie: K. Smyczek

Tenhle příběh začíná tak prostě a obyčejně: do jednoho z malých předměstských poštovních úřadů přichází jednoho rána celkem nenápadný mladý muž. Na tom by nebylo nic tak neobyčejného, kdyby se nejednalo o mladíka, který tu má nastoupit jako nový poštovní doručovatel. Postupně se seznamuje s celým zdejším osazenstvem, ve kterém převládají dámy všech věkových kategorií, i se svým profesním kolegou pane Purkrábkem, záletným to jedincem, který dle svých tvrzení zná život ze všech jeho možných a nemožných stran. Navíc podědí i velmi zajímavý byt, který kdysi obýval fanatický fanoušek lokomotiv, vagónů, kolejí, výhybek, semaforů, přejezdu a vlaků – zkrátka železnic.
Náš hrdina má také matku… Leč o té se víc dozvíme až v dalších dílech nového seriálu České televize Poste restante, který podle scénáře Marka Epsteina natočil režisér Karel Smyczek. Zatím je podstatnější, že se náš začínající pošťák hned prvního dne své nové kariéry stane obětí přepadení a pak se začnou dít opravdu podivné věci.
Pro začátek – čeká nás ještě šest dílů – už není nutno víc prozrazovat. Snad ještě to, že se v seriálu Poste restante setkáme s celou plejádou herců – jen tak namátkou s Libuší Šafránkovou, Tatjánou Medveckou, Naďou Konvalinkovou, Oldřichem Navrátilem či Vladimírem Javorským a že v hlavní roli uvidíme Ondřeje Pšeničku.

2. díl - 10.   7. 2016 (ČT 1 11.00 ‑ 11.55)   Na seznam všech dílů
Pan Kercl
Komediální seriál České televize o mladém pošťákovi Jarouškovi, kterému zkříží cestu duch bezcharakterního bezdomovce Kercla (2007).
Hrají: O. Pšenička, L. Šafránková, V. Javorský, O. Navrátil, T. Medvecká, N. Konvalinková, D. Syslová, K. Sedláčková-Oltová, S. Babčáková... Scénář: M. Epstein a J. Gogola. Kamera: A. Chundela. Režie: K. Smyczek

V druhém dílu nového humorného seriál scenáristy Marka Epsteina a režiséra Karla Smyczka Poste restante o mladém pošťákovi Jarouškovi (Ondřej Pšenička), kterému zkříží cestu duch bezcharakterního bezdomovce Kercla (Vladimír Javorský), už jeho hlavní hrdina dokázal dokonale zapadnout do „dámské sestavy“ poštovního úřadu. Rozumí si i se svým kolegou Purkrábkem (Oldřich Navrátil), který nejenže všechno zná a všude byl, ale který se okolí prezentuje jako vyhlášený erotoman a vždy úspěšný milovník. Vše kazí jen ona hrdinova matka (L. Šafránková), která svého syna dokonce "zažene" až k psychiatrovi.
Našemu hrdinovi tedy nezbývá než, aby v boji za právo na vlastní život, požádal o pomoc svého zkušenějšího druha. Ten sice využívá veškerého svého neopakovatelného šarmu, leč jeho snaha nepadá na úrodnou půdu. Záhy zjistíme, že jeho snahy nemají u Jarouškovy dominantní matky sebemenší naději na úspěch. A do toho všeho se motá ten podivný nebožtík Kercl a pořád s něčím otravuje. Nakonec ale pomůže, společně s malou myškou mámu spolehlivě odstraní a Jaroušek je zachráněn. Navíc další setkání s pěknou mladou maminkou Lídou (Jana Pidrmanová) nepokazí ani její hodně mrzutý otec (Svatopluk Skopal).
A jak to bude dál? Počkejte si na další - třetí - díl, který opět uvede animovaná znělka a v ní rapující Marek Eben.

3. díl - 17.   7. 2016 (ČT 1 11.05 ‑ 12.00)   Na seznam všech dílů
Zloději a loupežníci
Nový humorný seriál České televize o mladém pošťákovi Jarouškovi, kterému zkříží cestu duch bezcharakterního bezdomovce Kercla.
Hrají: O. Pšenička, J. Pidrmanová, V. Javorský, O. Navrátil, T. Medvecká, N. Konvalinková, D. Syslová, K. Sedláčková-Oltová, S. Babčáková... Scénář: M. Epstein a J. Gogola. Kamera: A. Chundela. Režie: K. Smyczek

Nový humorný seriál České televize Poste restarte pokračuje třetím dílem, ve kterém se náš hrdina – mladý pošťák Jaroušek, který se neustále snaží zařídit si život po svém – konečně osvobozený od pro něj tak nedůstojné starostlivosti své matky může plně věnovat novému objevu, kterým je atraktivní dcera paní poštmistrové Veruna. Naneštěstí neposlouchá rad zkušeného parťáka pana Purktábka, který ho od této vypočítavé osoby – stejně jako jeho četné kolegyně - odrazuje, a neuměle se snaží ji dobýt. A do toho všeho je tu duch pana Kercla, který stále naléhá a touží po svém vysvobození a řádném pohřbu. Dožene hrdinu až do kostela, ale tamní pan farář nemá pro Jarouškovy i páně Kerclovy trable vůbec žádné pochopení…
Navíc je zdrcenému hrdinovi souzeno zažít ještě další ránu jeho parťák pan Purkrábek je nespravedlivě osočen z krádeže. A to dokonce ve firmě, kde ho všichni moc dobře znají, protože jim pravidelně doručuje poštu…
Všechno je samozřejmě úplně jinak, což pomůže objasnit neviditelný a neslyšitelný pan Kercl (tedy jeho duch)….
A pokud chcete vědět, jak to bude všechno pokračovat, nezbývá, než abyste si počkali na další díl seriálu scénáristy Marka Epsteina a režiséra Karla Smyczka, který – jako celý seriál – připravilo do vyslání Centrum dramatické tvorby brněnského studia České televize.

4. díl - 24.   7. 2016 (ČT 1 11.05 ‑ 12.00)   Na seznam všech dílů
Láska na dobírku
Nový humorný seriál České televize o mladém pošťákovi Jarouškovi, kterému zkříží cestu duch bezcharakterního bezdomovce Kercla.
Hrají: O. Pšenička, J. Hartl, V. Javorský, O. Navrátil, J. Pidrmanová, T. Medvecká, N. Konvalinková, D. Syslová, K. Sedláčková-Oltová, S. Babčáková... Scénář: M. Epstein a J. Gogola. Kamera: A. Chundela. Režie: K. Smyczek

Ve čtvrtém dílu humorného seriálu scenáristy Marka Epsteina a režiséra Karla Smyczka Poste restante je našemu hrdinovi - nesmělému, ale o to sympatičtějšímu pošťáku Jarouškovi - dáno prožít další opravdu nepříjemnou situaci. Jeho vysněná slečna - krásná Verunka - se totiž rozhádá se svým ztepilým přítelem jménem Teo a velice touží ho vytrestat. A jako na truc k tomu využije právě našeho zamilovaného hrdinu, který díky své neskonalé naivitě okamžitě padne do umně utkaných Verunčiných sítí. Marné je další varování jeho kolegy - zkušeného to lovce dam pana Purkrábka. Jarouškovo panictví je hrází, přes kterou nepronikne ani rozum, ani půvabná zahradnice Lída. A tak se Jára potí v drahém restaurantu, kde se Verunka láduje bez ohledu na tamní ceny i možnosti jeho peněženky... Mezitím duch pana Kercla plní závazek daný panu faráři a realizuje zázrak. Vyzvedne důstojného pána do vzduchu a nechá ho tam viset i přes hlasité protesty farníků, kterým se tato forma nadpřirozena vůbec nezamlouvá... To už Jarda ví, že útratu nezaplatí, neboť na ni nemá, v opilecké pýše pak vyprovokuje Tea k pěstnímu souboji, po kterém končí opuchlý až do modra. Láska je však hodně mocná čarodějka. Ještě že má náš chlapec přátele - neviditelného Kercla a stále velmi živého pana Purkrábka...

5. díl - 31.   7. 2016 (ČT 1 11.00 ‑ 11.55)   Na seznam všech dílů
Přepadení
Nový humorný seriál České televize o mladém pošťákovi Jarouškovi, kterému zkříží cestu duch bezcharakterního bezdomovce Kercla.
Hrají: O. Pšenička, J. Pidrmanová, V. Javorský, O. Navrátil, T. Medvecká, N. Konvalinková, D. Syslová, K. Sedláčková-Oltová, S. Babčáková... Scénář: M. Epstein a J. Gogola. Kamera: A. Chundela. Režie: K. Smyczek

V pátém dílu se náš hrdina – nesmělý poštovní doručovatel Jaroušek - a jeho kolegyně i parťák pan Purkrábek dostanou do opravdu nezáviděníhodné situace.
„Jejich“ maličký poštovní úřad je totiž přepaden bandou lupičů. Ti mají na hlavách černé kukly a ke všem okolo se chovají víc než neurvale. Přivolaná policie se nechová právě aktivně a tak nezbývá, aby celou prekérní situaci vyřešil neohrožený hrdina. A právě tím se shodou okolností stává náš Jaroušek.
Navíc - jeho mužný a odhodlaný zásah vidí opravdu všichni, včetně jeho vysněné Verunky i čím dál sympatičtější zahradnice Lídy, které navíc Jára za pomoci všudypřítomného ducha pana Kercla pomůže definitivně vyřešit i její patálie s otcem jejího nemanželského synka.
A ještě navíc – to, co je už dlouho pozornějším divákům jasné – Lída a Jaroušek v sobě nacházejí stále větší a větší zalíbení…

6. díl -   7.   8. 2016 (ČT 1 11.00 ‑ 11.55)   Na seznam všech dílů
Zase doma
Humorný seriál České televize o mladém pošťákovi Jarouškovi, kterému zkříží cestu duch bezcharakterního bezdomovce Kercla.
Hrají: O. Pšenička, J. Pidrmanová, L. Šafránková, V. Javorský, A. Goldflam, L. Vlasáková, M. Novotný, J. Wohanka, M. Čeliš, J. Pospíšil a J. Renč. Scénář: M. Epstein a J. Gogola. Kamera: A. Chundela. Režie: K. Smyczek

V předposledním dílu seriálu Poste restante se poprvé setkáme s bohémským otcem hlavního hrdiny - mladého pošťáka Jarouška, který už není tak naivní, jakého jsme ho na začátku celého příběhu poznali - se slavným malířem /Arnošt Goldflam/, který žije v Paříži (pokud vezmeme v potaz dominantní chování jeho manželky a Jarouškovy matky /Libuše Šafránková/, nemůžeme se jeho dobrovolné emigraci zase tak moc divit.).
Jarouškův otec přijíždí domů vlastně jen proto, aby oslavil narozeniny. Při tom jeho jediný syn samozřejmě nemůže chybět. Aby to všechno nebylo tak jednoduché, už na nádraží mu padne do oka z jeho pohledu stále zajímavější zahradnice Lída, kterou přemluví a vezme s sebou.
Otec hned po jejich příjezdu na malou venkovskou stanici velmi, velmi vysoce ohodnotí Lídin půvab. To se ale nedá říci o reakci matky. Její chlad a odměřenost je stejně intenzivní jako permanentní starostlivost o synkovo zdraví. A k tomu teta Táňa, zbědovaná vdova v nejlepších letech. Když ji spatří Kercl, málem ožije, neboť vypadla z oka jeho někdejší manželce. A tak se to v matčině režii v domě pěkně mele, až otec uteče pryč, ztratí se obrazy, volají se policajti a Lídě nezbude, než se do toho všeho aktivně zapojit.
Už to vypadá, že vše skončí dokonalou katastrofou. Jenže scenárista Marek Epstein to vše ukončí zcela jinak. Lepší happyend by se snad vymyslet ani nedal.

7. díl - 14.   8. 2016 (ČT 1 11.05 ‑ 12.00)   Na seznam všech dílů
Poste restante
Závěrečný díl humorného seriálu České televize o mladém pošťákovi Jarouškovi, kterému zkříží cestu duch bezcharakterního bezdomovce Kercla.
Hrají: O. Pšenička, J. Pidrmanová, V. Javorský, O. Navrátil, T. Medvecká, N. Konvalinková, D. Syslová, K. Sedláčková-Oltová, S. Babčáková... Scénář: M. Epstein a J. Gogola. Kamera: A. Chundela. Režie: K. Smyczek

Závěrečný díl seriálu scenáristy Marka Epsteina a režiséra Karla Smyczka.
Pošťáckou brašnou to vlastně všechno začalo a pošťáckou brašnou vše také skončí. Na začátku ji našemu hrdinovi Jarouškovi - tehdy ještě živý pan Kercl - se pokoušel ukrást. Pak se stala předmětem doličným při Kerclově nešťastné nehodě a teď ji přichází vrátit mladý policista, neboť vyšetřování skončilo. Zvláštní je, že přitahuje i ducha pana Kercla víc, než by se přepokládalo. Napřed mu to nedělá moc dobře, pak ale s její pomocí na vše přijde. Objeví dům, kde bydlel, Jarda navštíví jeho stále právoplatnou manželku, protože na jejich rozvod nějak nedošlo. Ke svému překvapení zjistí, že pan Kercl má dceru Janu. Hezkou a talentovanou holčičku. A ten dopis v brašně? Ten je právě od ní! Konečně se tedy může začít napravovat to, co bylo dříve uděláno špatně, sice jen posmrtně, ale přece. Co napravovat má i sám Jaroušek. Zahradnice Lída si myslí kdovíco a její otec stále nevrle vrčí. A navíc: malá pošta, kde se vlastně vše odehrálo, se bude zavírat! Každý slušný seriál má ale končit happyendem! Na všechny se tedy nakonec dostane. A samozřejmě, že nejvíc na Jardu?

Kontakt: ceskeserialy@centrum.cz
Hlavní stránka: ceskeserialy.juk.cz - Mapa stránek - RSS kanál změn na ceskeserialy.juk.cz


České seriály : Modrý kód | Co teď a co potom? | Okresní přebor | Slovácko sa nesúdí | Chalupáři | Doktor z vejminku | Hospoda | Vinaři | Comeback | Gympl s (r)učením omezeným | Kriminální seriály : Dáma a Král | Polda | Vraždy v kruhu | Kriminálka Anděl | Policie Modrava | Specialisté | Temný kraj | Romantické seriály


Poslední modifikace 07.06.2020, 19:12:35

Zásady ochrany osobních údajů

A Běžešelemovací řůčovičky znáte?

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace